truck race of slovakia

Prichádzajú tento víkend (6.-7. júla) na okruh SLOVAKIA RING. Jazdcov aj divákov čaká štvoro napínavých pretekov v štýle „nárazník o nárazník“. Kto zabojuje o víťazstvá a aký program čaká na návštevníkov?

truck race of slovakia Seriál FIA ETRC navštívil Slovensko po prvýkrát v roku 2017 a náš okruh sa stal obľúbenou súčasťou tohto šampionátu. Je to zároveň najdlhšia trať v kalendári ťahačov. Minulý ročník ukázal štyroch rozličných víťazov v štvoro napínavých pretekov: Jochen Hahn, Antonio Albacete, Shane Brereton a Norbert Kiss si u nás prevzali víťazné trofeje.

Tentokrát to bude ešte napätejšie, keďže Nemec Jochen Hahn vyhral polovicu tohtoročných pretekov a vytvoril si tak 23-bodový náskok pred Španielom Antoniom Albacetem. Taktiež Maďar Norbert Kiss chce pridať ďalší triumf k trom, ktoré u nás získal. Nemka Steffi Halmová vyhrala na SLOVAKIA RINGU ešte v roku 2017 a s napätím čaká na svoje prvé tohtoročné víťazstvo za volantom svojho IVECA. Jej krajan René Reinert tu pred rokom odštartoval svoju kariéru v ETRC a na každých pretekoch patrí k favoritom. Určite si chce vylepšiť svoju piatu priebežnú priečku.

truck race of slovakia Čech Adam Lacko má za sebou pomerne nešťastný štart sezóny. Ostatné preteky na Hungaroringu mu vôbec nevyšli, no určite to chce napraviť na takmer domácej trati. Mladé talenty z Nemecka Andre Kursim a Sascha Lenz chcú pokračovať v nasadenom tempe z Hungaroringu a pridať k dvom víťazstvám ešte aspoň ďalšie pódiové umiestnenia. Na štart sa postaví nakoniec 15 ostrých ťahačov s ešte ostrejšími pretekármi.

Tlačová správa