Yoga Book prehodnocuje, ako by tablet mal vyzerať a fungovať, pričom ponúka doteraz nevídané funkcie, ako klávesnicu Halo Keyboard a stylus s dvojitým využitím, ktorý píše na papier aj na displej

 

  • Yoga Book využíva to najlepšie z tabletu, pričom predstavuje nový hardvér a softvér pre produktivitu aj kreativitu, a to v spojení s halo klávesnicou, doplnený o skutočné pero a rozhranie Book UI.
  • Halo klávesnica zariadenia Yoga Book prepája softvér a hardvér do jedného rozhrania, čo umožňuje písanie, ktoré ďaleko presahuje možnosti konvenčných tabletov a je porovnateľná so skutočnými klávesnicami.
  • Inšpirovaný eleganciou a jednoduchosťou zošita, Yoga Book je doplnený reálnym perom, ktoré užívateľom umožňuje písať a kresliť rovnako, ako perom na papier, a zároveň ich poznámky a nákresy okamžite digitalizuje.
  • Tenký a ľahký dizajn tabletu Yoga Book, 15-hodinová výdrž batérie a 360-stupňový pánt s dizajnom hodinkového náramku poskytuje užívateľom na cestách možnosť slobodne písať a kresliť kdekoľvek sú, vďaka čomu prináša mobilitu porovnateľnú so smartfónom a pri tom nemusia so sebou nosiť notebook či odnímateľné zariadenie.
  • Yoga Book tablet je dostupný vo verziách Android aj Windows, ide o najtenší a najľahší 2-in-1 tablet na svete a je priamou odpoveďou na požiadavky užívateľov, ktorí od tabletov žiadajú lepšiu produktivitu.

Bratislava, 2. september 2016 – Spoločnosť Lenovo dňa 31.8.2016 uviedla Yoga Book, najtenší a najľahší 2-in-1 tablet na svete [1], navrhnutý s cieľom poskytnúť bezkonkurenčnú produktivitu aj na cestách. Bol zostrojený s cieľom zabezpečiť mobilitu a vyriešiť najčastejší problém, ktorému užívatelia čelia – ako dostať produktivitu aj zábavu do jedného zariadenia – Yoga Book je tablet, ktorý vyzerá a aj funguje ako žiadny iný. Až doteraz sme využívali tablety tak, ako sme nemali: na prácu, čo je niekedy pri písaní kameň úrazu, a to nehovoríme o používaní stylus na dotykovom displeji, keď sme v pohybe. Yoga Book tento problém odstraňuje, nakoľko ponúka základnú DNA skvelého tabletu – konkrétne prenosnosť, dlhú výdrž batérie a bohatý ekosystém aplikácií – a premieňa ich na kreativitu a produktivitu prostredníctvom radu nových a výkonných hardvérových a softvérových prvkov, vrátane:

  • Halo klávesnici
  • Špeciálneho pera s dvojitým využitím, ktoré píše na papier aj na obrazovku
  • Produktívne orientovanému užívateľskému rozhraniu Book UI

 

“Rozhodli sme sa predefinovať chaos v kategórii tabletov, konkrétne skutočnosť, že užívatelia už nemusia oddeľovať svoje aktivity medzi prácu a zábavu – všetko sa to prelína a primerane tomu by malo fungovať aj zariadenie, ktoré používajú,” uviedol Jeff Meredith, viceprezident a generálny riaditeľ pre Android and Chrome Computing spoločnosti Lenovo. “Yoga Book predstavuje klávesnicu a možnosť vkladania textu rukopisom, obalené do elegantne jednoduchej, nekonvenčne štíhlej  formy tabletu. Veríme, že náš jedinečný dizajn bude pre zákazníkov, ktorí majú záujem o kúpu tabletu, 2-in-1 počítača a tradičného notebooku, prvou možnosťou svojho druhu, ktorá uspokojí tieto rozvíjajúce sa užívateľské trendy.”

Ultra tenký a ľahký

Vďaka dvom panelom, ktoré sa otvárajú ako ultratenký notebook, je tablet Yoga Book netradične štíhly a na svetelné roky vzdialený od tabletu, na aký ste zvyknutí pri používaní na cestách alebo keď sedíte v pohodlí domova. Ako najtenšie 2-in-1 zariadenie na svete má Yoga Book v zatvorenom stave len 9.6mm, pričom na najtenšom okraji sa zužuje na 4.05mm – čo je hrúbka o niečo menšia ako tri mince. S hmotnosťou 690 gramov (1,52 libry) je tiež najľahším 2-in-1 zariadením, ktorý sa svojou mobilitou vyrovná smartfónu, takže sa ľahko drží aj nosí, presne ako kniha. Užívatelia, ktorí si tablet Yoga Book berú so sebou na výlety, majú možnosť pracovať kdekoľvek – pri rušnom dochádzaní do práce alebo v plnej čakárni – a to vďaka tenkému a ľahkému dizajnu, 15-hodinovej[2]  výdrži batérie a pántu s dizajnom hodinkového náramku, ktorý sa otáča až o 360 stupňov. Ak sa užívateľom nechce pracovať, majú pri sebe špičkový zábavný tablet, ktorý im bude robiť spoločnosť s 10.1-palcovou IPS FHD obrazovkou, vysokokvalitným zvukom, ktorý vylepšuje technológia Dolby Atmos® a tiež s 64GB pamäťou.

Prvoradou funkciou produktivity tabletu Yoga Book je jeho tenký a ľahký dizajn. Ten dopĺňa  podsvietená Halo klávesnica, plne dotykový displej so softvérom a hardvérom, ktoré splývajú do jedného rozhrania. Dotykový displej je vyrobený zo skla, ktoré bolo starostlivo zvolené tak, aby poskytlo drsný, matný pocit a povrchovú úpravu spolu s antireflexným povrchom, aby sa zabezpečil ten najlepší možný zážitok z dotykového písania. Na klávesnici chýbajú akékoľvek skutočné klávesy. Ukazujú sa na druhom paneli tabletu Yoga Book, ako masívne biele obrysy vždy, keď je to potrebné. Halo klávesnica sa neustále ‘učí a prispôsobuje’ písacím zvykom svojho užívateľa, so zabudovaným softvérom na predikciu a umelé metódy učenia. Tento softvér tiež umožňuje neustálu optimalizáciu. Spolu so zabudovanou technológiou hmatovej citlivosti, ktorá umožňuje dotykovú spätnú väzbu, a tým usmerňuje písanie a obmedzuje chyby, Halo klávesnica zďaleka presahuje zážitok z písania a rýchlosť bežného tabletu a je porovnateľná s rýchlosťou skutočnej klávesnice.

Zarovnaný povrch Halo klávesnice poskytuje niekoľko doplnkových možností využitia, keď sa spáruje s doplnkovým reálnym perom tabletu Yoga Book – s dvojitým použitím. Yoga Book, inšpirovaný eleganciou a jednoduchosťou skutočných poznámkových blokov, je uznaním, že stále veľmi radi píšeme a kreslíme na papier. Užívatelia teraz môžu písať buď reálnym perom, ktoré má atramentovú špičku a píše na papier alebo poznámkový blok cez viacúčelový panel klávesnice alebo prostredníctvom stylusu, keď sa použije priamo na panel. Všetko, čo vytvoríte od čarbaníc a kresieb až po poznámky, sa okamžite zdigitalizuje a uloží do Lenovo aplikácie na ukladanie poznámok.[3] Doplnkové reálne pero, ktoré je veľkosťou podobné atramentovému peru, využíva technológiu Wacom feel™, aby mohlo fungovať so špičkovým filmom elektromagnetickej rezonancie (EMR), ktorý je uložený vo viacúčelovej klávesnici, ktorý umožňuje digitalizáciu v reálnom čase.

Viacúčelová klávesnica a doplnkové reálne pero navodzujú prirodzený pocit, že kreslíte na papierový povrch a nie priamo na počítačovú obrazovku, a to bez toho, aby ste museli časti svojho diela blokovať rukou. Môžete tiež kresliť priamo na obrazovku, ak vám to viac vyhovuje. Doplnkové reálne pero vie kresliť s presnosťou ceruzky alebo štetca, s 2 048 tlakovými bodmi a 100-stupňovou uhlovou detekciou. Navyše ho nikdy nebudete musieť nabíjať či vymieňať – doplnkové reálne pero nepotrebuje batérie a jeho atrament sa dá vymeniť štandardnými atramentovými hrotmi podobne, ako pri tradičnom pere.

Ako 2-in-1 zariadenie, ktoré spája hardvér a softvér, Yoga Book skutočne kombinuje prácu a zábavu do jedného tabletu cez rozhranie Book UI, operačný systém Android 6.0, ktorý je špeciálne prispôsobený pre Yoga Book a čerpá z tých najlepších funkcií užívateľského rozhrania, používaných v notebookoch a tabletoch. Rozhranie Book UI umožňuje súbežné fungovanie viacerých aplikácií prostredníctvom niekoľkých okien, ktoré sa môžu stiahnuť, maximalizovať alebo minimalizovať, a tiež cez lištu úloh, ktorá sleduje vaše aplikácie a bežné Windows klávesové skratky a akčné klávesy. Toto nové dodatočné zaťaženie s ľahkosťou zvláda výkonný procesor Intel® Atom™ X5 a 4GB pamäť. Užívatelia, ktorí preferujú Windows, majú taktiež možnosť pracovať na tejto platforme, keďže tablet Yoga Book je dostupný aj so systémom Windows 10.

Vyrobený zo zmesi zliatin magnézia a hliníka má tablet Yoga Book robustnú stavbu a zaručene upúta pozornosť. Ako všetky Yoga produkty má typický pánt s dizajnom hodinkového náramku. Tentoraz je tento pánt menší a predstavuje trojosový pánt so 130 rôznymi mechanickými dielikmi z piatich rôznych materiálov. Tablet Yoga Book bol testovaný v laboratóriu 25 000 krát a ponúka hladký a plynulý prechod medzi štyrmi režimami – Surfovanie, Sledovanie, Tvorenie a Písanie. Yoga Book so systémom Android je dostupný v zlatej a šedo striebornej farbe a Yoga Book so systémom Windows bude dostupný v uhlíkovej čiernej.

Yoga Book s Android verziou bude na Slovensku dostupný od septembra v cene od 499 EUR a LTE verzia od 549 EUR. Yoga book s Windows 10 bude na Slovensku dostupný od septembra v cene od 559 EUR a LTE verzia od 599 EUR. Produkty budú dostupné u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.

[1] Na základe internej analýzy spoločnosti Lenovo ku dňu 18. augusta 2016, skúmajúcej 10.1” alebo väčšie 2-in-1 počítače (predávané s klávesnicou) využívajúce Windows, Android, Chrome alebo OSX, predávané hlavnými konkurentmi, ktorí ročne celosvetovo distribuujú >1 milión jednotiek; merané s pripojenou klávesnicou v uzavretom stave

[2] Android verzia; na základe používania, ktoré zahŕňa surfovanie po internete, prehrávanie hudby a videa, čítanie, kreslenie a písanie. Windows verzia ponúka životnosť batérie 13 hodín. Výsledky sa môžu odlišovať v závislosti od mnohých faktorov zahŕňajúcich samotnú konfiguráciu a použitie, softvér, prevádzkové podmienky, používanie wifi, nastavenia zariadenia, jasu obrazovky a ďalších faktorov. Maximálna hodnota batérie sa prirodzene znižuje používaním a vekom.

[3] Dostupné len pre Android. Podobné ako OneNote na Yoga Book s Windows.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here