Lenovo_ThinkPad_L390
Takmer identické dvojčatá

V čom sa na prvý pohľad nelíšia?

Spoločnosť Lenovo pripravila dvojicu notebookov zo série ThinkPad, konkrétne ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, patriace do kategórie kancelárskych notebookov. Medzi týmito notebookmi by ste na prvý pohľad našli len nepatrné rozdiely.

Lenovo ThinkPad L390
Lenovo ThinkPad L390

Obidva majú rovnaké robustné telo, 13.3″ FHD IPS displej, podsvietenú “ThinkPad” klávesnicu, ktorá sa radí medzi jednu z ergonomicky najlepších klávesníc na notebookoch. Pod klávesnicou sa nachádza snímač odtlačku prstov, ktorý zabezpečí lepšiu ochranu vašich dát než obyčajné heslo v operačnom systéme. Nad displejom je na obidvoch notebookoch umiestnená HD Webkamera. Notebooky ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga sú vybavené najnovšími procesormi 8. generácie Whiskey Lake od spoločnosti Intel.

Lenovo ThinkPad L390 Yoga
Lenovo ThinkPad L390 Yoga

Na prvý pohľad nájdeme v dizajne rozdiel len veľmi ťažko

V čom je teda rozdiel?

Okrem nápisu pod displejom, ktorý jasne označuje rozdiel medzi týmito laptopmi, je najväčší rozdiel v ich displeji a flexibilite. Keď sa pozrieme na ne bližšie, zistíme, že pánty, ktoré držia displej s telom pokope sú trochu odlišné.

Lenovo ThinkPad L390
Lenovo ThinkPad L390

Je to preto, že ThinkPad L390 ponúka ohybný displej, ktorý môžeme natočiť do 180° a používať tak laptop za rôznych podmienok. Ak však chceme niečo ešte viac flexibilnejšie s väčšími možnosťami použitia, máme tu ThinkPad L390 Yoga, kde Lenovo umožnilo úplne preklopiť displej na druhú stranu tela.

Lenovo ThinkPad L390 Yoga
Lenovo ThinkPad L390 Yoga

L390 Yoga je navyše vybavený dotykovým displejom, čo z neho robí takzvané 2v1 konvertibilné zariadenie, ktoré môžeme používať aj ako notebook, ale aj ako tablet, podľa toho, ako nám to vyhovuje.  Ďalší zásadný rozdiel, ktorým sa líši L390 Yoga od svojho brata L390, je dotykové pero, ktoré sa skrýva v tele notebooku. Vďaka tomu môžeme dotykovú plochu využívať s lepšou presnosťou a precíznosťou, či už je to na obyčajné surfovanie na webe alebo na kreslenie.

Lenovo_ThinkPad_L390_Yoga

Ukážka dotykového pera na ThinkPad L390 Yoga

Podrobnejšie recenzie ku jednotlivým modelom pripravujeme.

Techvia.sk