Televízory s OLED technológiou sú tu s nami už 10 rokov. Za toto obdobie sa mnohé zmenilo a vylepšilo, prišli nové inovatívne riešenia, ktoré sú zúročené v TV prijímačoch pre dnešného spotrebiteľa.

Súčasné televízory LG ponúkajú rôzne technologické vychytávky. Pri zariadeniach sa môžeme tešiť na výkonný procesor a9 Gen6 AI, dokonalý jas, predĺženú záruku či jedinečný dizajn.

Poďme sa bližšie pozrieť na tieto vybrané aspekty:

Procesor a9 Gen6 AI poskytuje reálne vyzerajúci obraz. Pri sledovaní obsahu si tak budete pripadať, akoby ste boli v strede diania, priamo uprostred.

Panel OLED LG

Panely OLED teraz ponúkajú až o 70 % vyšší jas na základe technológie Brightness Booster Max. S výkonnými panelmi priamo súvisí aj kvalita po technologickej stránke. Spoločnosť LG momentálne ponúka na zobrazovacie panely rady OLED Z3 a G3 5 ročnú záruku.

Televízory LG v roku 2023 ponúknu užívateľovi nové rozhranie užívateľského menu. Menu je veľmi intuitívne a prehľadné s možnosťou personalizácie. Rozhranie webOS má možnosť nastavenia si svojho profilu alebo rýchleho prístupu k aplikáciám a ich obsahu. Ide o funkciu Quick Card.

Rozhranie webOS LG televízorov

Spoločnosť LG Electronic pri navrhovaní a výrobe televízorov myslí aj na občanov, ktorí majú určité zdravotné znevýhodnenie. Ide napríklad o to, že v menu je možné samostatne nastaviť zvuk pre klasický posluch cez reproduktory a súčasne hlasitosť zvuku do Bluetooth slúchadiel, ktoré má na ušiach slabšie počujúca osoba. Na základe tejto možnosti si všetci nerušene môžu vychutnať chvíle pred televízorom.

Televízory LG so svojím menu vyšli v ústrety aj v prípade osôb sledujúcich obsah so znakovou rečou. Okno so znakovou rečou je možné si prispôsobiť priblížením detailu na ruky.

OLED LG

Dizajn je pre mnohých rozhodujúci

V dnešnej dobe je nad slnko jasnejšie, že dizajn hrá veľmi dôležitú úlohu. A LG si to dobre uvedomuje. V portfóliu televízorov nájdeme modely určené na montáž priamo na stenu, modely klasického dizajnu s podstavcom alebo nožičkami a nechýbajú ani dizajnové vychytávky. Práve k nim patrí televízor, ktorý je súčasťou priestoru vďaka svojmu dizajnu, pričom je prístupný a viditeľný z každej strany. V podstate všetky LG televízory modelového roku 2023 prešli dizajnovou zmenou, ktorá sa odzrkadlila na hrúbke okraja okolo zobrazovacieho panela, hrúbke samotného televízora a jeho hmotnosti. Pri všetkých týchto aspektoch môžeme konštatovať, že nastal úbytok. Všetko sa zmenšilo, zoštíhlilo a zľahčilo. Televízory sú tenšie a ľahšie.

Rovný či zakrivený OLED panel

zakrivený LG OLED panel

Pre tých, ktorí televízor využívajú na sledovanie obsahu a zároveň si chcú vychutnať skvelé zobrazovanie, farby či jas pri práci alebo hraní hier, spoločnosť LG ponúka televízor LG OLED Flex. Televízor je technologicky vybavený možnosťou meniť zakrivenie obrazovky. Užívateľ tak môže obrazovku používať v klasickom rovnom režime, v 60% zakrivení alebo 100% zakrivení. Okrem týchto troch základných režimov je k dispozícii spolu 20 rôznych uhlov zakrivenia.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ