Moto G7 Play

Už sme vám na našom portáli priblížili Motorolu G7 Plus. Kvalitný telefón strednej triedy. Teraz sa poďme pozrieť na lacnejší model z tejto rady. Motorolu G7 Play. Hoci je z telefónov G7 rady najslabšie vybavený, ostáva stále zaujímavý. Svojim budúcim majiteľom prináša niekoľko prekvapení, aké nie sú v tejto cenovej kategórii zvykom.

Balenie

Čo Motorola do balenia vložila? Samozrejme telefón a okrem neho aj pár užitočných pomôcok ako sú 5W nabíjačka, nástroj na vyberanie SIM karty a manuál. Ochranný kryt v tomto prípade chýba, nájdete ho pri drahšej Plus verzii.

Moto G7 Play

Dizajn

Najlacnejší a najmenší prírastok do Moto G7 rodiny prichádza v plastovom tele. Je to však štandard v tejto cenovej kategórii. Plastové telo sa drží príjemne a vyzerá pevne. Model Play, ako sme už spomínali, je aj najmenší z celej rady. Má 5,7 palca a rozmery 148,71 x 71,5 x 8,09 mm. Oproti ostatným modelom je teda o kúsok menší, čo môžu mnohí užívatelia oceniť, pretože ostatné G7 telefóny sú naozaj veľké. Telefón sa pohodlne ovláda jednou rukou a textúra, ktorú má chrbát, robí telefón menej šmykľavým. Displej má rozlíšenie HD+. Za spomínanú nižšiu cenu vám mobil ponúkne dobré farby a kvalitný displej. Jas má dostačujúci.

G7 Play a G7 Power majú veľké vykrojenie na fotoaparát a reproduktor na hornej lište. Toto riešenie zaberá veľa priestoru, ktorý mohol byť využitý užitočnejšie. Modely G7 a G7 plus majú toto vyriešené lepšie. Rámy okolo displeja sú dosť hrubé, ale neprekážajú tak ako dolný rám. Ten je hrubší a má na sebe logo firmy.

Na pravom boku nájdete tlačidlo na reguláciu zvuku a tlačidlo slúžiace na vypínanie/zapínanie. Opačná strana disponuje slotom na dve SIM karty, a ak vám nestačí 32 GB internej pamäte, tak aj slot na SD kartu. Na dolnej strane je iba USB-C port. Horná strana ponúka 3,5 mm jack. Telefón Moto G7 Play ponúka aj funkciu odomykania pomocou odtlačkov prstov. Čítačka je situovaná na zadnej strane telefónu, tesne pod fotoaparátom. Celkovo je dizajn zariadenia príjemný.

Softvér

G7 play pracuje s Androidom 9.0 Pie. Tento systém je skoro Motorolou nezmenený. To znamená, že telefón nie je zahltený zbytočnými aplikáciami, čo sme všetci radi uvítali. Pár vecí ako Moto akcie a moto obrazovka tam nájdete. Myslíme si však, že tieto modifikácie uvítate. Moto akcie vám zjednodušia pracovanie s telefónom. Vďaka nim si napríklad zapnete fotoaparát tým, že dvakrát otočíte zápästím alebo zasvietite LED svetlo zvislým zatrasením telefónu. Na tieto Moto akcie si rýchlo zvyknete a používať ich budete s radosťou. Moto obrazovka je vlastne Always on. To znamená, že obrazovka vám po dotknutí ukáže čas, dátum, stav batérie a ikonu znázorňujúcu zmeškaný telefonát, novú správu atď. Je to rovnako užitočná funkcia ako Moto akcie.

Fotoaparát

Od telefónu s takouto cenovkou nemôžeme očakávať extra výkonný fotoaparát. Avšak pár prekvapení predsa len priniesol. Zariadenie má 13 Mpx zadný fotoaparát a 8 Mpx predný. Zadný fotoaparát za dobrých svetelných podmienok vie urobiť dobré fotky. Problém má trošku s pohybom, či už od fotografa alebo subjektu, fotky sú často rozmazané. Detailnosť fotiek je spolu s farebnou paletou dobrá. Večerné fotografie na kvalite klesajú veľmi citeľne. Zariadenie ponúka aj pár režimov fotografií. V ponuke nájdete portrét, zvýraznenú farbu alebo panorámu. Predná kamera stačí na “selfie” s vašimi priateľmi. Čo nás poriadne prekvapilo je možnosť nahrávania v 4K. Keďže má telefón displej iba v HD+ rozlíšení, 4K video si na ňom moc nevychutnáte. Aj pri nakrúcaní si môžete vybrať z niekoľkých režimov. Konkrétne spomalené video, TimeLapse a živý prenos na YouTube vám budú k dispozícii.

Moto G7 Play

Hardvérové vybavenie

Hardvérovo telefón Moto G7 Play nie je vôbec zle vybavený. G7 Play v sebe ukrýva výkonný osemjadrový Qualcomm Snapdragon 636. Takýto procesor v tejto cenovej kategórii len tak nenájdete. S týmto procesorom však Motorola musela na niečom ubrať. A bola to RAM-ka. Tá je iba 2GB. Stačí to, ale aplikácie sa budú dlhšie otvárať. To samozrejme nepocítite, ak prechádzate zo staršieho telefónu. Interná pamäť je 32 GB, ale mobil ponúka slot na SD kartu.

Batéria

Telefón má v sebe 3 000 mAh batériu. Tá sa nachádza aj v G7 Plus. Jediný rozdiel je v tom, že pri telefóne ako je G7 Plus taká batéria nie je ideálna, zatiaľ čo pre G7 Play s menšou obrazovkou je táto batéria výborná. Batériu sme dali do testu. Na zariadení sme spustili YouTube video pri najvyššom jase. Zariadenie sme takto nechali hodinu. Keď sme sa k nemu vrátili, batéria klesla z pôvodných 50 % na 40 %. Veľmi pôsobivé. Výhrady máme k rýchlosti nabíjania. Je jedno z tých pomalejších.

Moto G7 Play

Odomykanie

Všetky modely z rady G7 podporujú odomykanie pomocou čítačky odtlačkov a aj odomykanie tvárou. G7 Play nie je výnimka. Obidve funkcie fungujú dobre. Čítačka je umiestnená na dobrom mieste v malej priehlbine.

Záver

Motorola G7 Play vám za nízku cenu vie ponúknuť slušný hardvér, dobrý fotoaparát, super Moto doplnky, prehľadný softvér. Nesmiete však zabudnúť, že tento telefón sa nachádza v nízkej cenovej kategórii. Takže pár kompromisov tu a tam nájdete. Dlhé nabíjanie, neprítomnosť NFC, slabšia RAM. No nakoniec, keď porovnáme plusy a mínusy Moto G7 Play, vyjde nám, že tento mobil má čo ponúknuť a pokiaľ nemáte v pláne investovať do jeho drahších súrodencov, táto verzia vám tiež dobre poslúži. Telefón obstál dobre, čo sa týka konkurencie v tejto cenovej triede. Jeho cena sa pohybuje okolo 140-150 Eur.

Technické špecifikácie zariadenia

názov / model
Motorola Moto G7 Play
rozmery 147,3 x 71,5 x 7,99 mm
hmotnosť 149 g
počet SIM / formát 2 / nano
konštrukcia dotykový displej
Fingerprint áno
vodeodolnosť
obsah balenia telefón, nabíjačka, dátový kábel, dokumenty
Displej
veľkosť 5,7″
typ IPS
rozlíšenie 1512 x 720 px
Batéria
typ / kapacita Li-Ion / 3000 mAh
Foto
zadná kamera 13 MPx
blesk LED
zadná kamera video 4K@30fps, 1080p@60fps
predná kamera 8 MPx
Platforma
operačný systém Android 9.0 (Pie)
frekvencia procesora 4×1.8 GHz & 4×1.8 GHz
počet jadier procesora 8
Pripojitelnosť
dáta GSM / WCDMA / GPRS / EDGE / HSPA / LTE
siete a frekvencie GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz, LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz
Wi-Fi 802.11 b/g/n
BlueTooth 4.2
NFC
IrDA
GPS áno
Pamäť
vnútorná pamäť 32 GB (20 GB dostupných)
RAM 2 GB
pamäťová karta do 512 GB

Techvia.sk