Spoločnosť Motorola Mobility v New Yorku predstavila svoj doteraz najpokročilejší smartfón v histórii – Moto Z2 Force. Spolu s novým telefónom spoločnosť predstavila aj nový Moto Mod, ktorý vám umožní zachytiť všetko naokolo. Doslova. Tieto zariadenia nastavili nový štandard v oblasti inovácií smartfónov. Umožňujú vám užívať si vaše záľuby a spojiť sa s okolitým svetom novým a zmysluplným spôsobom.
Toto oznámenie je pokračovaním júnového globálneho predstavenia Moto Z2 Play a kolekcie nových Moto Modov, vrátane GamePad, JBL 2 SoundBoost, bezdrôtového nabíjacieho obalu a Modu podporujúceho rýchle nabíjanie TurboPower.

Moto Z2 Force: Bezpečný, odladený a výkonný
Nový Moto Z2 Force v sebe kombinuje štíhly a celokovový dizajn vytvrdený špeciálnym hliníkom série 7 000 a unikátnou technológiou Moto ShatterShield™ s 5,5-palcovým Quad HD AMOLED displejom, ktorý je odolný voči prasknutiu a rozbitiu.*
Celodenná výdrž batérie nového Moto Z2 Play a rýchle nabíjanie TurboPower*** prináša slobodu na cestách. O bezkonkurenčný výkon sa postará výkonný Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobile Platform a najrýchlejšie dostupné mobilné pripojenie**** s Gigabit LTE. Nový model Moto Z ponúka dvojité 12 MPx kamery, jednu čiernobielu a jednu farebnú pre zachytenie hĺbky scén. Rovnako ako Moto Z2 Play, aj Moto Z2 Force disponuje tiež najnovšími Moto Experiences.
Moto Z2 Force je kompatibilný aj s Moto Modmi, vďaka čomu môžete používať svoj mobil úplne novými spôsobmi – môžete ho okamžite premeniť na 360° fotoaparát, hernú konzolu, výkonný stereo reproduktor, video projektor alebo externú batériu.

360-stupňová kamera zachytí všetko
Jednoducho prichyťte nový 360 Camera Moto Mod na váš Moto Z a premeňte ho na 360-stupňovú kameru, ktorá zachytí všetko. Stlačením jedného tlačidla môžete zaznamenať interaktívne 360-stupňové video v rozlíšení 4K s úžasným 3D zvukom. Zachyťte úplne novú perspektívu so 150-stupňovým ultraširokouhlým objektívom.

Dostupnosť
Naša nová vlajková loď Moto Z2 Force s 360 Camera Moto Mod-om bude dostupná v rôznych krajinách v Európe, na Strednom východe a v Afrike koncom tohto leta.

* Displej a zabudované šošovky sú chránené pred rozbitím a popraskaním počas štyroch (4) rokov od pôvodného dátumu zakúpenia; Škrabance alebo iné škody nie sú pokryté touto zárukou. Tento telefón nie je odolný voči nárazom alebo navrhnutý tak, aby vydržal všetky škody spôsobené pádom. Aplikujú sa tiež ďalšie výnimky vrátane poškriabania a iných kozmetických poškodení, úmyselného poškodenia alebo zneužitia, bežného opotrebenia a iných obmedzení. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke www.motorola.com.
** Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a založené na štandardnom zmiešanom profile použitia. Profil zmiešaného používania je založený na zariadeniach Motorola na majoritných 4G LTE sieťach s vynikajúcim pokrytím a zahŕňa prevádzku, ako aj pohotovostný režim. Predvolené nastavenia sú aplikované na profil zmiešaného používania. Skutočný výkon batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov vrátane intenzity signálu, konfigurácie siete, veku batérie, teploty prevádzky, vybratých funkcií, nastavení zariadenia a používaní hlasu, dát a iných aplikácií.
*** Batéria musí byť podstatne vybitá; Rýchlosť nabíjania sa pri nabíjaní postupne spomaľuje.
**** Prevádzka cez bezdrôtovú sieť „Gigabit Class LTE“ nie je k dispozícii vo všetkých oblastiach. Ohľadom dostupnosti sa obráťte sa na svojho operátora.

Technické špecifikácie

  Moto Z2 Force
Rozmery Výška: 155.8 mm
Šírka: 76.0 mm
Hrúbka: 6.1 mm
Váha: 143 gramov
Procesor Qualcomm® SnapdragonTM 835 procesor s taktom až do 2,35 GHz, osemjadrový CPU s GPU čipom Adreno 540
Softvér AndroidTM 7.1.1, Nougat s Moto Experiences (Moto Access, Moto Display, Moto Actions, Moto Voice)
Displej 5.5″ 1440p Quad Super AMOLED (1440 x 2560),
Moto ShatterShieldTM
Pamäť (ROM)
Závisí od krajiny
64 GB, podpora microSD až do 2 TB
Pamäť (RAM) ROW: 6 GB
Zadná kamera Duálny 12 MPx IMX 386 senzor – 1 Bayer, 1 Clear
Detekcia hĺbky
Zero Shutter Lag (ZSL)
Phase Detection Auto Focus (PDAF)
Laserový autofokus
Closed loop actuator
Color Correlated Temperature (CCT), duálny LED blesk
Profesionálny mód
f/2.0, 1.25um
Predná kamera 5 MPx, širokouhlý 85° objektív
Blesk
Automatický nočný režim
Skrášľovací režim
Profesionálny mód
f/2.2 clona
Video 480p (30fps), 720p (120fps), 1080p (30fps), 4K (30fps)
Batéria** 2730 mAh, celodenná výdrž
Turbo Charging+  15W TurboPower nabíjačka, ktorá baterku nabije na hodiny používania za niekoľko minút
Farby
Líšia sa podľa krajín
Super Black
Fine Gold
Lunar Grey (Exkluzívne pre T-Mobile)
SIM Nano-SIM
Dual-SIM verzia dostupná na vybraných trhoch
Audio Predné reproduktory, 3 mikrofóny
Bluetooth®  Technology Aktuálna verzia: 4.2
Po aktualizácii na Android O: 5.0
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4 GHz + 5 GHz s MIMO
Odolnosť voči vode Vodu odpudzujúca nano vrstva
NFC Áno
Podpora sietí EMEA:
CDMA: (BC0, 1, 10)
GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+ (B1, 2, 4, 5, 8, 19)
4G LTE (B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40,
41-Japonsko & Čína)
TD-SCDMA: (B34, 39)
Konektivita Moto Mods konektor,
USB-C port pre slúchadla, nabíjanie a prenos dát
3.5 mm na USB-C adaptér pre slúchadlá v balení
Autentifikácia Čítačka odtlačkov prstov

* Dostupné úložisko je menšie vďaka predinštalovanému softvéru a môže sa zmeniť v dôsledku aktualizácií softvéru. Dostupná kapacita sa môže zmeniť pri upgrade zariadenia. Karty microSD sú predávané samostatne. Obsah s obmedzeniami DRM sa nemusí dať presunúť na kartu. Maximálna kapacita je 200 GB.
** Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a založené na priemernom používateľskom profile, ktorý zahŕňa použitie aj pohotovostný režim. Skutočný výkon batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov vrátane intenzity signálu, konfigurácie siete, veku batérie, prevádzkových teplôt, vybraných funkcií, nastavení zariadenia, hlasu, dát a iných modelov používania aplikácií.
+ Batéria musí byť podstatne vybitá; Rýchlosť nabíjania sa spomaľuje s úrovňou nabitia. Všetky tvrdenia o výdrži batérií sú približné a založené na priemernom používateľskom profile, ktorý zahŕňa použitie aj pohotovostný režim. Skutočný výkon batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov vrátane intenzity signálu, konfigurácie siete, veku batérie, prevádzkových teplôt, vybraných funkcií, nastavení zariadenia, hlasu, dát a iných modelov používania aplikácií.

Tlačová správa