Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Novinkou medzi spotrebiteľskými počítačmi je najľahší 14-palcový OLED notebook na svete.1

Spoločnosť Lenovo v rámci veľtrhu Tech World 2021 predstavila nové prémiové notebooky reflektujúce súčasnú potrebu rýchleho pripojenia odkiaľkoľvek – najľahší 14-palcový OLED notebook1 Lenovo YogaTM Slim 7 Carbon a 16-palcový ultra štíhly Lenovo Yoga Slim 7 Pro – pionier s výkonným operačným systémom novej generácie Windows 11 pre pohodlnejší užívateľský zážitok.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro Yoga Slim 7 Carbon – Ľahký, tenký a silný

Začnime s odolným, ale zároveň veľmi ľahkým notebookom s vynikajúcim OLED displejom stvoreným pre aktívny životný štýl, Lenovo Yoga Slim 7 Carbon. Kvalitné spracovanie skrýva až 8-jadrový mobilný procesor AMD RyzenTM 7 série 5800U s grafikou AMD RadeonTM, alebo voliteľnú grafickú kartu NVIDIA® GeForce® MX450.

Yoga Slim 7 Carbon je vybavený pamäťou až 16 GB RAM LPDDR4x, ponúka interné úložisko2 s kapacitou  až 1TB PCle M.2 SSD a výkonnou 61WHrs batériou s duálnou nabíjačkou, ktorá zaistí veľmi rýchle nabitie – za 15 minút nabíjania máte až 3 hodiny energie.3 Batériu s výdržou až 14,5 hodiny4 podporuje zároveň riešenie chladenia pomocou Lenovo Q-Control (jednoducho stlačíte Fn+Q). Vyberte si ideálne nastavenie ventilátoru pre maximálny výkon systému a prepínajte medzi režimom Extreme Performance pre veľmi náročné úlohy alebo nechajte počítač v režime inteligentného chladenia s podporou AI pre automatické úpravy podľa vašich potrieb a životnosti batérie. Yoga Slim 7 Carbon prešiel vojenským testom odolnosti (MIL-STD 810H)5 a vďaka deviatim rôznym prevádzkovým testom je certifikovaný ako spoľahlivý a dostatočne pevný, aby odolal každodenným nástrahám používania aj prostrediu s drsnými podmienkami.

Notebook je dostupný v odtieni Cloud Grey a je vyrobený z uhlíkového vlákna a zliatiny horčíka pre mimoriadnu ľahkosť a pevnosť. V najtenšom mieste meria 14,9 mm a váži iba 1,1 kg, čo z neho robí najľahší notebook vo svojej kategórii, tj. zariadenia vážiace tesne nad 1 kg. Integrácia reproduktorového systému Dolby Atmos® zaisťuje skvelý zvukový zážitok, zatiaľ čo otvory pre dva zo štyroch predných reproduktorov slúžia tiež ako zóny nasávania teplého vzduchu pre integrovaný turbo ventilátor notebooku.

Obrazovky môžu byť často matné a zle čitateľné, to ale nie je prípad Yoga Slim 7 Carbon. 14-palcový QHD+ displej notebooku je vybavený OLED panelom od Samsung Display s optimalizáciou pre tenké rámiky zo všetkých štyroch strán. Veľmi kvalitný a jasný obraz podporuje okrem toho Dolby Vision® a VESA® DisplayHDR™ s certifikáciou TrueBlack 500 pre lepšiu reprodukciu kvality videa vo formáte zobrazenia 16:10 s cieľom znížiť potrebu scrollovania a s továrenskou kalibráciou na Delta E <2 pre presné zobrazenie 100 % DCI-P3 farebného gamutu. To znamená, že uvidíte farby a kontrast jasnejšie z rôznych pozorovacích uhlov bez meškania vďaka obnovovacej frekvencii 90 Hz pri nominálnom jase 400 nitov alebo až 600 nitov pri najvyššom bode jasu. Displej má certifikáciu TÜV Eye Comfort pre ochranu zdravia očí pred modrým svetlom a môžete zvoliť aj dotykovú verziu displeja, ktorý je pre zvýšenie odolnosti posilnený sklom Corning® Gorilla®.

Notebook je poháňaný operačným systémom Windows 11 a spolu s funkciami Microsoft Teams ponúka Yoga Slim 7 Carbon vstavanú asistentku Alexa s režimom Alexa Show Mode6 a Wi-Fi 6. 7 Výhody hands-free a mnoho ďalšieho, ako je automatické zamykanie a prebudenie obrazovky, keď sa vzdialite vďaka infračervenej kamere ponúka Windows Hello prostredníctvom Lenovo Smart Assist. Mnoho používateľov ocení aj ochranu súkromia pri práci na verejných miestach vďaka softvéru pre snímanie pozornosti od Glance by Mirametrix®.

Ak chcete ešte viac zvýšiť ochranu, spoľahnúť sa môžete na nový SaaS nástroj Lenovo Smart Privacy Services, ktorý je k dispozícii na vybraných počítačoch Lenovo so systémami Windows 10 a Windows 11, pričom sa zameriava na bezpečnosť vášho súkromia počas prehľadávania internetu, či online nákupoch.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Yoga Slim 7 Pro – Extrémny výkon

Pre digitálneho tvorcu si prechod na hybridnú prácu rozhodne vyžaduje nadupaný počítač s väčšou obrazovkou, lepšou grafikou a vyšším výkonom pre rýchle spustenie náročnejších aplikácií a súborov. Vhodnou voľbou bude preto Yoga Slim 7 Pro s Windows 11. Disponuje 16-palcovým dotykovým IPS displejom s rozlíšením 16:10 pre lepší multitasking a až 500 nitov maximálneho jasu s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Nechýba ani certifikácia TÜV Eye Comfort. Kvalitné zobrazenie a kontrast farieb podporuje Dolby Vision s certifikáciou VESA DisplayHDR 400 a podporou 100% farebného gamutu sRGB. Pre väčšie pohodlie je touchpad notebooku o 11% väčší ako u predchádzajúcej generácie a reaguje na gestá.

Yoga Slim 7 Pro je poháňaný voliteľným mobilným procesorom AMD Ryzen 7 5800H a až NVIDIA GeForce RTX 3050 pre zrýchlenie grafického výkonu vďaka vysokému TDP (Thermal Design Power) 80 W. Notebook disponuje 16GB dvojkanálovou DDR4 SDRAM RAM pamäťou, úložným priestorom až 1 TB PCle M. 2 SSD2 a výkonnou 75Wh batériou s funkciou Rapid Charge Boost8.

Yoga Slim 7 Pro je dodávaný s inteligentným mikrofónom pre potlačenie šumu, ktorý redukuje okolité zvuky počas videohovorov. Súčasťou je infračervená kamera a hands-free Alexa, ktorá je pripravená na hlasové povely.6

Užite si pohlcujúci zvuk s Dolby Atmos zabaleným v kompaktnom šasi s hrúbkou 17,4mm v najtenšom mieste a hmotnosťou od 2,1 kg. K dispozícii je v odtieňoch Cloud Grey alebo Storm Grey.9

Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Ceny a dostupnosť11

  • 14-palcový notebook Yoga Slim 7 Carbon – uvedenie na trh a cena pre ČR a SR zatiaľ neboli stanovené.
  • 16-palcový notebook Yoga Slim 7 Pro bude začínať na cene 999 Eur a očakáva sa, že bude k dispozícii v novembri 2021.11

Špecifikácie

 

Yoga Slim 7 Carbon

Rozmery a hmotnosť Začína na 14.9 mm a váži od 1 kg
Displej 14” QHD+ (2880 x1800), 90Hz, 400 nitov, 100% DCI-P3, AAR 91%, Dolby Vision HDR, voliteľná dotyková obrazovka
Procesor Až AMD Ryzen 7 5800U Mobile Processor
Grafika Až NVIDIA GeForce MX450 discrete graphics
Integrated AMD Radeon Graphics
Pamäť Až 16GB dvojkanálová LPDDR4x
Úložisko Až 1TB SSD PCIe M.22
Operačný systém Windows 11
Batéria 61WHr
Až 14.5 hodín výdrž na batériu4
Rapid Charge Express3
Konektivita Wi-Fi 6
Bluetooth 5.1
Alexa Built-in
Porty 2 x USB Type-C® (USB 3.2 Gen 2, PD 3.0, DisplayPort 1.4)
1 x USB Type-C (USB 3.2 Gen 2)
1 x Audio Combo Jack
Audio Dolby Atmos Speaker System
 

Yoga Slim 7 Pro

Rozmery a hmotnosť 17,4 mm a 2,1 kg
Displej 16” 2.5K, dotykový, 500 nitov, 100% sRGB, Dolby Vision HDR, AAR 92%, voliteľných 120Hz
Procesor Až AMD Ryzen 7 5800H Mobile Processor
Grafika Až NVIDIA GeForce RTX 3050 discrete graphics
Integrovaná grafika AMD Radeon
Pamäť Až 16GB dvojkanálová DDR4
Úložisko Až 1TB SSD PCIe M.22
Operačný systém Windows 11
Batéria 75Wh
Až 12,5 hodiny na batériu4
Rapid Charge Boost8
Konektivita Wi-Fi 6
Bluetooth 5.1
Alexa Built-in
Porty (AMD + GTX) 2 x USB 3.2 Type-A
1 x SD Card, HDMI
1 x USB Type-C (full function)
1 x Audio Jack
Audio Dolby Atmos

1 Na základe výskumu vykonaného interne spoločnosťou Lenovo k 17. júnu 2021 všetkých hlavných výrobcov počítačov, ktorí každoročne dodávajú viac ako jeden milión jednotiek po celom svete.
2 Skutočná dostupná kapacita je menšia a líši sa v dôsledku mnohých faktorov, vrátane formátovania, vytváranie oddielov a operačného systému atď., ktoré využívajú časť tejto kapacity. Dostupná kapacita sa môže meniť s aktualizáciami softvéru.
3 Pre Rapid Charge Express nabíjajte 15 minút v pohotovostnom režime alebo pri vypnutom napájaní až na tri hodiny výdrže batérie na základe výsledkov testov pomocou nepretržitého prehrávania videa 1080p v najnovšej aktualizácii Windows 10 a novších (s jasom 150 nitov a východiskovým nastavením úroveň hlasitosti). Skutočná životnosť batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov, ako je konfigurácia a použitie produktu, používanie softvéru, bezdrôtové funkcie, nastavenia správy napájania a jas obrazovky. Maximálna kapacita batérie sa bude časom a používaním znižovať. Vyžaduje dodávaný 65W adaptér.
4 Všetky údaje o životnosti batérie sú približné a sú založené na dvoch metódach testovania, vrátane benchmarku životnosti batérie MobileMark® 2018 a nepretržitého prehrávania videa v rozlíšení 1080p v najnovšej aktualizácii systému Windows 10 a novších (s jasom 150 nitov a predvolené úrovní hlasitosti). Skutočná životnosť batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov, ako je konfigurácia a použitie produktu, používanie softvéru, bezdrôtové funkcie, nastavenia správy napájania a jas obrazovky. Maximálna kapacita batérie sa bude časom a používaním znižovať.
5 Stanovené ministerstvom obrany USA, MIL-STD 810H zavádza metodiku pre testovanie výrobkov proti stresu z prostredia za kontrolovaných laboratórnych podmienkach. Takéto testovanie nie je zárukou budúceho výkonu za týchto testovacích podmienok. Na zneužitia, ako je to obsiahnuté v testovaní MIL-STD 810H, sa nevzťahuje štandardná záruka spoločnosti Lenovo.
6 Režim Show pro PC je k dispozícii na vybraných trhoch.
7 Vyžaduje samostatne zakúpený a kompatibilný router a plán Wi-Fi 6, ktorý sa môže líšiť podľa miesta. Platia ďalšie podmienky a poplatky. Rýchlosť Wi-Fi6 je zvyčajne až 9,6 Gb / s v porovnaní s Wi-Fi 5 až 3,5 Gb / s. Výkon sa môže líšiť podľa použitia, konfigurácie a ďalších faktorov.
8 Pre Rapid Charge Boost nabíjajte 15 minút v pohotovostnom režime alebo pri vypnutom napájaní až na dve hodiny výdrže batérie na základe výsledkov testov pomocou nepretržitého prehrávania videa 1080p v najnovšej aktualizácii Windows 10 a vyšší (s jasom 150 nitov v predvolenom nastavení úroveň hlasitosti). Skutočná životnosť batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov, ako je konfigurácia a použitie produktu, používanie softvéru, bezdrôtové funkcie, nastavenia správy napájania a jas obrazovky. Maximálna kapacita batérie sa bude časom a používaním znižovať. Vyžaduje priložený adaptér.
9 Farebné možnosti a voliteľné príslušenstvo sa môžu líšiť v závislosti od geografickej oblasti a dostupnosti.
10 Životnosť batérie na základe interného testovania s PLT (test záťaže). Výdrž batérie sa výrazne líši podľa nastavenia, využitie a ďalších faktorov. Maximálna kapacita batérie sa bude časom a používaním znižovať.
11 Ceny nemusia zahŕňať daň a nezahŕňajú dopravu ani možnosti a môžu sa zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie podmienky. Ceny distribútorov sa môžu líšiť. Termíny a farebné varianty na sklade sa môžu líšiť podľa geografie a produkty môžu byť k dispozícii len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisí od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť ponuky produktov, funkcie a špecifikácie.

ZDIEĽAŤ