Lenovo Vibe C2
Zdravím, dnes tu mám pre vás moju recenziu na telefón od firmy Lenovo a jedná sa o model Vibe C2 . Používam ho rok a dostal som ho k paušálu.

Pri prvom otvorení krabice, ma hneď milo prekvapila fólia na ochranu displeja. Ďalej tu máme telefón, nabíjačku, slúchadla a informačné letáčiky o používaní telefónu. Telefón sa pohodlne drží v ruke. Má kovový rám a zadný kryt je plastový. Pri kryte rovno ostanem pretože, keď sa chcem dostať k batérii, SIM, SD musím po celom obvode „odcvakať“ tento kryt, čo nieje moc dobre vyriešené. Má 5-palcový displej s rozlíšením 1280×720. Jeho zadný fotoaparát ma 8Mpix a predná kamera 5Mpix – fotografie sú vcelku kvalitné (pre obyčajného človeka, ktorý raz za čas fotí to úplne stačí, ale dajú sa s ním spraviť aj pekné fotky).

Trošku mi vadí  zadný vysunutý objektív, avšak vyriešil som to obalom, ktorý ho pekne prekryl. Pri prvom zapnutí som nastavil všetky potrebné údaje a hneď som sa vrhol do testovania. Moja prvá cesta smerovala k nastaveniam a informáciám čo sa v tomto telefóne skrýva. Poháňa ho 4-jadrový procesor s frekvenciou 1GHz, 1GB RAMkou, čo je málo ale pre nenáročných ľudí to postačí … avšak toho miesta tam moc nieje. Z 8GB mám pre seba len 4GB, čo znamená, že to musím riešiť SD kartou do 32 GB.

Verzia Androidu je 6.0 (Marshmallow) vyššie už bohužiaľ nieje možné updatnuť. Ďalej pokračujeme k aplikáciam. Je ich tu veru mnoho a pre mňa veľa zbytočných ale bohužiaľ niektoré nejdú ani odstrániť, takže zaberajú zbytočne miesto na pamäti. Po odstránení určitých aplikácii skúšam appku od Lenova, kde testujem či všetko funguje tak ako má 🙂 všetky testy prebehli úspešne. Telefón reaguje vcelku rýchlo na moje dotyky a procesy ktoré chcem aby spravil. Prichádza na rad sťahovanie mojich aplikácii. Tu sa však začína plniť vnútorné úložisko a k tomu zisťujem že aplikácie sa nedajú prenášať na kartu SD čo je veľké mínus.

Pri používaní aplikácii mi začal mrznúť telefón a vždy mi zrušil otvorenú aplikáciu, chvíľku bola čierna obrazovka a potom ma to hodilo na domovskú stránku. Vyriešil to až launcher, ktorý toto zachránil.

Batéria pri stálom používaní vydrží deň, ale všetko záleží čo s telefónom robíte. Telefón by som odporučil ľudom, kt. hľadajú záložný telefón alebo ho chcú používať len na volanie/sms prípadne nejaká ta sociálna sieť.

Zhrnutie: Telefónu udeľujem 3* z 5*

– malá interná pamäť k dispozícii pre užívateľa
– otváranie zadného krytu

+ cena aj keď v cenovej relácii už nájdeme oveľa lepšie telefóny

Kopko158

Poznámka redakcie techvia.sk

Všetky užívateľské recenzie sú publikované v pôvodnom znení bez akejkoľvek úpravy.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here