Motorola ONE
Spoločnosť Motorola vybavila kameru svojho nového smartfónu Motorola One funkciou kinematograf (“cinemagraph”), ktorá umožňuje veľmi jednoducho a efektívne zastaviť oblasť vo videu a spraviť ju tak nehybnou počas celého natáčania, pričom zvyšok videa sa normálne hýbe.

Motorola_One_recenziaNastavenie miesta, ktoré sa má alebo nemá hýbať, je veľmi rýchle. Stačí “vymaľovať” prstom tú konkrétnu časť displeja, ktorá má zostať statická alebo tú, ktorá má byť dynamická. Používanie je tým pádom veľmi intuitívne a problém by nemalo robiť žiadnemu používateľovi. Natočené video sa ukladá vo formáte GIF, takže ho môžete niekomu poslať ihneď.

Vďaka tejto funkcii môžete vytvoriť zaujímavé videá z vašich výletov alebo ozvláštniť videá, ktoré by boli bez tejto funkcie nudné. Či už by ste chceli zastaviť autá na ceste v jednom smere a tie v druhom smere nechať ísť alebo znehybniť celé svoje telo na videu a nechať vašu tvár pohyblivú, tak pomocou funkcie cinemagraph to zvládnete veľmi rýchlo. Video pritom ostáva v rovnakej kvalite, akoby bolo natočené bez použitia kinematografu.

Viac o smartfóne Motorola One s funkciou cinemagraph sa dočítate v našej recenzii.

techvia.sk