monitor Dell 24 – S2422HZ

Spoločnosť Dell je známa svojimi kvalitnými výrobkami. Na trh dodáva notebooky, servery, PC príslušenstvo a v neposlednom rade rozsiahlu škálu monitorov v rôznych prevedeniach a veľkostiach. V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať 24“ monitor s typovým označením Dell 24 – S2422HZ.

monitor Dell 24 – S2422HZ

Dizajn

monitor Dell 24 – S2422HZ

Zadná strana monitora je zhotovená zo šedo-strieborného plastu. Predná strana okolo displeja je čierna. Rámik je po stranách úzky, len v dolnej časti je o niečo širší. V strede na spodnej lište je umiestnené logo Dell.

monitor Dell 24 – S2422HZ

Hrúbka monitora je cca 1 cm, prechádzajúca v strednej časti do hrúbky 3 cm. Navrchu v ráme monitora v strede je ukrytá webkamera. V prípade, že ju práve nepotrebujeme, ju vieme mechanicky zasunúť do útrob monitora.

monitor Dell 24 – S2422HZ

Montáž

V balení nájdeme monitor, kábel na pripojenie do elektrickej siete a kábel typu USB-C. Montáž a zloženie monitora je veľmi jednoduchá záležitosť. Nepotrebujete žiadne náradie. Všetko do seba ľahko zapadá a skvele drží. Jediná skrutka sa nachádza na podstavci.

stojan Dell 24 – S2422HZ

Pripojenie & Ovládanie monitora

Monitor Dell 24 – S2422HZ je možné pripojiť k počítaču pomocou HDMI kábla. Všetko prebehne v režime Plug and Play. Stačí len káble zapojiť a monitor používať. V prípade, že monitor pripájate k notebooku je možné použiť priložený kábel typu USB-C. Takéto pripojenie nielen prenáša obraz a zvuk z notebooku na monitor, ale zároveň aj nabíja notebook výkonom 65 Wattov aj vtedy, keď je monitor vypnutý.

konektor monitor Dell 24 – S2422HZ

Ovládanie samotného menu monitora prebieha pomocou tlačidiel, ktoré sú umiestnené na spodnej lište na pravej strane monitora, hneď vedľa tlačidla zapnutia / vypnutia monitora.

Na pripojenie periférnych zariadení môžeme využiť konektory:
  • 1 x USB C (Alternate mode with DisplayPort 1.2, USB 3.2 Gen 1 upstream port, Power Delivery up to 65 W)
  • -1 x USB 3.2 Gen1 + (5 Gbps) downstream with BC1.2 charging at 2A (maximum)-
  • 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port
  • 1 x HDMI 1.4 port
  • 1 x DP 1.2
  • 1 x Audio line out port

konektor monitor Dell 24 – S2422HZ

V prostredí, kde to situácia vyžaduje je možné monitor zabezpečiť proti odcudzeniu. Zadná strana monitora disponuje slotom pre bezpečnostný zámok.

Displej

monitor Dell 24 – S2422HZ

Panel monitora Dell 24 – S2422HZ  je typu IPS s uhlopriečkou 23,8“ s rozlíšením 1920 x 1080 s obnovovacou frekvenciou  75 Hz. Pomer strán displeja je 16:9. Samotná práca s monitorom Dell je veľmi príjemná, sledovanie zobrazeného obrazu je na dobrej úrovni vzhľadom na prijateľné 178°/178° pozorovacie uhly a matný povrch displeja.

Na dosiahnutie maximálneho pohodlia pri práci s monitorom je k dispozícii možnosť nastaviť si výšku monitora od povrchu stola v rozmedzí od 5,8 cm do 16,8 cm a taktiež si nakloniť alebo pootočiť monitor.

Webkamera

Webkamera je súčasťou konštrukcie monitora Dell 24 – S2422HZ. Kameru nájdeme v jeho hornom ráme v strede. Keď na kameru zatlačíme, dôjde k jej vysunutiu. V prípade, že ju nepotrebujeme alebo  jednoducho nechceme ju mať vysunutú, tak ju mechanicky zatlačíme späť do rámu monitora.

Webkamera monitor Dell 24 – S2422HZ

5 Mpx kamera ponúka jasný prenos obrazu, ktorý oceníte najmä pri videokonferenciách. Keď si necháte kameru vysunutú, môžete ju používať aj na prihlásenie do systému pomocou funkcie rozpoznávania tváre cez Windows Hello.

Audio

Konferenčný monitor Dell 24 – S2422HZ je vybavený na reprodukciu zvuku dvomi 5W reproduktormi. Reproduktory majú dobré zvukové parametre, ktoré oceníte nielen pri online prenosoch. Je dôležité, aby obe strany bolo dobre a čisto počuť. Monitor okrem web kamery a reproduktorov disponuje mikrofónom s funkciou na potlačenie okolitého hluku.

Videokonferenčný monitor Dell 24 – S2422HZ je dobrým spoločníkom pri online prezentáciách, schôdzkach či pri video stretnutiach so svojimi blízkymi. Video a zvuk sú čisté bez nežiaducich vplyvov. Pripojenie monitora a samotná inštalácia sú jednoduché a bezproblémové kroky veľmi ľahko zvládnuteľné.

videokonferenčný monitor Dell 24 – S2422HZ

Martrin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here