Legion Y920

Lenovo Nerve Center

Rovnako ako aj u predošlých modeloch z radu Legion ponúka spoločnosť Lenovo aplikáciu na zlepšenie kvality hrania pre užívateľa. Pri testovanom notebooku Lenovo Legion Y920-17IKB ponúkajú vývojári okrem extrémneho chladenia, priority siete, nastavenia podsvietenia, vypnutia nežiaducich aplikácií a vylepšenia zvuku aj režim Turbo zrýchlenie.

Turbo zrýchlenie

Jedná sa o možnosť zvýšenia výkonu, či už grafickej karty alebo aj procesora, pričom si  testovaný notebook inteligentne reguluje aj chladenie cez ventilátory na potrebnú úroveň. Dalo by sa povedať, že ide o lepšiu verziu extrémneho chladenia, ktorá je oproti klasickému extrémnemu chladeniu menej hlučná. Pri používaní Turbo zrýchlenia je notebook síce o čosi teplejší ako pri používaní extrémneho chladenia, no nie je to však nič, čo by mohlo ohroziť jeho správne fungovanie. Herný zážitok za pomoci Turba je ešte výnimočnejší, keďže dokáže dostať z hardvérových komponentov maximum. Zároveň sa pri vývoji myslelo aj na praktickosť. Na zapnutie Turbo zrýchlenia nepotrebujete ísť do menu Lenovo Nerve Center, Turbo sa dá jednoducho zapnúť pomocou tlačidla v ľavom hornom rohu, ktoré potom vďaka zapnutému  červenému svetlu ukáže, že funguje správne.

Podsvietenie

Pri nastavovaní podsvietenia dokážete stráviť aj hodiny. Lenovo Legion Y920-17IKB totiž ponúka obrovské množstvo rôznych farieb. A ako to už býva zvykom, tieto farby sú doplnené o množstvo efektov, ako napríklad efekt vlny, efekt spätnej väzby (kláves sa zasvieti až po dotyku) alebo ďalších. Pri celkovom nastavovaní podsvietenia si môžete nastaviť farbu aj efekt pre jednotlivé klávesy, tak aby sa vám Lenovo Legion Y920 páčil čo najviac.

Extrémne chladenie

Lenovo Legion Y920-17IKB nezaostáva ani v tomto ohľade. Keď chcete počuť skutočný rev tohto notebooku, stačí zapnúť extrémne chladenie, pocítiť silu jeho ventilátorov a okamžite pochopíte, prečo je skutočný kráľ džungle. Počas používania extrémneho chladenia sa testovaný notebook takmer vôbec neprehrieva, čo len dokazuje kvalitu jeho chladenia.

Hry

Hranie hier je súčasťou celej série Legion. Na testovanom notebooku Lenovo Legion Y920-17IKB sme hrali jedny z najpopulárnejších hier (Assassin’s creed: Origins, For Honor, Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege a Counter-Strike: Global Offensive). Pri nastavovaní kvality obrazu rovnako ako aj pri snímkach a videách z hier sme použili aplikáciu GeForce Experience a pri každej hre sme mali zapnuté Turbo zrýchlenie. Poďme sa teda pozrieť ako sa recenzovaný notebook popasoval s týmito hrami.

Assassin’s creed: Origins

Najnovšia hra z rady Assassin’s creed dá zabrať nejednému hernému počítaču. Lenovo Legion Y920-17IKB sa však nezľakol tejto výzvy a hru dokázal ťahať bez problémov 2 a pol hodiny, pričom počas tohto času bolo aj občasne zapnuté natáčanie videa. Na hre sme si navolili limit 60 FPS, čo bohato stačí pre plynulý herný zážitok a testovaný notebook nás počas hrania nesklamal ani len na chvíľu.

For Honor

Hra zo začiatku minulého roka síce nepredstavovala takú veľkú výzvu na grafiku ako Assassin’s creed: Origins, avšak tento test sme skôr zamerali na časovú náročnosť. Hru sme hrali 4 hodiny bez prestávky. Rovnako ako aj pri hre Assassin’s creed: Origins sme mali nastavený limit 60 FPS, pričom ani počas týchto 4 hodín počet snímok za sekundu neklesol nikdy pod 58. Aj keď bol testovaný notebook po dohraní trochu teplejší, s hrou si hravo poradil a dokázal zaručiť skvelý herný zážitok.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege síce nepatrí medzi najnovšie hry a jeho systémové požiadavky nesiahali testovanému notebooku Lenovo Legion Y920-17IKB ani po členky. Hru si dal ako predjedlo a dokázal mať pritom spustené ďalšie aplikácie.

Counter-Strike: Global Offensive

Global Offensive patrí už medzi veteránov, no napriek tomu je táto hra stále veľmi obľúbená. Lenovo Legion Y920-17IKB teda dokázal túto hru utiahnuť na najvyšších detailoch a pri minimálne 200 snímok za sekundu.

Fortnite

Netreba sa nechať ľahko oklamať kresleným vzhľadom tejto hry. Dokonca aj Lenovo Y520 dokázalo túto hru utiahnuť len na strednej kvalite obrazu. Avšak Lenovo Legion Y920-17IKB bez najmenších problémov spustilo hru a pri hraní bez limitu FPS zaistilo nádherných 120 FPS pri najvyššom rozlíšení.

Záverečný verdikt

Lenovo Legion Y920-17IKB je ako ušitý aj pre toho najnáročnejšieho hráča. Vďaka jeho skvelému hardvéru s úžasnou podporou rôznych aplikácií ako Lenovo Nerve Center dokáže tento herný notebook zaručiť svojmu používateľovi skvelý herný zážitok a zároveň mu dáva aj tichý prísľub toho, že na ňom spustí najnovšie hry minimálne ďalšie 2 roky.

Martin Morávek
Peter Nadányi

ZDIEĽAŤ