Zdroj obrázka: urciser/Shutterstock.com

Veľká úloha cestnej dopravy na dopravnom trhu v našej krajine a v podstate na celom svete je spôsobená jej osobitnými vlastnosťami v porovnaní s inými druhmi dopravy. V prvom rade je to  vysoká manévrovateľnosť a mobilita, ktorá vám umožňuje rýchlo sústrediť vozidlá v požadovanom množstve a na správnom mieste.

Ďalej schopnosť zabezpečiť doručenie z domu do domu bez ďalších prevodov a presunov pozdĺž trasy. Vysoká rýchlosť a zaistenie bezpečnosti tovaru, najmä pri preprave na krátke vzdialenosti. Tiež široký rozsah použitia podľa druhu nákladu, komunikačných systémov a prepravných vzdialeností.

Bezproblémový chod a spoľahlivé riadenie rýchlej kamiónovej prepravy je ale nevyhnutné vybaviť tým najlepším na trhu. Čo presne to znamená?

Riadiaca jednotka pre kamióny

Každé zariadenie potrebuje na svoj chod a fungovanie určitý motor a energiu. Pre vozidlá, je jedným z tých najdôležitejší riadiaca jednotka. No a pokiaľ sa vaša firemná flotila skladá z najmä z kamiónov, spoľahlivá riadiaca jednotka pre kamióny by mala byť vždy po ruke.

Žiadne moderné vozidlo nemôže fungovať bez ECU. Elektronická riadiaca jednotka motora je v skutočnosti „mozog“ vozidla, ktorý umožňuje najoptimálnejší spôsob vykonávania postupu riadenia motora.

Elektronická riadiaca jednotka motora je navrhnutá na príjem prichádzajúcich impulzov a ich spracovanie, ako aj na ďalšie presmerovanie signálov na rôzne regulátory a senzory. Informácie, ktoré prijíma elektronický systém riadenia motora, sa spracúvajú podľa konkrétneho algoritmu. Následne ECU motora vytvorí potrebné príkazy pre základné komponenty výkonného typu.

Funkcie a výhody riadiacej jednotky motora

Vzhľadom na to, že vozidlo má elektronickú riadiacu jednotku motora, systém vám umožňuje optimalizovať hlavné parametre motora, a to:

  • ovládať ukazovateľ krútiaceho momentu;
  • optimalizovať výkon spaľovacieho motora pre optimálny výkon;
  • kontrolovať zloženie výfukových plynov;
  • optimalizovanie spotreby paliva;

Tieto funkcie sú jednými z najzákladnejších, no v závislosti od modelu je možné blok doplniť ďalšími funkciami. Okrem toho je to jednotka riadenia motora, ktorá vám v prípade poruchy umožňuje diagnostikovať väčšinu systémov vozidla. Zaisťuje bezpečnosť na cestách a normou ISO 45001 deklaruje zákazníkom bezproblémový chod firmy bez následkov na zdraví.

Umožňuje vám optimalizovať dynamické parametre vozidla. Znižovať spotrebu vzduchu, ľahšie naštartovať motor a zvýšiť parametre environmentálnej čistoty. Takže skutočne dôležitá súčasť, mozog a výbava vašej flotily.

Zdroj obrázka: urciser/Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here