Mortal Kombat

Niektoré veci sa skrátka nemenia a krásne je na nich to, že podstata zostáva aj rokmi úplne rovnaká. Ukážkovým príkladom vo svete počítačových hier je úspešná séria Mortal Kombat. Tá sa dočkala aj komiksového, seriálového či filmového spracovania, no najpopulárnejšia je prirodzene vďaka úspešnej počítačovej hre. Na trhu je už od roku 1992 a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal príbeh kultovej bojovej klasiky skončiť. Naopak, zdá sa, akoby najnovšími verziami s označením X či 11 získala táto hra nový dych.

Podstata zostáva rovnaká

Samozrejme, Mortal Kombat v najnovšej verzii je výrazne odlišný od úplne prvého vydania. Hra sa postupne rovnako ako iné kultové modely presunula na herné konzoly, zmenami prešla grafika, ozvučenie, hrateľnosť,  no skrátka všetko, čo sa vyvíja prirodzene s technológiou. Niektoré hry, ktoré mali nábeh stať sa kultovými a populárnymi pre viacero generácii, doplatili na to, že sa pri nových verziách snažili zmeniť svoju podstatu, svoje gro, vďaka ktorému ich ľudia mali tak radi. A tým sa ich úspešný príbeh skončil. Našťastie pre fanúšikov Mortal Kombat, tento príbeh je iný. Grafika sa môže meniť, no podstata zostáva rovnaká.

Skvelá zábava pre dvoch

Ak niektorí kritici hovorili, že nové verzie Mortal Kombat nemajú toľko dych-berúcich vylepšení alebo „vychytávok,“ skupina skalných fanúšikov ich okamžite uzemnila, že tak to aj má byť. Nechceli meniť niečo, čo tak dlho fungovalo – a síce silný príbeh a zábavné akčné či bojové súboje. Nové verzie Mortal Kombat sú výbornou zábavou pre dvoch hráčov. Stačí mať doma dva joysticky a viete medzi sebou zvádzať zaujímavé súboje. Samozrejmosťou je aj prítomnosť on-line multiplayera.

Budúcnosť Mortal Kombat

Akú má táto hra pred sebou budúcnosť? Mortal Kombat nepochybne ťaží aj zo svojho mena, ktoré sa významne posilnilo práve rozšírením do sveta televízneho či filmového spracovania. Tí, ktorí na tejto hre vyrastali, sú už dnes dospelí, a dnešní mladí ľudia majú túto hru naďalej radi. Ak aj ďalšie verzie budú nasledovať posledný vývoj, má táto hra pred sebou dobrú a pozitívnu budúcnosť.

Zdroj obrázku: Rachman Auliadi / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here