V tomto druhom diele dlhodobejšieho testu sme sa na telefón od spoločnosti Lenovo pod typovým označením MOTO G4 plus pozreli na jeho praktické využitie v náročnejších podmienkach. V redakcii sme sa rozhodli, že si teraz telefón zoberiem ja a budem ho využívať ako svoj primárny telefón. Vedel som, že ma čaká náročnejšie obdobie, tak som sám bol zvedavý ako tento telefón počas neho obstojí.
Nainštaloval som si príslušné aplikácie, ktoré využívam štandardne t.j. kontá, sociálne siete, viber, sygic, mobile security od Esetu, word, excel a ďalšie. Taktiež pre mňa nepostrádateľné aplikácie a v dnešnej dobe aj nevyhnutné pre plavbu po mori: navionics, compas, windguru, windyty. Už začínate asi tušiť, že som G4 otestoval na odolnosť voči morskej vode. Všetky inštalácie prebehli štandardne bez problémov, hoci pri niektorých náročnejších sa trošku zohrial zadný kryt, ale to nie je už pri dnešných smartfónoch nič nezvyčajné.

lenovo_moto_g4plus-11Pred pracovnou cestou na výstavu IFA Berlín som telefón spároval s rádiom v aute pomocou bluetooth úspešne na prvý pokus. Samozrejme mi to nedalo a urobil som spárovanie aj v druhom aute bez toho, aby som predošlé spárovanie odstránil. Výsledok je, že telefón sa automaticky spáruje s autom,  v ktorom šoférujem bez toho, aby som niečo zapínal, prepínal … Naskytá sa otázka, ako bluetooth vybíja batériu telefónu. No pravdu povediac minimálne. Čo sa však už nedá povedať o navigačných aplikáciách cestných či námorných, to sú doslova „žrúti“ batérie, ale i tak batéria vydržala celý deň, no večer už musela ísť na nabíjačku. Záchranou je pribalená nabíjačka, ktorá funguje spoľahlivo a nabíja rýchlo.
Čo sa týka už avizovaného používania telefónu na mori, tak MOTO G4 plus obstála veľmi dobre, stále funguje a aj ruky od morskej vody či zasušenej soli telefón nepoškodili. Podotýkam, že telefón bol v tomto prostredí nonstop celý týždeň. Využíval sa v podstate na všetko od pracovných povinností, navigáciu, počúvanie hudby, fotografovanie a večer ako príležitostné svetlo, ktoré sa veľmi osvedčilo ovládať gestom.

Po prečítaní týchto par riadkov si možno položíte otázku, či je toto len ďalší článok, ktorý ospevuje superlatíva telefónu, ale nič nekritizuje. Úprimne povedané a k mojej veľkej spokojnosti  zatiaľ smartfón funguje bez problémov, snáď mi predsa len trochu chýba  notifikačná dióda, no možno je to len zvyk z používania predchádzajúceho telefónu.

Testovaný smartfón Lenovo MOTO G4 si budete môcť pozrieť na itexpo v Žiline 11.10.2016 na Žilinskej univerzite. Viac na www.itexpo.sk.

Fotografie pri rôznych svetelných podmienkach: (Lenovo MOTO G4plus)

Výstava IFA Berlín 2016

Jaskyňa Postojna

Plavba po mori Chorvátsko

Text & foto Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here