auta & kava

Autá & Káva je žilinské neformálne a neorganizované krátke stretnutie majiteľov zaujímavých áut a motoriek. Od Trabanta po Porsche, od klasiky po tuning.

Každý môže prísť ukázať svoj stroj a podebatovať s ostatnými nadšencami. Autá & Káva (v angličtine Cars & Coffee) je vo svete obľúbená forma stretávania sa fanúšikov áut vonku na parkovisku bez konkrétneho programu. Len sa na chvíľu zastaviť, podebatovať, popozerať a pochváliť svojím autom či motorkou a ešte stále stihnúť sobotné upratovanie alebo rodinný výlet.

Na siedmom stretnutí Autá & Káva nesmela chýbať ani naša redakcia a musíme uznať, že to bol skutočný zážitok. Tieto stretnutia vznikli v Žiline úplne spontánne a automobilovým nadšencom sa darí stretávať sa pravidelne, vždy prvú sobotu v mesiaci. Počet účastníkov na tejto akcii postupne stúpa a počet zúčastnených áut v novembri dosiahol až 150! Úžasné je aj to, ako sa fanúšikovia a majitelia áut zoznamujú a pomáhajú si. Vznikajú nové priateľstvá, spolupráce a vymieňajú sa skúsenosti. Ľudia, ktorí koncom minulého roka stáli za zrodom tejto akcie vidia aj konkrétne príklady pomoci pri opravách áut, výmene dielov či výmene kontaktov do budúcna.

V niekoľkých prípadoch sa dokonca tieto stretnutia stali príležitosťou na premiéru automobilu po renovácii alebo väčších úpravách, prípadne túto akciu využili fankluby na ich vlastné mini stretnutie.

Na tomto stretnutí vás okrem super automobilov čaká aj skvelá káva s občerstvením, ktoré zabezpečujú dva pojazdné stánky. Ak vás táto akcia zaujala, ďalšie stretnutie sa bude konať už budúci mesiac, konkrétne 02.06.2018 v sobotu na parkovisku za Mestskou krytou plavárňou v Žiline.

Foto galéria

techvia.sk