Fitbit Versa 4
Zistite viac o najnovších inteligentných hodinkách Fitbit Sense 2 a Versa 4

August 2022 – Spoločnosť Fitbit predstavuje najnovšie inteligentné hodinky Fitbit Versa 4 a Sense 2, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na zdravie a kondíciu. Vďaka najnovšej verzii Fitbit OS ponúknu tieto zariadenia nové a ľahko ovládateľné prostredie, vďaka ktorému budú všetky potrebné informácie ešte lepšie dostupné.

Oba nové modely sú štíhlejšie a ľahšie, než tomu bolo pri predchádzajúcich modeloch. Je tak veľmi ľahké zabudnúť, že sú na ruke, či už cez deň alebo v noci. Svoj  návrat hlási fyzické tlačidlo známe z modelu Versa 2, tentokrát umiestnené tak, aby nedochádzalo k nechceným stlačeniam.

Fitbit Versa 4

Nabité funkciami

Samozrejmosťou je prehľad o metrikách, ktoré sú najdôležitejšie – meranie srdcového tepu 24/7, sledovanie fyzickej aktivity, štatistiky v reálnom čase, automatická detekcia chôdze/behu, monitorovanie spánku, stresu a ešte omnoho viac. Oba modely sa pýšia výdržou 6 a viac dní na jedno nabitie. Nechýba ani rýchle nabíjanie (12 minút na nabíjačke postačí na celý deň plnohodnotného fungovania). Udržia tak krok i s tým najnáročnejším životným štýlom.

Versa 4 i Sense 2 sú ako stvorené na celodenné nosenie. Počas noci je možné využiť pokročilé nástroje na monitorovanie kvality spánku a po novom tiež funkciu Spánkový profil, ktorá pomocou 10 ukazovateľov spánku zobrazí, aký typ spáča užívateľ je, odhalí kľúčové vzorce a pomôže zlepšiť celkovú kvalitu spánku.

Ako sa telo vysporiada so stresom je možné zistiť vďaka funkcii Skóre zvládania stresu. Nie je nič ľahšie než si vo vhodný moment dopriať chvíľku dychového cvičenia, meditácie alebo zamyslenia a znížiť tak mieru stresu.

Hodinky sú kompatibilné s operačnými systémami iOS a Android. Nechýba celý rad pokročilých funkcií, ako sú notifikácie z telefónu, priebežné upozornenia, možnosť rýchlych odpovedí (len pre Android) a omnoho viac. Po novom sa užívatelia inteligentných hodiniek Fitbit môžu tešiť na už čoskoro dostupné Google Mapy a Google Wallet – všetko potrebné je skrátka na zápästí na dosah prsta.

Nová úroveň tréningov s Versa 4

Versa 4 stavia kondíciu na prvé miesto, je možné si vybrať až zo 40 športov (viac než dvojnásobok proti predchádzajúcemu modelu!) priamo na displeji hodiniek. Medzi novinky patria režimy pre HIIT, posilňovanie s činkami, CrossFit, tanec a ďalšie. Vďaka zabudovanej GPS je možné vyraziť von a telefón nechať doma. Vo Fitbit Premium je možné vyberať z viac než 1 000 tréningov a meditačných programov. Či už ide o akúkoľvek aktivitu, funkcie Minúty v aktívnej zóne a monitorovanie zón srdcového tepu pomôžu sledovať každé vynaložené úsilie.

Fitbit Premium tiež sprístupní užitočnú funkciu Skóre dennej pripravenosti, ktorá na báze nameraných dát odporúča, či je vhodný deň na poriadne cvičenie, alebo či je lepšie poľaviť a dopriať si odpočinok.

Menej stresu so Sense 2

Sense 2 posúvajú monitorovanie stresu ešte ďalej vďaka senzoru Body Response, ktorý je prvý svojho druhu. Ten meria EDA (cEDA) aktivitu po celý deň. Systém cEDA využíva ukazovatele, ako je srdcový tep, variabilita srdcového rytmu a teplota kože, čím pomáha lepšie pochopiť, ako jedinec reaguje na prostredie a situácie okolo seba. Vedieť, že telo prežíva príznaky stresu, je veľmi dôležité a rovnako tak dôležité je vedieť, čo v takej situácii robiť.

Fitbit Sense 2 ponúka špičkové pokročilé senzory a algoritmy Fitbit, ktoré poskytujú ucelený pohľad na celkové zdravie jedinca. Bola využitá technika, ktorá mení kov na paru, čo umožnilo integráciu kovových elektród senzorov priamo do skla, ktoré pokrýva displej zariadenia. Tým sa dosiahol jednoduchý a elegantný vzhľad bez toho, aby hodinky prišli o pokročilé technológie.

Fitbit Sense 2Fitbit Versa 4 budú dostupné za cenu 5 899 Kč, respektíve 229,95 EUR. Fitbit Sense 2 za cenu 7 699 Kč, respektíve 299,95 EUR. Oba modely budú dostupné u vybraných partnerov v druhej polovici tohto septembra. Súčasťou balenia bude šesťmesačné predplatné Fitbit Premium (pre nových a vracajúcich sa zákazníkov).

ZDIEĽAŤ