wwcoty
MODELY PEUGEOT 208 A 2008 SA UMIESTNILI NA PRVÝCH PRIEČKACH VO SVOJICH KATEGÓRIÁCH ANKETY WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR

V 11. ročníku ankety Women’s World Car OF THE YEAR porota zložená výlučne z motoristických novinárok vyhlásila výsledky v každej z deviatich kategórií tejto ankety.

PEUGEOT 208 zvíťazil v kategórii Najlepšie mestské auto.
PEUGEOT 2008 zvíťazil v kategórii Najlepšie mestské SUV.

anketa wwcoty

Anketa o najlepšie svetové ženské Auto roku – Women’s World Car of the Year  – vznikla v roku 2009. Jej čisto ženská porota je  zložená z 50 motoristických novinárok, pochádzajúcich z 38 krajín a piatich kontinentov.

Členky poroty najprv v každej z existujúcich kategórií vybrali tri najlepšie modely.

wwcoty Peugeot 208

Z druhého kola voľby vzišiel ako víťaz v kategórii Najlepšie mestské auto PEUGEOT 208. Za sebou nechal dvojicu súperov, ktorými boli Toyota Yaris a Honda Jazz.

Typický predstaviteľ segmentu B a víťaz ankety o európske Auto roku 2020, získal celkovo už 24 rôznych ocenení, čím podčiarkuje úspešnosť aktuálneho modelového radu značky PEUGEOT. Jeho športový vzhľad a do detailov prepracovaný dizajn mu prepožičiavajú luxusný charakter, čo je plne v súlade so zámerom značky PEUGEOT posunúť sa do vyšších kategórií.

Od uvedenia modelu PEUGEOT 208  na trh sa do konca januára 2021 z neho celosvetovo predalo 265 000 kusov.

Rovnako z druhého kola voľby vzišiel ako víťaz v kategórii Najlepšie mestské SUV PEUGEOT  2008. Za sebou nechal dvojicu súperov, ktorými boli Renault Captur a Kia Sonet.

Reprezentatívny a originálny PEUGEOT 2008 dokonale zapadá do modelového radu automobilky PEUGEOT, pričom však zdôrazňuje svoju svojbytnosť a osobitosť.

Od uvedenia modelu PEUGEOT 2008  na trh sa do konca januára 2021 z neho celosvetovo predalo 203 000 kusov.

wwcoty Peugeot 2008

PEUGEOT 208 a 2008 zohrávajú tiež významnú úlohu v rámci prechodu na nové zdroje energie a oba prichádzajú ako vo verziách so spaľovacími motormi (naftovými aj benzínovými), tak aj s elektrickým pohonom.

Oba modely boli zvolené na základe kritérií, ku ktorým patria:  bezpečnosť, komfort, technológie  a konektivita, pomer kvalita/cena, ekologický dopad a dizajn.

PEUGEOT 208 a 2008 sa zároveň uchádzajú aj o titul celkového víťaza ankety Women’s World Car of the Year, ktorej výsledky budú oficiálne vyhlásené 8. marca, čo je dátum, na ktorý pripadá aj Medzinárodný deň žien.

ZDIEĽAŤ