Mio MiVue 803 WIFI - autokamera

Nástupkyňa bestselleru MiVue 733 WiFi dostala do vienka vyššie rozlíšenie, 60 fps v FHD, pokročilý parkovací režim i rozšírené detailné informovanie o radaroch, najmä v meraných rýchlostných úsekoch

Mio, popredný svetový dodávateľ bezpečnostných kamier do automobilov a cyklonavigácií, uviedol nástupkyňu zákaznícky veľmi obľúbenej kamery (MiVue 733), a síce cenovo dostupnú a o radu funkcií obohatenú autokameru MiVue 803 WiFi 2.5K GPS. Vyššia verzia optického senzora so sebou prináša napr. vyššie rozlíšenie či lepšiu svetelnosť pre natáčanie v zhoršených svetelných podmienkach (Mio Night Vision). Táto autokamera má medzi novými funkciami navyše tiež pasívny parkovací režim, 60 fps (FHD), žiadaný USB‑C konektor či vyspelejšie informovanie o radaroch, napr. detailné upozorňovanie v meraných úsekoch. K dispozícii je i sesterský model s názvom MiVue 802 WiFi 2.5K bez GPS modulu. Obe sú s českou a slovenskou lokalizáciou.

Upozornenie na radary a úsekové merania

MiVue 803 WiFi zobrazuje vzdialenosť a čas (sekundy) k rýchlostnej kamere (radary), upozorňuje na kamery strážiace prejazd na červenú (križovatky, semafory). Novinkou je i moderná funkcia upozorňovania pred úsekovým meraním, na jeho začiatku, v jeho priebehu a pri jeho skončení. Poskytuje tak informácie o aktuálnej a priemernej rýchlosti automobilu a rýchlostnom obmedzení v úseku, a navyše čas a metráž zostávajúcu do konca úseku. Vodič tak môže upraviť rýchlosť ďaleko skôr, než na jeho konci a prispieť tak k plynulosti dopravy.

Vďaka upozorneniu v dostatočnej vzdialenosti a v závislosti na rýchlosti automobilu bude vodič navyše vždy vedieť,  ako rýchlo môže ísť, ide o patentovanú funkciu Smart Alert – čím rýchlejšie vodič ide, tým skôr ho kamera upozorní.

Bezplatné aktualizácie databáz radarov po celú dobu životnosti zariadení.

Mio MiVue 803 WIFI - nabíjačka USB-C

Integrovaná WIFI a aktualizácie cez telefón

Zálohovanie a prenos videa je možný i do inteligentného telefónu, a to vďaka aktualizovanej aplikácii MiVue PRO priamo od výrobcu. Tá slúži tiež na aktualizácie autokamery, najmä radarov a prípadne nového firmwaru autokamery (technológia WIFI OTA).

Nahrávanie v rozlíšení 2.5K 1440P rýchlosťou 30 snímok za sekundu

Kamera do auta natáčajúca záznam v rozlíšení 2.5K 1440 pixelov zachytí všetky detaily vašej cesty. Je vybavená širokouhlým objektívom, takže si môžete byť istí, že žiadna časť vašej cesty nezostane nezachytená.

Krištáľovo čisté video i pri vysokých rýchlostiach so 60 snímkami za sekundu vo Full HD

V porovnaní s 30 snímkami/s umožňuje táto dvojitá hustota dát mimoriadne detailný a plynulý obraz i pri vysokej rýchlosti jazdy.

Mio Night Vision technológia

Špičková technológia Mio Night Vision zaisťuje vďaka objektívu s vysokou svetelnosťou a zostave sklenených šošoviek dosiahnutie plynulých a jasných záznamov, a to i za zhoršených svetelných podmienok.

GPS polohovanie a automatická kalibrácia času/polohy

Vďaka integrovanému GPS modulu zaznamenáva MiVue 803 WiFi rýchlosť jazdy, presnú polohu a čas (pečiatku vo videu je možné  prípadne vypnúť). Zaisťuje i automatickú kalibráciu času a polohy, a to i po dlhšej dobe mimo prevádzku. K dispozícii je tiež sesterský model s názvom MiVue 802 WiFi 2.5K, ktorý GPS modul nemá.

Integrovaný G-senzor uloží potrebné záznamy

V prípade nehody alebo náhlej zmeny smeru jazdy citlivo zaznamená integrovaný G senzor pohyby vozidla a zaistí, že nahrané dáta nebude možné prepísať.

Mio MiVue Manager

PC software na prehrávanie a analýzu videa, informácií z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), zdieľanie na sociálnych sieťach, zaznamenanie jazdnej trasy na Google Maps.

Mio MiVue Manager

Cena

Mio MiVue 803 WiFi 2.5K GPS je aktuálne k dispozícii v českých a slovenských eshopoch už od 2500 Kč s DPH / 105 EUR s DPH.

Technické špecifikácie:

 • Záznam v 2.5K WQHD rozlíšení 1440p (2560 x 1440)
 • 60 snímok za sekundu pri Full HD rozlíšení
 • Vysoko kvalitný optický snímač
 • Night Vision technológia
 • Moderná technológia H.264 (.mp4), ktorá umožňuje kvalitné nahrávky pri malej veľkosti súboru
 • Vstavaná GPS – automaticky zaznamenáva informácie o jazde (rýchlosť, smer, nadmorskú výšku a zemepisné súradnice)
 • Široký uhol záberu 140° zachytí každý detail kritických okamihov
 • Objektív F1.8 poskytuje jasnejšie a čistejšie video i za zhoršených svetelných podmienok
 • Fotografický režim
 • Upozornenie na prekročenie rýchlosti
 • Integrovaná WIFI prenos zhotovených nahrávok do mobilného telefónu a ich zdieľanie
 • Mobilná aplikácia MiVue Pro
 • 2,7“ prehľadná obrazovka
 • 3-osí G- senzor na automatickú detekciu a analýzu nehody
 • Upozornenie na rýchlostné radary a úsekové merania, s bezplatnou a pravidelnou aktualizáciou databázy
 • Automatické nahrávanie
 • Mio MiVue Manager – PC software na prehrávanie a analýzu videa a informácií z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), zdieľanie na sociálnych sieťach
 • Podpora pamäťových kariet MicroSD class 10 až do kapacity 128 GB
 • Česká a slovenská lokalizácia
 • Balenie: kamera MiVue 803, polohovateľný lepiaci držiak, statická fólia pod držiak, autonabíjačka s USB-C, návod
ZDIEĽAŤ