LED projektor BenQ X1300i
LED projektor BenQ X1300i X1300i kombinuje veľmi nízky input lag, kvalitné audio zakladajúce sa na zvukovom systéme treVolo a dedikovaný herný režim vylepšujúci detaily v každej hre

Spoločnosť BenQ, popredný výrobca DLP projektorov, uvádza na trh model X1300i. Herný projektor s optimalizovaným nastavením na rýchle spustenie akejkoľvek hry ponúka v odvetví často nevídaný nízky input lag a kvalitné farebné podanie vďaka technológii CinematicColor. Zároveň sa jedná o svetovo prvý projektor s operačným systémom Android TV certifikovaný spoločnosťou Google.

LED projektor BenQ X1300i

„Spoločnosť BenQ usilovala o veľmi nízky input lag a výsledkom je projektor X1300i, ktorý pohltí hráčov a prenesie ich do ich sveta,“ hovorí Steve Chu, prezident BenQ Europe, a dodáva: „Na mieru prednastavené herné režimy im umožňujú spustiť hru s ideálne optimalizovaným audiovizuálnym nastavením počas niekoľkých sekúnd, ruka v ruke s plynulosťou obrazu vďaka odozve len 8 ms a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.“

BenQ X1300i prevedený v dominantnej bielej farbe s čiernym oranžovo lemovaným čelom, tvarom blížiacim sa pravidelnej kocke s rozmermi 27 x 20 x 26 cm a 6,4 kg reprodukuje obraz s FullHD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov a vysokým kontrastom 500 000 : 1. Výkon 4LED zdroja so štvrtým LED zdrojom pridaným do ekosystému je prezentovaný vysokou svietivosťou 3000 ANSI lumenov a najmä kvalitným farebným podaním pokrývajúcim z 98 % rozsah Rec.709 vďaka integrovanej technológii BenQ CinematicColor. Projektor podporuje HDR10/HLG a zavádza technológiu Auto Color Calibration, ktorá automaticky vyvažuje WRGBYCM tóny farieb a prispieva tak k dlhodobo konzistentným farbám. Životnosť v normálnom režime použitia dosahuje 20 000 hodín.

Flexibilitu umiestnenia  projektora zaisťuje 1,2-násobný zoom, korekcia lichobežníkového skreslenia 2D keystone a rozšírená AV konektivita v čele s dvomi HDMI (vrátane podpory ARC = Audio Return Channel u jedného z nich) a optickým SPDIF konektorom.

projektor BenQ X1300i

Po zvukovej stránke je projektor vybavený dvoma 5W stereo reproduktormi navrhnutými na základe elektrostatického systému treVolo a ďalej vylepšenými technológiou Bongiovi DPS (Digital Power Station). Zhmotnený zvukový signál tak ponúka  čisté akustické detaily s hĺbkou a jasne zreteľnými, presne definovanými priestorovými efektmi. Vhodne tak dokreslí atmosféru v RPG hernom žánri, športových hrách, ale tiež strieľačkách z prvej osoby, v ktorej hráč musí vždy včas lokalizovať pohyb a streľbu nepriateľa.

Spoločnosťou Google certifikovaný projektor s Android TV umožňuje užívateľom takpovediac neobmedzenú zábavu, hranie hier, prehrávanie filmov ai. Obsah je možné pritom získať ako prostredníctvom obchodu Google Play, tak i  Amazon Prime. K dispozícii je tiež prenos obsahu z iných zariadení.

BenQ X1300i bude k dispozícii v priebehu februára 2021 za odporúčanú koncovú cenu 34 489 Kč s DPH v Českej republike a za 1 330 Eur s DPH na Slovensku.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here