LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm
Prvý * 1 zoom teleobjektív na svete s konštantnou svetelnosťou F1,7 po celom rozsahu

Praha/ Bratislava 8. júla 2021 – Spoločnosť Panasonic predstavuje nový teleobjektív pre štandard MFT (Lumix G) so zoomom LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH (H-X2550), ktorý sa môže pochváliť špičkovou konštantnou svetelnosťou F1,7 v celom rozsahu zoomu 50- 100 mm (ekvivalent 35mm fotoaparátu) s mimoriadne vysokým optickým výkonom, ktorý spĺňa prísne štandardy LEICA. Objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH je určený nielen pre fotografovanie, ale aj pre natáčanie videa, a jeho výkon uspokojí profesionálnych fotografov i kameramanov.

objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm

Nový objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH (H-X2550) tvorí dokonalý pár s objektívom LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm / F1,7 ASPH (H-X1025), ktorý sa už predáva a získal si u tvorcov skvelú povesť. Tieto dva objektívy pokrývajú zaostrovaciu vzdialenosť od širokouhlého záberu až po telefoto, takže nahradia sedem objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou (20 mm / 24 mm / 28 mm / 35 mm / 50 mm / 85 mm / 100 mm, ekvivalent 35mm fotoaparátu), a zároveň ponúkajú rovnaký alebo dokonca vyšší opisný výkon v porovnaní s objektívmi s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Oba disponujú špičkovou svetelnosťou F1,7 v celom rozsahu, a teda majú krásny bokeh s bohatými prechodmi a charakterom obrazu. Oba majú spoločný tvar clony a ovládateľnosť, takže je ľahké vytvoriť jedinečný autorský obrazový produkt iba s pomocou týchto dvoch objektívov a minimálnym workflow.

Sústava objektívov sa skladá zo 16 členov v 11 skupinách, vrátane asférické šošovky a tromi ED (Extra-low Dispersion) šošovkami, ktoré účinne potláčajú axiálne chromatickú aberáciu a chromatickú aberáciu zväčšenia. Sférická aberácia a skreslenie sú takisto korigované asférickými šošovkami pre dosiahnutie impozantne vysokej rozlišovacej schopnosti. Vďaka použitiu asférických šošoviek a optimálnej konštrukcii majú objektívy kompaktné rozmery a nízku hmotnosť v kombinácii s vysokým optickým výkonom.

Kompatibilita s ultra rýchlym snímačom s maximálnou rýchlosťou 240 fps umožňuje vysokorýchlostné a vysoko presné automatické zaostrovanie. Nový objektív vyniká najmä výkonom pri zázname videa. Okrem tichého chodu, ktorý dosahuje systémom pohonu vnútorného zaostrovania, plynulý clonový krúžok a systém mikrokrokových motorov v časti ovládania clony pomáha prístroju plynulo dohnať zmeny jasu pri zoomovaní alebo švenkování.

LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm

Optická konštrukcia dosahuje výnimočnú barycentrickú stabilitu pre minimalizáciu posunu obrazu pri zoomovaní. Zaostrovací krúžok je vybavený manuálne ovládaným FC (Focus Clutch) mechanizmom, čo je zárukou intuitívneho a presného zaostrenia. Objektív možno tiež prepínať medzi lineárnym a nelineárnym režimom. Objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH vyniká aj v oblasti záznamu videa vďaka mechanizmu, ktorý potláča zmenu uhla záberu pri zmene zaostrenia (tzv. Focus breathing) v celom rozsahu zoomu.

Objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH sa môže pochváliť minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,28 m (pri širokouhlom nastavení, 0,31 m pri telefoto nastavení) a maximálnym pomerom zväčšenia 0,42x (ekvivalent 35mm fotoaparátu). Je teda veľmi vhodný aj pre makro tvorbu. Robustná konštrukcia odolná proti prachu / striekajúcej vode* vydrží fungovať v náročných podmienkach aj v 10 stupňoch pod nulou, takže objektív ponúka vysokú mobilitu. Priemer filtra je 77 mm.

* Odolnosť proti prachu a striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak je tento objektív vystavený priamemu kontaktu s prachom a vodou.

ZDIEĽAŤ