Ako prvé ponúknu hodinky Galaxy Watch užívateľské rozhranie, ich ďalšou výhodou bude nová jednotná platforma vytvorená spoločne s Googlom

Barcelona, Španielsko, 28. júna 2021 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) predstavila nové užívateľské rozhranie One UI Watch, ktoré ešte viac spojí smart hodinky Galaxy Watch so smartfónmi. Okrem toho spoločnosť potvrdila, že bude rozhranie One UI Watch k dispozícii na novej jednotnej platforme vytvorenej spoločne so spoločnosťou Google. Výsledkom bude vylepšený výkon, lepšia spolupráca hodiniek a smartfónov s operačným systémom Android a prístup k viacerým aplikáciám. Túto jednotnú spoločnú platformu a aj užívateľské rozhranie One UI Watch nájdeme v novom modeli Galaxy Watch, ktorý sa používateľom predstaví v priebehu leta na akcii Unpacked.

rozhranie One UI Watch„Ak chceme využiť všetky možnosti nositeľnej technológie, je potrebné stavať na našich dlhoročných odborných skúsenostiach a poznatkoch a tiež na spolupráci s partnermi z odboru, s ktorými sme spoločne vytvorili náš otvorený ekosystém,“ vysvetľuje Patrick Chomet, viceprezident a riaditeľ sekcie zákazníckych skúseností v divízii mobilnej komunikácie Samsung Electronics. „Vďaka tomu dokážeme vylepšiť zážitky so smart hodinkami a celú prevádzku ekosystému Galaxy tak, aby si to zákazníci naozaj užili.“

S rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou sa majitelia hodiniek Galaxy Watch môžu tešiť na úplne novú užívateľskú skúsenosť. Stačí si nainštalovať aplikáciu do smartfónu a ona sa automaticky nainštaluje aj do hodiniek, ak je s nimi kompatibilná. Ak si napríklad do smartfónu nainštalujete aplikáciu ukazujúcu aktuálny čas v rôznych časových pásmach, uvidíte ju na displeji hodiniek tiež. A keď naopak cez hodinky zablokujete nejaký prichádzajúci hovor alebo správu, ostane dané číslo zablokované aj v telefóne.

rozhranie One UI Watch

Jednotná platforma ponúkne nové funkcie a dokáže priamo do prostredia Galaxy Watch integrovať obľúbené aplikácie tretích strán, ktoré sú k dispozícii v internetovom obchode Google Play. Športovci a nadšenci fitness života si teda môžu naplno užívať svoje obľúbené aplikácie ako Adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava alebo Swim.com, priaznivci wellness so záujmom o zdravý a vyvážený životný štýl zase ocenia kompatibilitu s Calm alebo Sleep Cycle, hudobní fanúšikovia si môžu vychutnať Spotify či YouTube Music a na cestách prídu vhod Google Mapy. Pre každého sa tu vďaka spolupráci s množstvom partnerov niečo nájde.

„Samsung a Google spolupracujú už dlho a naša spolupráca sa zákazníkom vždy vypláca a užívateľskú skúsenosť to zásadne vylepšuje,“ tvrdí Sameer Samat, viceprezident pre produktový manažment systémov Android a Wear v spoločnosti Google. „To rozhodne platí aj pre novú jednotnú platformu, ktorú vôbec po prvýkrát predstavíme práve na nových hodinkách Samsung Galaxy Watch. V spolupráci so Samsungom používateľom ponúkneme dlhšiu výdrž batérie, rýchlejšie reakcie a množstvo aplikácií, okrem iného aj od Googlu.“

rozhranie One UI Watch

Okrem toho ponúkne Samsung aj vylepšený nástroj pre tvorbu ciferníkov, ktorý nepochybne ocenia vývojári. Ešte tento rok tak vývojári aplikácií pre Android môžu popustiť uzdu fantázií a tvoriť zaujímavé nové návrhy, aby si každý majiteľ hodiniek Galaxy Watch mohol ich vzhľad prispôsobiť vlastnej chuti, nálade a vkusu.

Nové hodinky Galaxy Watch budú vôbec prvým zariadením s užívateľským rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou. Samsung ich predstaví na tradičnej akcii Unpacked počas leta spoločne s ďalšími prístrojmi.
ZDIEĽAŤ