motorola edge20

Spoločnosť Motorola nám do redakcie poskytla telefón pod označením Motorola Edge 20, ktorý zaujme na prvý pohľad originálnym dizajnom s mierne ostrými hranami, kvalitným prevedením a slušnou hardvérovou výbavou.

smartfón motorola edge 20

Dizajn

motorola edge 20

Smartfón Motorola Edge 20 je charakteristický svojimi originálnymi hranami, avšak napriek tomu v ruke drží pevne. Na ľavej strane telefónu je umiestnené tlačidlo na prebudenie asistenta Google. Na pravej strane sú tlačidlá na zapínanie a vypínanie telefónu a nastavovanie hlasitosti. Na spodnej strane tohto smartfónu sa nachádza reproduktor, konektor typu USB-C a port pre dual SIM karty.

mobilný telefón motorola edge 20

Displej

Displej Motorola Edge 20 je v tejto cenovej kategórii unikátny, nakoľko jeho obnovovacia frekvencia je 144 Hz. Je to skvelý údaj, ktorý užívatelia ocenia nielen pri hraní hier, ale aj pri pozeraní filmov. Displej je 6,7-palcový typu OLED s certifikátom pre zobrazovanie farieb HDR10+.  Vo vrchnej časti telefónu sa nachádza otvor pre selfie kameru v tvare diery. Celý displej je chránený ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3.

displej mobilný telefón motorola edge20

Batéria

Hranaté telo smartfónu Motorola Edge 20  vo svojom vnútri ukrýva batériu s kapacitou 4 000 mAh, čo vystačí na jeden deň bežného používania. Na nabíjanie telefónu je pribalený rýchly 30W adaptér s káblom so zakončením USB-C. Telefón sa tak nabije za veľmi krátky čas, čo určite mnohí ocenia.

nabíjanie telefón motorola edge20

Softvér & Hardvér

Srdcom Motorola Edge 20 je procesor z dielne Qualcomm, konkrétne Snapdragon 778G 5G. K výkonu mu sekunduje 8GB RAM. Kapacita úložiska  je 128 GB.

Softvér použitý v smartfóne je Android 11 s nadstavbou My UX, ktorá ponúka personalizovanie vzhľadu vášho telefónu v rámci štýlu tapiet či rozloženia náhľadu obrazovky, ako aj nastavenie vnímavej obrazovky. Spoločnosť Motorola ani pri tomto smartfóne nezabudla pridať veľmi návykovú funkciu vo forme gest ako napríklad zapnutie baterky rýchlym potrasením telefónu či aktivovanie fotoaparátu a iné. Telefón počas nášho redakčného testu pracoval bez zaváhaní.

Fotoaparáty

fotoaparát motorola edge20

Motorola si  pri tomto modeli dala záležať na skladbe fotoaparátov. Hlavná šošovka má parametre 108 Mpx s clonou f/1.9. Teleobjektívová šošovka disponuje 8 Mpx a f/2.4, pričom slúži až na 3- násobné optické priblíženie objektu, ako aj na makro snímanie objektov. Treťou v poradí je 16Mpx šošovka s f/2.2 a so záberom až 119°, čo je zorné pole oka. Na snímanie videí je k dispozícii možnosť snímania do 4K videa s rýchlosťou 30 fps, prípadne do 1080 px pri 30-240 fps alebo do rozlíšenia 720 px pri 960 fps.

Screenshot fotoaparát motorola edge 20

Fotografie nasnímané Motorola Edge 20  si môžete pozrieť a posúdiť v galérii.

fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge20
30 x zoom
fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 20
10 x zoom

Režim portrét

režim portrét fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 20

Panoráma

režim panoráma motorola edge20

Duálne snímanie

Režim makro

Klasická fotografia / Nočné videnie

fotografia nasnímaná smartfónom motorola edge 20

Selfie fotoaparát

selfie fotoaparát motorola edge20

Šošovka pre selfie  sa nachádza v hornej časti displeja v kruhovom otvore typu diera. Parametre tejto šošovky sú 32 Mpx s clonou f/2.3. Video nasnímané touto šošovkou je v rozlíšení 1080 px s 30 fps.

selfie motorola edge20

Audio

konektor motorola edge20

Motorola edge 20  je vybavená kvalitným zabudovaným reproduktorom, ktorý určite postačí pri sledovaní filmov či hraní hier. Telefón však nedisponuje konektorom pre 3,5mm audio jack, pripojenie slúchadiel je teda možné iba cez funkciu Bluetooth vo verzii 5.2.

Balenie

V balení okrem samotného telefónu nájdete aj silikónový obal s jemnými výstupkami, aby chránil telefón pred poškodením a nabíjací kábel spolu s rýchlonabíjacím adaptérom.

smartfón motorola edge 20

Záver

Smartfón motorola edge 20 počas nášho redakčného používania dobre slúžil, nezaznamenali sme žiadnu chybu hardvéru ani softvéru. Fotografie nasnímané týmto telefónom sú v priloženej galérii, myslíme si, že sú kvalitné a na dobrej úrovni. K displeju nemáme žiadne výhrady, nakoľko bola radosť naň pozerať a používať vďaka vysokej obnovovacej frekvencii. Na záver by sme možno len pripomenuli, že motorola edge 20  disponuje aj funkciou Ready For, pre ktorú však v balení nie je priložený kábel.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here