Lenovo_Yoga_S940

Nové počítače Yoga ™ s umelou inteligenciou prichádzajú na CES®

Od telefónov až po inteligentné domácnosti sa technológia stáva bezpečnejšou, inteligentnejšou, osobnejšou a pôsobivou. Rozpoznávanie tváre a senzory biometrickej autentifikácie, zábava na cestách ako v kine, rozpoznávanie hlasu na aktiváciu viacerých virtuálnych asistentov, ktorí spolupracujú, to všetko je teraz možné. Tieto vylepšenia sú poháňané meniacimi sa potrebami ľudí, ako je túžba po bezpečnosti a súkromí bez obetovania vlastného pohodlia, alebo pohlcujúca zábava a zároveň prenosnosť.

Počítače postupne kráčajú rovnakým smerom. Umelá inteligencia (AI) spojená s pokročilými technológiami zvuku a displeja vytvárajú novú a doteraz najinteligentnejšiu generáciu počítačov Lenovo Yoga. Či už ste digitálny nomád, obchodný profesionál, tvorca digitálneho obsahu alebo dizajnér, uvidíte ako vám tieto technológie v nových produktoch Yoga S940, Yoga A940, Yoga C730 s AMOLED a Yoga myši s laserovým prezentérom, môžu pomôcť urobiť veci oveľa rýchlejšie a uľahčiť vám život.

Štíhla a Inteligentnejšia Yoga S940

Lenovo_Yoga_S940

So vzrastajúcou integráciou práce a života, prácou na cestách a skrátenými úväzkami, sa video hovory a konferenčné hovory môžu uskutočniť kedykoľvek a kdekoľvek – niekedy v prostrediach, ktoré nie sú veľmi ideálne, či už sa jedná o hlučnú kaviareň alebo preplnené co-workingové centrum. Čo ak vám váš laptop môže pomôcť vyriešiť túto situáciu, keď očakávate ďalší videohovor so svojim šéfom? Nový ultra-tenký notebook Yoga S940 to nielenže zvládne, ale dokáže ešte oveľa viac. Jeho nové voliteľné AI funkcie¹ dokážu automaticky odfiltrovať väčšinu okolitého šumu a rozptýliť rušivé pozadie počas videohovorov, takže zvuky ako štekanie vášho psa alebo trúbenie susedovho auta nemusia opäť narušovať videohovory s kolegami, priateľmi alebo rodinou.

Lenovo_Yoga_S940

Kempujete v co-workingovom priestore a potrebujete si dať prestávku na kávu? V momente, keď odvrátite hlavu od obrazovky počítača, AI snímače na Yoga S9401 dokážu odhaliť vašu neprítomnosť a automaticky uzamknúť displej na ochranu vašich dát pred nechcenými pohľadmi. Dokáže taktiež odhaliť a upozorniť vás, keď vašu prácu na obrazovke sleduje cez vaše rameno zvedavý sused. Okrem pridaných výhod extra bezpečnosti a súkromia, ponúka Yoga S940 možnosť AI snímača pozornosti Glance od spoločnosti Mirametrix®, vrátane snímania tváre, očí a pohľadu, ktoré môžu dopomôcť k zvýšeniu vašej produktivity. Snap Window vám umožní pozrieť sa z hlavného displeja počítača na druhú obrazovku a takto plynule a intuitívne presunúť otvorené okná a obsah do kontextu (na základe vašej pozornosti, zámeru a zamerania) na pripojený externý monitor. To všetko je súčasťou celej sady funkcií podporovaných systémom Lenovo Smart Assist AI, ktorá sú k dispozícii na novom systéme Yoga S940.1

Lenovo_Yoga_S940_IR

Technológia Lenovo Smart Assist navyše zahŕňa prihlásenie do počítača bez použitia rúk prostredníctvom zabudovanej infračervenej (IR) kamery a systému Windows Hello ™ pre dodatočnú úroveň bezpečnosti a pohodlia, hlasovú identifikáciu, pre možnosť komunikácie s Alexou® od Amazonu® alebo s Cortanou® zod Microsoftu® cez celú miestnosť.2 Je tu tiež nová funkcia simultánneho prepisu a prekladu jazyka tak, aby všetky slová hovorené v angličtine alebo mandarínskej čínštine mohli byť automaticky napísané a preložené.3 Yoga S940 sa stáva čoraz múdrejšia, pretože je schopná sa poučiť z vašich modelov používania a optimalizovať tak svoju výkonnosť. Môže sa naučiť automaticky nastaviť svoje nastavenia napájania pre dlhodobejšiu výdrž, tak aby ste využili každú kvapku energie z 15 hodín batérie vo FHD rozlíšení.4

A tu to nekončí. Len 1,2 kg ľahké a 12,2 mm tenká,5 ultra tenká a prenosná Yoga S940 má Windows ® 10, procesory  Intel ® Core ™, pamäť až do 16 GB LPDDR3 a až 1TB PCIe SSD úložisko6 pre silný výkon, ktorý pri svojej práci očakávate.

Lenovo_Yoga_S940_Dolby

Alebo zažite svoj seriálový maratón na voliteľnom 4K HDR displeji so špičkový jasom až 500 nitov, Dolby Vision ® a Dolby Atmos ® reproduktorový systém s inteligentnými audio zosilňovačmi pre kvalitné zážitky ako z kina.

Lenovo_Yoga_S940

Yoga S940 je prvý notebook na svete s obrysovým sklom, ktoré obopína hrany – čím sa redukuje vzhľad jeho dostatočne tenkých rámov pre efektívný dizajn. 7

Buďte kreatívny na výkonnej Yoga A940  

Lenovo_Yoga_A940

Pre umelcov a dizajnérov nie je nič lepšie ako skicovanie s ceruzkou na papieri, však? Nový all-in-one desktop Yoga A940 je tu, aby toto presvedčenie zmenila. Vytvorený pre tvorcov digitálneho obsahu, Yoga A940 s Windows 10 je výkonné kreatívne plátno s veľkým 27-palcovým voliteľným 4K IPS dotykovým displejom s Dolby Vision, ktorá prináša zážitok do života prostredníctvom veľmi živého obrazu. Je vybavený otočným závesom, ktorý umožňuje naklonenie displeja do pohodlného 25-stupňového režimu kreslenia, pre mimoriadnu flexibilitu a stabilitu pri kreslení, skicovaní alebo komentovaní s digitálnym perom.

Lenovo_Yoga_A940

Myš a digitálne pero sú pohodlnými spôsobmi vkladania informácií do počítača jednou rukou. Ale nebolo by to ešte rýchlejšie a produktívnejšie, ak by bolo možné robiť viacero vecí naraz s oboma rukami? Predstavujeme zariadenie Lenovo Precision Dial, ovládač ktorý je špeciálne navrhnutý pre dizajnérov, fotografov a kameramanov, ktorí potrebujú robiť presnejšie výbery a úpravy obsahu. Koliesko môže byť umiestnený na ľavej alebo pravej strane prístroja Yoga A940, v závislosti od vašich preferencií.

Lenovo_Yoga_A940

Jednoducho prejdite na možnosť Lenovo Precision Dial, aby ste jednou rukou hladko vybrali alebo upravili funkcie, ako je zdvih kefy, veľkosť špičky, prekrývanie a prietok bez toho, aby ste museli položiť digitálne pero. Koliesko je v súčasnosti optimalizované pre aplikácie Adobe® Illustrator®, Photoshop®, Lightroom®8 a Microsoft Word, Excel® a PowerPoint®.

Lenovo_Yoga_A940

Radi by ste si pozreli video, na ktorom ste pracovali? Vychutnajte si ho na širokouhlom 4K displeji s ohromujúcim jasom, kontrastom, farbou a detailom, ktoré sú podporené  zvukovým systémom Dolby Atmos pre bohatý, pohyblivý zvuk cez vyladené reproduktory navrhnuté spoločnosťou Dolby®. Okrem zabudovaných predných reproduktorov, ponúka Yoga A940 aj druhú sadu reproduktorov pod rotujúcim displejom, čím zabezpečuje výkonný zvuk aj v režime tvorby. Model Yoga A940 je taktiež dodávaný s radom funkcií podporujúcich AI technológiu Lenovo Smart Assist1 pre vyššiu produktivitu a súkromie. S až 8.generáciou procesorov Intel Gen Core i7, samostatnou grafickou kartou AMD® Radeon ™ RX 560, 32 GB pamäťou DDR4 a až 512 GB PCIe SSD alebo až 2 TB SATA HDD,6  Yoga A940 ideálnym stredobodom pre tvorcov pracujúcich doma, ale aj v kancelárii.

Pozrite sa na odlišnosť Yogy C730 s AMOLED

Yoga_C730_Iron_Grey_AMOLED

S vzostupom vizuálnej kultúry, kde dominujú videá, infografika a obrázky, nie je divu, že ľudia dávajú prednosť tomu, aby ich zábava bola vizuálne pohlcujúca. Vybavená reproduktormi JBL® a Dolby Atmos, ktorý poskytuje dokonalý zvuk cez ľubovoľný pár kompatibilných slúchadiel, 15-palcový konvertibilný notebook 2v1 Yoga C730 dostane vylepšenie až po 4K AMOLED displej. AMOLED prináša oveľa živšie zážitky z pozerania s neuveriteľným stupňom farebnej jasnosti a kontrastu pre vyššiu kvalitu rozlíšenia. Taktiež vydáva menej škodlivého modrého svetla – čo nezaťažuje oči a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu. Prenosný a výkonný Yoga C730 je vybavený 8. generáciou procesorov Intel Core i7, Windows Ink ™ pre digitálne pero, systémom Windows Hello pre okamžité prihlásenie a inteligentný komfort digitálnych asistentiek.2

Stačí otočiť a zamieriť s myšou Yoga s laserovým prezentérom

Yoga_Mouse_Lenovo

Dnešní profesionáli majú pri behaní z jedného mítingu na druhý viac ako dosť vecí, ktoré musia so sebou prenášať – od vlastných notebookov, telefónov, nabíjačiek a ďalších. Vďaka uvedomeniu si týchto používateľských ťažkostí, sme zjednotili dve kusy príslušenstva do jedného a vytvorili najnovšiu generáciu Yoga myši s laserovým prezentérom. S iba jedným otočením sa zmení z ergonomickej myši s až 1,600 DPI  senzorom pre vysoko precízne sledovanie na každom povrchu, na plochý, plne funkčný laserový prezentér (a naopak). S najnovšou myšou Yoga v rukách už nezažijete žiadne ďalšie tápanie s množstvom zariadení pri vašej ďalšej prezentácií.

Poháňaná umelou inteligencoiu, vyspelými audiovizuálnymi technológiami a ďalšími, ďalšia generácia produktov Lenovo Yoga je tu, aby poskytla viac bezpečnosti, inteligencie a viac osobnejšie a pôsobivejšie zážitky.

Ceny a dostupnosť9
  • Lenovo Yoga S940 bude začínať na cene 1,699 € a dostupnosť sa očakáva od júna 2019. 9
  • Lenovo Yoga A940 bude dostupný od konca marca 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná. 9
  • 15-palcový Lenovo Yoga C730 s AMOLED zatiaľ nemá zverejnenú cenu a dátum uvedenia. 9
  • Lenovo Yoga myš s laserovým prezentérom bude dostupná od júna 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná.9

Tlačová správa