moto g60

Spoločnosť Motorola tentokrát prekvapila fanúšikov veľkých displejov s veľkou batériou modelom telefónu  moto g60.

moto g60

Dizajn

Moto g60 dostala do vienka zadné zaoblené hrany. A hoci disponuje veľkou batériou, jej hrúbka 9,8 mm nie je extrémna. Pri pozornejšom prezeraní bočných hrán telefónu si môžeme všimnúť tlačidlo napájania, ktoré je od ostatných tlačidiel odlíšené jemným vrúbkovaním, vďaka ktorému ho vieme nájsť nahmataním. Na telefóne sa ďalej nachádza tlačidlo ovládania hlasitosti a taktiež tlačidlo asistenta Google. Druhá hrana telefónu je v podstate hladká, nakoľko sa tu nachádza iba slot pre SIM a SD kartu. Na spodnej hrane sa už klasicky nachádza port na nabíjanie či prenos dát typu USB-C, vedľa ktorého je umiestnený reproduktor telefónu. Telefón ešte stále ponúka 3,5mm audio jack na vrchnej hrane.

moto g60

Displej

Screenshot displej moto g60

Telefón moto g60 disponuje 6,8″ displejom s rozlíšením 1080 x 2460px, pričom ide o LCD IPS displej spĺňajúci normu HDR10. Obnovovacou frekvenciou, ktorú tento displej ponúka je 120 Hz. Samotný displej fungoval počas testovania veľmi dobre a spoľahlivo aj vďaka dobrej odozve na dotyk či jasu na priamom slnečnom žiarení. Po okrajoch displeja vidíme minimálne čierne rámiky, pričom rámik na spodnej strane je približne dvojnásobne väčší.

displej moto g60

Softvér & Hardvér

Motorola moto g60 beží na Android 11 s nadstavbou MY UX od spoločnosti Motorola, ktorá ponúka napríklad aj obľúbené gestá. Medzi ne patrí napríklad zapnutie LED svetla zatrasením či zapnutie fotoaparátu preklopením.

Ako sme už spomínali, telefón disponuje 6,8-palcovým displejom a jeho srdcom je procesor z dielne Qualcomm Snapdragon 732G, ktorému napomáha 6 GB RAM spolu s 128 GB úložiska pre súbory. Veľkosť úložiska je možné rozšíriť až do 1 TB pomocou micro SD karty.

SIM karta moto g60

Plynulosť softvéru a výkon hardvéru počas nášho redakčného testu boli bez zaváhania a veľmi dobré, telefón fungoval plynulo a nemal problém ani s hraním hier.

snímač odomykania telefónu

Fotoaparáty

Snímače hlavného fotoaparátu sa nachádzajú na zadnej strane a sú mierne vyvýšené. Setup fotoaparátu tvoria tri snímače, z ktorých hlavný má 108 Mpx so svetelnou citlivosťou f/1.9. Druhý je 118° ultraširoký snímač s parametrom 8 Mpx so svetelnou clonou f/2.2. Posledným je 2 Mpx snímač zabezpečujúci hĺbku ostrosti so svetelnou clonou f/2.4. Snímače sú doplnené  LED svetlom.

fotoaparát moto g60

Aby boli fotografie čo najkvalitnejšie v nočnom svetle, je použitá technológia používajúca 9-násobné Ultra väčšie pixely. To zabezpečuje väčšiu citlivosť na svetlo prenikajúce týmito pixelmi, vďaka čomu sú snímky vo vysokom rozlíšení omnoho kvalitnejšie. Týmto fotoaparátom je možné snímať  širokouhlé klasické fotografie, ako aj  fotografie vyžadujúce 8-násobné priblíženie. Keď sa rozhodnete snímať video, pomocou hlavného fotoaparátu viete ho nasnímať do 4K  rozlíšenia pri 30 fps a 120 fps. Pri full HD je snímková frekvencia od 60 do 240 fps.

fotoaparát moto g60

Fotografie nasnímané telefónom počas redakčného používania si môžete pozrieť v priloženej galérii. Ako môžete vidieť sú na veľmi dobrej úrovni, nakoľko im podľa nás nechýba vzhľadom na cenovú kategóriu, v ktorej sa smartfón nachádza, ani jas ani ostrosť a taktiež nemajú príliš veľké zrno.

fotografia nasnímaná smartfónom moto g60

panoráma moto g60

makro moto g60

foto moto g60
klasické snímanie
nočné videnie moto g60
nočné videnie

Selfie fotoaparát telefónu moto g60 sa  nachádza v hornej časti displeja v otvore typu diera. Jedná sa o 30 Mpx snímač so svetelnou citlivosťou f/2.2. Pomocou tohto snímača môžete nasnímať až 4K video pri 30 fps alebo klasické Full HD video pri 30/60/240 fps.

selfie fotoaparát moto g60

Audio

Smartfón moto g60 stále disponuje spomínaným audio jackom. Tí, ktorí preferujú počúvanie hudby prostredníctvom Bluetooth slúchadiel nebudú sklamaní, nakoľko telefón ponúka Bluetooth 5.0. Pri prehrávaní zvuku z filmu, hry či hudby je k dispozícii reproduktor nachádzajúci sa na spodnej strane  telefónu. Zvuk vychádzajúci z reproduktora je dostatočný na klasickú reprodukciu zvuku. V menu telefónu môžeme nájsť klasické FM rádio, ktoré však  prehráte len za pomoci slúchadiel zapojených pomocou 3,5mm audio jacku. Slúchadlá, žiaľ nie sú súčasťou balenia.

audio moto g60

Batéria

Smartfón moto g60 vo svojom 225-gramovom tele ukrýva 6 000 mAh batériu postačujúcu na dvojdňovú klasickú kancelársku prácu, pričom pri intenzívnejšom používaní telefónu sa jej výdrž zníži. Dobíjanie batérie prebieha pomocou 20W FastCharge adaptéra, ktorý je súčasťou balenia.

nabíjanie moto g60

Záver

Smartfón moto g60 je telefón, ktorý ocenia ľudia preferujúci veľkú kapacitu batérie. Telefón disponuje výkonným procesorom s dostatočnou veľkosťou RAM aj ROM pamäte. Smartfón počas používania v redakcii nesklamal, nakoľko fungoval bez problémov, rovnako tak aj zabezpečenie mobilu. Zabezpečenie telefónu je možné pomocou snímania tváre, klasicky pomocou vzorca či PIN-u alebo prípadne je možnosť použiť snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na zadnej strane v logu Motorola. Snímač odtlačkov prstov fungoval taktiež bez problémov. Spoločnosť Motorola pre zákazníkov, ktorí si zakúpia tento smartfón moto g60 okrem samotného produktu a nabíjačky pribalila aj ochranné silikónové puzdro na ochranu telefónu pred poškriabaním jeho zadnej časti.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here