LG G8S THINQ

Najnovší prírastok do radu G bol navrhnutý tak, aby oslovil najnáročnejších spotrebiteľov, hľadajúcí nezameniteľný smartfón.

Praha, 18. júla 2019 – Spoločnosť LG Electronics (LG) prináša svojim zákazníkom vo viacerých regiónoch Európy zástupcu smartfónu z prémiovej rady G, model LG G8S ThinQ. LG G8S ThinQ je ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí hľadajú nezameniteľný chytrý telefón, ktorý ponúka mnoho výnimočných funkcií a technológií používaných nielen v mobilných telefónoch. Najnovší prírastok bude k dispozícii od tohto mesiaca na väčšine trhoch v Európe, a to vrátane Česka a Slovenska.

„Z Camera“ bola prvýkrát predstavená na LG G8 ThinQ a využíva technológiu senzorov Time-of-Flight (TOF). Funkcie pre bezdotykové ovládanie prístroja sú teraz k dispozícii aj u LG G8S ThinQ. Z Camera ponúka okrem ovládania i možnosť pohodlného a bezpečného biometrického rozpoznávania. HandID využíva schopnosť snímača Z Camera skenovať jedinečný vzor žíl na dlani a tento vzor užívateľa identifikovať pomocou infračerveného svetla. Odomknúť telefón používateľ môže nielen v tme rovnako presne ako počas dňa, ale bez vyžadovaného dotyku. Rovnaká technológia prichádza do hry v aplikácii Face Unlock, ktorá je tiež veľmi presná a rýchla vďaka použitiu infračer-ného svetla a 3D mapy zo senzorov Z Camera.

„Ďalšou novou funkciou, možno práve tou najzaujímavejšiou, ktorá využíva senzory Z Camera, je Air Motion. Bezdotykové príkazové rozhranie, ktoré umožňuje používateľom vykonávať rôzne akcie bez dotyku obrazovky. Tá je aktívna pri vybraných aplikácíach pre okamžité operácie, napríklad prijímanie hovorov či zmenu nastavenia hlasitosti alebo na ovládanie budíkov „vysvetľuje manažér predajnej stratégie Michal Domin zo stredoeurópskej pobočky LG Electronics.

LG pokračuje v široko emulovanom dizajne aj teraz s LG G8S ThinQ. Vylepšená kamera  s najširším zorným uhlom na trhu až 137 ° – umožňuje užívateľom vychutnať si nepretržitý zoom bez akéhokoľvek oneskorenia alebo skreslenie farieb. Výnimočná výkonnosť kamier G8S ThinQ bola dokonca uznaná spoločnosťou VCX, nemeckou nezávislou ratingovou organizáciou, ktorá zaradila práve LG G8S ThinQ medzi smartphony s najvyššou úrovňou kvality foto výsledkov.

Na prednej strane je smartfón vybavený štandardným objektívom a Z Camera snímačom, ktorý výrazne vylepšuje populárne funkcie ako je Portrét a Spotlight. Tie užívateľom pomáhajú zvýšiť kvalitu ich selfie. Pridanie funkcie pri Z Camere rýchlo merať vzdialenosti pomáha vytvárať portréty s väčšou hĺbkou a pocitom.

Spotlight detekuje zakrivenie tváre užívateľa a simuluje študiové osvetlenie, ktoré prináša profesionálnu kvalitu a dramatický náskok pre všetky selfies. Vďaka funkcii Video Depth Control majú taktiež videá urobené na fotoaparáte LG G8S ThinQ hĺbku a bokeh efekt, ktorý objekt zaostruje a pridáva mäkké rozmazané pozadie. A pre užívateľov, ktorí sú unavení z roztrasených videozáznamov, prichádza LG G8S ThinQ s funkciou Steady Cam, ktorá po-skytuje plynulé a jasné video bez použitia gimbal.

Model LG G8S ThinQ je vybavený mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon ™ 855 a živým 6,21 palcovým displejom FHD + FullVision OLED (2248 x 1080). Telefón je tiež vybavený špičkovým audio systémom , ktorý je vybavený stereofónnymi reproduktormi, ktoré poskytujú bohatý, štruktúrovaný výkon a pohlcujúci priestorový zvuk. LG G8S ThinQ pokračuje vo svojej excelentnej tradíciu v oblasti audio reprodukcie s 3,5 mm jackom pre slúchadlá.

Dizajn LG G8S ThinQ je osobitý pre každého užívateľa po svojom. Štýlový, ergonomický smartfón poskytuje stále jednoduché ovládanie jednou rukou a vyžaruje nenápadnú eleganciu a funkcie obľúbené u zákazníkov po celom svete. Spredu pokrýva OLED displej  2.5D Corning Gorilla Glass a zozadu leštené, hladké sklo, ktoré poskytuje pevné a pohodlné uchopenie. Štandardom je 6GB RAM, 128GB úložisko s možnosťou rozšíriť pamäť o ďalších 2TB pomocou voliteľnej pamäťovej karty, zvýšená odolnosť vďaka vojenskej atestácie MIL-STD 810G a odolnosť proti vode a prachu s certifikáciou IP68. LG G8S ThinQ bude na trhu k dispozícii vo farebnom elegantnom zrkadlovom prevedení Mirror Black.

Odporúčaná koncová cena LG G8S ThinQ bola stanovená na 699 EUR.

Kľúčové špecifikácie:

 • Čipová sada: mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon ™ 855
 • Displej: 6,21 „FHD + OLED FullVision (2248 x 1080)
 • Pamäť: 6 GB RAM / 128 GB
 • Fotoaparát:

– Zadný- širokouhlý 13MP (F2,4 / 1,0μm / 137˚) / 12MP štandardný (F1,8 / 1,4μm / 78˚) / 12MP teleobjektív (F2,6 / 1,0μm / 48˚)
– Predný: 8MP štandard (F1.9 / 1.12μm / 80˚) / Z Camera (technológia TOF)

 • Batéria: 3.550mAh, integrovaná
 • Operačný systém: Android 9.0 Pie
 • Rozmery: 155,3 x 76,6 x 7,99 mm
 • Hmotnosť: 181 g
 • Siete: 2G / 3G / 4G / 4,5g (LTE-A)
 • DualSIM podporujúce dve aktívne SIM karty
 • Pripojenie: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5 / NFC / USB Typ-C (kompatibilný s USB 3.1)
 • Biometria: HandID / Face Unlock / Snímač odtlačkov prstov
 • Farby: Mirror Black *
 • Ostatné: Ovládanie Air Motion / Stereo/

Tlačová správa