moto g9 power

Spoločnosť Motorola prináša na trh množstvo smartfónov, ktoré sú vybavené mnohými technologickými vychytávkami. V redakcii techvia.sk sme sa pozreli na model smartfónu Motorola moto g9 power, ktorý bol na slovenskom trhu predstavený pred pár týždňami. Z jeho technických parametrov vyberáme tri kľúčové, ktoré sú dominantné a robia smartfón moto g9 power neprehliadnuteľný v strednej triede mobilných telefónov.

Tri kľúčové parametre smartfónu moto g9 power

– batéria s kapacitou 6 000 mAh

– 6,8-palcová obrazovka Max Vision HD+

– systém troch fotoaparátov s hlavným 64 MPx snímačom

Mnohí si teraz povedia, že prečo práve tieto tri parametre? Pre nás je odpoveď jednoduchá a vy sa ju môžete dozvedieť vo videu (TU).

Ako ste si vo videu všimli, telefón sme podrobili testu na výdrž batérie. Počas jednej hodiny hrania hier sme sa snažili čo najviac zaťažiť systém, aby sme mohli zistiť, ako sa to odrazí na percentách ukazujúcich stav kapacity batérie. Telefón sme nabili na 100 %, zapli GPS, Wi-Fi, NFC a nahrávanie obrazovky.

Zároveň sme vypli šetrič obrazovky a tmavý režim. Jas bol nastavený na 80 %. Zvuk sme prehrávali cez vstavaný reproduktor. Intenzitu sme prispôsobovali na úroveň 50 – 80 % podľa situácií počas hrania hier. V rámci testovanej hodiny sme odohrali hry: Temple Run 2, Geometry Dash Lite a Galaxiga.

moto g9 power

Výsledok úbytku percentuálnej kapacity z batérie je vynikajúci. Zo 100 % nabitej batérie sme počas hodinového testu hrania hier minuli iba 9 %. To znamená, že na displeji svietil zostatok 91 %, čo je podľa nás vynikajúca hodnota. Počas hrania a používania telefónu moto g9 power sme nepostrehli žiadne zaváhanie systému a odozva na dotyk na displeji pri hraní hier bola bezproblémová. Celkový dojem z tohto minitestu je priaznivý.

Teraz sa vráťme k vybraným trom kľúčovým parametrom smatfónu moto g9 power

Veľká batéria s kapacitou 6 000 mAh

batéria moto g9 power

Táto batéria predurčuje telefón na dlhé hodiny používania bez potreby použitia nabíjačky. Zariadenie je priam stvorené na hranie hier alebo sledovanie videí. Keď batériu budete potrebovať nabiť, tak v balení nájdete 20W nabíjačku, ktorú k telefónu pripojíte pomocou konektora typu USB-C.

Max Vision Displej

displej moto g9 power

Na veľkom 6,8-palcovom displeji si bez problémov pozriete obľúbený film alebo zahráte nejednu hru. Displej má rozlíšenie HD+ (720 × 1 640) | 264 ppi, pomer strán 20,5:9. Celková plocha obrazovky k telu smartfónu je 87,2 %. Pozorovacie uhly a dotyková odozva displeja sú na dobrej úrovni. Napriek tomu, že telefón moto g9 power disponuje veľkým displejom a batériou s veľkou kapacitou má stále prijateľnú hmotnosť 221 g.

Hlavný fotoaparát tvorí trojica snímačov

Takmer každý rád sníma fotografie smartfónom. Niekto ich spraví viac, niekto menej. V prípade zhotovených fotografií pomocou smartfónu moto g9 power sa nebudete vôbec hanbiť. Fotografie sú snímané pomocou snímačov, ktoré majú tieto technické špecifikácie:

Zadný fotoaparát 64 MPx, f/1,8, 26 mm 1/1,97
2 MPx, f/1,4 (makro)
2 MPx, f/2,4 (hĺbka ostrosti)

fotoaparát moto g9 power

Fotografovanie je radosť, fotografie prebúdzajú naše spomienky, fotografie vystihujú emóciu v danom momente snímania. S Motorola moto g9 power si vieme priblížiť aj detail pri fotografovaní a vytvoriť tak makro fotografiu. Snímať objekt takto zblízka je možné od 2,5 cm. Fotenie za zhoršených podmienok, prípadne v noci nie je pre trojicu snímačov žiadny problém. Ak softvér vyhodnotí, že je vhodné použiť Nočný režim a vy ste si ho nezvolili, tak vás na to upozorní.

Video zhotovené telefónom moto g9 power bude stabilné a neroztrasené. Smartfón pri nahrávaní videa používa elektronickú stabilizáciu. Nahrávať video môžeme v rozlíšení FHD pri 60 alebo 30 snímkach za sekundu. V nižšom rozlíšení HD je to 30 snímok za sekundu. Na zachytenie momentov alebo priebehu času máme k dispozícii softvér s funkciou spomalené video a časozberné video.

Smartfón Motorola moto g9 power sa vo svojej triede nestratí, skôr vynikne. Za cenu, ktorú má na trhu, ponúkne svojmu majiteľovi vyvážený pomer kvality hardvéru a softvéru v pomere k cene.

Technické špecifikácie smartfón moto g9 power

Názov / model moto g9 power
Rozmery 172,1 x 76,8 x 9,7 mm
Hmotnosť 221 g
Počet SIM / formát 2 / nanoSIM
Konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
Vodeodolnosť Vodeodpudivý náter
Obsah balenia Napájací adaptér EU (20W), USB-C kábel, nástroj na vyberanie SIM karty, rýchla príručka, bezpečnostné informácie, ochranný obal
Displej
Veľkosť 6,8″
Typ IPS LCD
Rozlíšenie 720 x 1640 px, pomer 20: 9 (hustota ~ 263 ppi)
Batéria
Typ / kapacita Li-Po / 6000 mAh
Foto
Zadná kamera 64 MP, f / 1,8, 26 mm (širokouhlý), 1 / 1,97 „, 0,7 µm, PDAF
2 MP, f / 1,4, (makro)
2 MP, f / 2,4, (hĺbka ostrosti)
Blesk LED, HDR, panoráma
Zadná kamera video 1080p @ 30 / 60fps
Predná kamera 16 MP, f / 2,2, 1,0 um
Predná kamera Video 1080p @ 30fps
Platforma
Operačný systém Android 10
Procesor Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm)
CPU Osemjadro (4 x 2,0 GHz Kryo 260 Gold a 4 x 1,8 GHz Kryo 260 Silver)
GPU Adreno 610
Pripojiteľnosť
Dáta GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi WiFi 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4 GHz & 5GHz
BlueTooth 5.0
NFC áno
IrDA nie
GPS áno
Pamäť
Vnútorná pamäť 128 GB
RAM 4 GB
Pamäťová karta 512 GB

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here