Praha 23. 11. 2016 – Spoločnosť Thrustmaster, popredný  výrobca špeciálneho herného príslušenstva, uvádza na náš trh letecký joystick s plynovým pedálom T.16000M FCS HOTAS. Novinka určená pre platformu PC ponúka najmodernejšie technológie snímania pohybu, vysokú ergonómiu, šestnásť programovateľných tlačidiel a unikátny posuvný systém plynového pedálu.

Kompletný systém pre riadenie letu Thrustmaster T.16000M FCS (Flight Control System) HOTAS (Hands On Throttle And Stick) je zložený z joysticku a ručného plynového pedálu. Obidva kusy zostavy  sú vyhotovené v čierno-oranžovom dizajne s pevným nekĺzavým povrchom a sú postavené na najnovších technológiách snímania pohybu.

Joystick je vďaka trom odnímateľným častiam vhodný pre pravákov i ľavákov. Jeho ergonomický dizajn a široká podpera ruky prinášajú optimálny komfort doplnený stabilnou ťažkou základňou. Disponuje pohybom po štyroch nezávislých osiach s 16bitovým rozlíšením a exkluzívnou technológiou H.E.A.R.T (Hall Effect Accurate Technology) vnútri umiestnených magnetických senzorov. Tie ponúkajú 256krát vyššiu úroveň presnosti než u existujúcich systémov. Použitie magnetov taktiež  eliminuje trenie a napomáha tak i ku zníženiu únavy ruky behom hrania. Odpor, resp. pevné a lineárne napätie v joysticku zaisťuje pružina s priemerom 2,8 mm. Thrustmaster T.16000M ponúka celkom šestnásť tlačidiel, z toho dvanásť umiestnených rovnomerne na základni po pravej a ľavej časti, štyri na joysticku a viacsmerný spínač.

Ručný plynový pedál je osadený technológiou S.M.A.R.T (Sliding Motion Advanced Rail Tracks), teda unikátnym posuvným koľajnicovým systémom pre plynulý posun a vysokú presnosť na celkom 80 mm dlhej vzdialenosti. Tuhosť podľa vlastných preferencií je možné nastavovať pomocou korekčného šróbu. TWCS Throttle ponúka päťosový pohyb, štrnásť tlačidiel a viacsmerný klobúčik.

Systém pre riadenie letu Thrustmaster T.16000M FCS HOTAS je možné nastavovať prostredníctvom  zadarmo dostupného softwaru T.A.R.G.E.T a voľne ho  kombinovať v rámci jednotlivých prvkov ekosystému. K dispozícii sú samostatne joystick T.16000M, ručný plynový pedál TWSC Throttle, smerové pedály TFRP Rudder a navigačné panely MFD Cougar.

Set joysticku a plynového pedálu Thrustmaster T.16000M FCS HOTAS je k dispozícii na trhu za doporučenú koncovú cenu 129,99 euro s DPH na Slovensku.

Tlačová správa