Microsoft awards

Spoločnosti Soitron a Millenium získali hneď dve zo šestnástich ocenení, ktoré Microsoft tento rok udelil slovenským a českým partnerom.

Spoločnosť Microsoft už po dvadsiatykrát oceňovala najinovatívnejšie projekty svojich českých a slovenských partnerov. Spomedzi 97 nominovaných riešení v desiatich kategóriách vybrala 16 víťazov. Členovia skupiny Soitron si okrem dvoch hlavných cien odniesli aj jednu finálovú nomináciu.

V kategórii „Výroba a predaj, spracovateľský priemysel a distribúcia komodít“ za Slovenskú republiku, sa stal víťazom Soitron s projektom „Využitie IoT a reportingu v spoločnosti Motor-Car Bratislava.“

„Ide o jedinečné IoT riešenie, do ktorého sa s nami odvážne pustil klient Skupina Motor-Car. O IoT sa totiž veľa hovorí, ale reálne nasadených projektov je na trhu veľmi málo. Navyše merať elektrinu nie je také jednoduché, ako merať napríklad prietok vody alebo teplotu, s ktorými sme mali z minulosti bohatšie skúsenosti,“ konštatuje Slávka Šikurová, obchodná riaditeľka a členka predstavenstva Soitron Group.

Skupina Motor-Car zabezpečuje v troch krajinách predaj a servis automobilových  značiek ako sú napríklad Mercedes-Benz, Maybach či Jeep. Práve vďaka IoT riešeniu môže dnes Motor-Car aktívne riadiť celkovú spotrebu elektriny a vyhnúť sa prekračovaniu rezervovanej kapacity či prípadným pokutám. Zároveň sa jej vytvorili predpoklady pre úsporu fixných, ako aj flexibilných nákladov a investícia sa vráti spoločnosti v priebehu 18 až 20 mesiacov. To, že ide o úspešné implementované IoT riešenie potvrdzuje aj fakt, že klient rozširuje tento projekt aj o meranie vody a plynu.

Microsoft awards

V kategórii „Bankovníctvo, kapitálové trhy a poisťovníctvo“ pre Slovensko bodoval ďalší člen Skupiny Soitron – softvérová spoločnosť Millennium. Tá si cenu víťaza odniesla za projekt „Transforming Customer Engagement in S Slovensko“.

Spoločnosť S Slovensko, ktorá je už 16 rokov lídrom v oblasti financovania poľnohospodárstva, zefektívnila obsluhu svojich klientov nasadením Microsoft Dynamics 365 Customer Engagement. CRM riešenie bolo prispôsobené pre riadenie predaja lízingových produktov spoločnosti, aby cez neho mohli pracovníci obchodného tímu a back officu riadiť všetky dôležité obchodné aktivity. 360-stupňový pohľad na zákaznícke dáta, mobilita riešenia, prepojenie s ERP systémom, pokročilý reporting a možnosť riadenia e-mailových marketingových kampaní priamo z CRM poskytujú spoločnosti S Slovensko komplexný nástroj pre zabezpečenie špičkových zákazníckych služieb.

Millennium  sa navyše stala aj finalistom v kategórii „Verejná správa a rozvoj moderného mesta“, kde sa prebojovala s projektom „It’s getting cloudy in Bratislava“.  V rámci neho dodala Hlavnému mestu SR Bratislava a Dopravnému podniku Bratislava webové portály postavené na novom, používateľsky prívetivom CMS systéme.

Ciele projektu, ktoré sa vďaka zjednodušeniu štruktúry webových portálov na základe UX analýz podarilo dosiahnuť, vyjadruje citát generálneho riaditeľa spoločnosti DPB Milana Urbana: „Pri návrhu nových webových stránok sme mali na zreteli, aby boli užívateľsky prívetivé. Celé je to postavené na minimalistickom móde, aby sme nezahlcovali návštevníkov kvantom starých a nepotrebných informácií, ale aby na prvé kliknutie našiel náš zákazník to, čo hľadá najviac.“ Viac o projektoch sa dočítate na stránkach spoločnosti Millennium.

Vysoko si vážime ocenenia, ktoré sa nám podarilo v silnej konkurencii získať. Soitron Group sa navyše stala jedinou skupinou, ktorá potvrdila svoje kompetencie vo viacerých kategóriách. Veríme, že nasledujúci ročník bude pre nás rovnako úspešný,“ uviedla Slávka Šikurová, obchodná riaditeľka a členka predstavenstva Soitron Group.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here