crash

Spomínate si ešte na legendárnu reláciu Maxihra, ktorú ešte začiatkom 21. storočia vysielala každý pracovný deň popoludní verejnoprávna televízia? Ak ste práve v tom období vyrastali, tak si možno spomeniete na reláciu, ktorú vtedy hltali mladí ľudia i deti. Pointou bolo dovolať sa do relácie a prostredníctvom telefónu hrať na diaľku hru, čo mohli sledovať aj všetci ostatní diváci na televíznej obrazovke. A ako sa táto hra nazývala? Určite si spomeniete, že to bola hra Crash Bandicoot, kde lišiak Crash prechádzal rôzne levely, zbieral jabĺčka a vyhýbal sa hrozbám či nepriateľom. Teraz sa legenda vrátila v plnej sile.

Závan nostalgie

Zaujímavé bolo, že veľa detí či mladých ľudí sledovalo Maxihru a Crasha Bandicoota aj napriek tomu, že túto hru vôbec nemali na svojom počítači. Uvedomme si, že niekedy v roku 2000 nebolo také jednoduché dostať sa k počítačovým hrám ako dnes a aj samotné počítače neboli tak rozšírené. Ako sme spomenuli, neskôr prišla PC verzia a rôzne ďalšie verzie, ktorých kvalita však nedosahovala pôvodné spracovanie. Našťastie, následne prišlo obnovenie niekdajšej slávy Crash Bandicoot a vývojári „remastrovali,“ čiže prepracovali a oživili legendárne úvodné tri diely tejto hry. Táto verzia sa dostala na všetky platformy vrátane herných konzol.

Lepšia grafika, stále silný príbeh

Je pozitívne, že aj nový Crash Bandicoot z aktuálneho obdobia si zachováva svoju nosnú myšlienku ešte z konca uplynulého storočia. Opäť sa teda stretnete so slávnym lišiakom Crashom, ktorého úlohou je prechádzať rôzne levely a plniť rozličné úlohy. Nástrahy si pre Crasha pripravil doktor Neo Cortex, ktorý je teda vaším úhlavným nepriateľom. Snaží sa ovládnuť svet prostredníctvom geneticky upravených zvierat a za týmto účelom dokonca unesie priateľku Crasha, ktorá sa volá Coco. Príbeh a úlohy sú jasné, už len stačí pustiť sa do hry.

Pozitívny návrat legendy

Je len pozitívne, že značka Crash Bandicoot sa po náročných rokoch opäť zodvihla a je na vzostupe. Legenda sa vrátila, je tu a možno opäť vzbudzuje u niektorých hráčoch aj pocity zúfalstva, keď nie a nie prejsť cez niektoré náročnejšie levely. Aj to je však čaro tejto hry, ktorá môže prilákať mladšie i staršie publikum vrátane detí.

Zdroj obrázku: fnbaihaqi / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here