HUAWEI P50

Spoločnosť HUAWEI ponúka na slovenskom trhu výkonné dizajnové smartfóny s typovým označením P50 Pro a P50 Pocket.

HUAWEI P50 Pro

Oba modely sú vybavené výkonným hardvérom a stabilným softvérom v prémiovo spracovaných mobilných telefónoch. Avšak na prvý pohľad je zrejmé, že z hľadiska konštrukcie ide o rozdielne zariadenia.

HUAWEI P50 Pocket

Mobilný telefón HUAWEI P50 Pro ponúka užívateľovi klasický dizajn s nesklopným OLED displejom. Na druhej strane model P50 Pocket predstavuje dizajnovú ako aj technologickú špičku v oblasti displejov. Telefón disponuje OLED displejom, ktorý je možné sklopiť.

HUAWEI P50 Pro

Ktorý si teda vybrať, ako sa správne rozhodnúť?

To je veľmi ťažká otázka. Ako sa vraví: „Sto ľudí, sto chutí.“ Ale pekne po poriadku. V nasledujúcich pár riadkoch sa vám pokúsim priblížiť oba telefóny a odprezentovať svoje pocity a postrehy z ich používania v piatich bodoch.

1.   Dizajn

HUAWEI P50 Pro má klasický dizajn s rozmermi 158,8 x 72,8 x 8,5 mm pri hmotnosti 195 g.  Telefón je po bokoch zaoblený, čo napomáha dobrému uchopeniu. Telefón sa mi v ruke držal pohodlne i napriek hladkému zadnému povrchu a môžem povedať, že aj bezpečne. V ruke sa nekĺzal. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na pravej bočnej strane. Pre moju ruku sú navrhnuté tak akurát. Presne na dosah palca.

HUAWEI P50 Pro

HUAWEI P50 Pocket je mobilný telefón s úplne odlišnou konštrukciou. V zloženom stave má  rozmery 87,3 x 75,5 15,2 mm. Po otvorení jeho rozmery sú 170 x 75,5 x 15,2 mm. Hmotnosť P50 Pocket je 190 gramov. Telefón svojou konštrukciou ponúka flexibilitu pri používaní a svojím štýlovým dizajnom priťahuje pohľady okolia. P50 Pocket nemusíte vždy použiť v otvorenom režime. Upozornenie na prichádzajúci hovor, SMS-ku alebo PUSH notifikáciu je k dispozícii na prednom dotykovom displeji. V prípade, že telefón potrebujete otvoriť, je to možné aj jednou rukou. Chce to len trošku cviku.

HUAWEI P50 Pocket

2.   Displej

Telefóny série P50 používajú hlavnú obrazovku typu OLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Odozva na dotyk prsta je zabezpečená 300 Hz dotykovou vzorkovacou frekvenciou. Rozlíšenie 6,6“ displeja v prípade P50 Pro je 2700 x 1228p. Smartfón P50 Pocket sa v rozloženom stave môže pochváliť 6,9“ displejom s rozlíšením 2790 x 1188p. Oba displeje sú veľmi príjemné na dotyk, rýchlo reagujú, majú dobré pozorovacie uhly a dostatočný jas aj na priamom slnečnom žiarení. „Sklápačka“ P50 Pocket v zloženom stave ponúka aj predný OLED displej, ktorý je dotykový s rozlíšením 340 x 340p s obnovovacou frekvenciou 60 Hz a vzorkovacou frekvenciou na dotyk 120 Hz.

3. Batéria & nabíjanie

Energia z batérie použitej v smartfónoch P50 je postačujúca na jeden deň v klasickom kancelárskom režime. P50 Pro ponúka 4360 mAh batériu, ktorú je možné nabíjať až 66W  HUAWEI SuperCharge adaptérom. V prípade bezdrôtového nabíjania je možné dobíjať batériu až 50W. Model P50 Pocket vo svojom tele ukrýva 4000 mAh batériu, ktorú si nabijete až 40W SuperCharge adaptérom od HUAWEI. Oba telefóny na káblové nabíjanie používajú konektor typu USB-C.

HUAWEI P50 Pro

4. Hardvér & Softvér

Hardvér v smartfónoch série P50 je dostatočný na to, aby zariadenie plynulo pracovalo, nesekalo pri hraní hier a malo kvalitné pripojenie k sieťam. Z vlastnej skúsenosti pri používaní som si všimol, že tam, kde som už nemal Wi-Fi signál na konkurenčných telefónoch, P50 ešte signál mala. Na pripojenie a prenos signálu séria P50 používa pri Wi-Fi s frekvenciou 2,4 a 5 GHz Bluetooth vo verzii 5.2 a podporu pripojenia NFC. Oba modely disponujú procesorom Snapdragon 888 4G s 8 GB operačnou pamäťou. ROM pamäť pre fotografie, videá či aplikácie je vo veľkosti 256 GB. V prípade, že si potrebujete zväčšiť miesto, je tu možnosť použiť NM kartu, ktorú vložíte namiesto jednej SIM karty.

Operačným systémom v P50 je Android s nadstavbou EMUI 12. Jedná sa o veľmi moderný dizajn systému, ktorý je vyladený na čo maximálny výkon a pohodlie používateľa. Čo sa týka používania EMUI, je možné si ho prispôsobiť, personalizovať podľa seba. Systém ponúka vlastný obchod s aplikáciami AppGallery, ktorý je každým dňom obohatený o nové aplikácie.

HUAWEI P50 Pocket

5. Fotoaparát

Fotografie nasnímané týmito smartfónmi sú na veľmi dobrej úrovni. Majú reálne farby, vykreslené detaily a aj pri znížených svetelných podmienkach minimálny nežiaduci šum. Myslím si, že fotografie nasnímané smartfónom HUAWEI P50 Pro sú jedny z najlepších, ktoré momentálne smartfóny dokážu ponúknuť.

fotografia nasnímaná smartfónom HUAWEI P50 Pro

Parametre foto snímačov v smartfóne P50 Pro a P50 Pocket:

HUAWEI P50 Pro

HUAWEI P50 Pocket

Hlavný fotoaparát Hlavný fotoaparát
50 MP True-Chroma kamera (farebná, clona f/1,8, OIS)
40 MP True-Chroma kamera (MONO, clona f/1,6)
13 MP ultraširokouhlý fotoaparát (f/2,2 clona)
64 MP teleobjektív (clona f/3,5, OIS), podpora AF
40 MP True-Chroma fotoaparát (f/1.8 clona)
13 MP Ultra-Wide Angle fotoaparát (f/2.2 clona)
32 MP Ultra Spectrum fotoaparát (f/1.8 clona) 
Selfie fotoaparát Selfie fotoaparát
13 MP selfie fotoaparát (širokouhlý, f/2,4) 10,7 MP selfie fotoaparát (širokouhlý, clona f/2.2)

fotografia nasnímaná smartfónom HUAWEI P50 Pocket

V prípade, že sa rozhodnete nahrávať video, oba smartfóny zvládnu video vo formáte 4K s hlavnou a taktiež so selfie kamerou.

HUAWEI P50 Pro & HUAWEI P50 Pocket

Ktorý si teda vybrať?

Skutočne záleží na vašich preferenciách. Oba modely sú dobré a niečím zaujímavé. Osobne mám kladné pocity z oboch zariadení. HUAWEI P50 Pro je pri používaní stará dobrá odskúšaná klasika. A hoci HUAWEI P50 Pocket nedosahuje tak úplne parametre HUAWEI P50 Pro, je to štýlový a šikovný model oživujúci spomienky na obľúbené „vyklápačky“.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here