obrazok

Do ktorých sa oplatí investovať?

Spolu s vlnou bezdrôtových slúchadiel prišiel aj vysoký komfort a sloboda v počúvaní hudby. Pri cestovaní, cvičení či pri iných bežných aktivitách nie sme ničím obmedzovaní. Na trhu sa však nachádza niekoľko bezdrôtových bluetooth slúchadiel. Ktoré patria medzi tie najlepšie?

Apple AirPods Pro

Bezdrôtové slúchadlá značky Apple boli predstavené v roku 2016. Odvtedy spoločnosť vydala ďalšie verzie, ku ktorým patrí aj jedna z najnovších, verzia Pro.

Airpods Pro majú zmenený dizajn a poskytujú aktívnu redukciu hluku (1). Ak vám predchádzajúce verzie v uchu nesedeli, Pro má niekoľko štupľov na výber. Samozrejmosťou je mikrofón na uskutočňovanie hovorov.

Na jedno nabitie vydržia slúchadlá 4,5 hodiny počúvania so zapnutou redukciou hluku.

Apple AirPods Pro nájdete v cenovej kategórii od 208 € vyššie. Každý obchod má iné ceny a v niektorých môžete ušetriť na akciách (2).

Samsung Galaxy Buds+

Prvá verzia Galaxy Buds bola veľmi úspešná. Ľudia si zamilovali nielen dizajn slúchadiel, ale najmä kvalitu zvuku. Spoločnosť Samsung preto prišla s ďalšou, vylepšenou verziou. Dizajn aj meno zostali takmer nezmenené. Kvalita zvuku a ďalšie funkcie však boli povýšené na novú úroveň.

Slúchadlá skvelo v ušiach držia. Majú dva vonkajšie a jeden vnútorný mikrofón na jednoduché uskutočňovanie hovorov (3). A nechýba im ani skvelá výdrž batérie. Hudbu si môžete užívať až 11 hodín.

Cena Samsung Galaxy Buds+ začína na 115 €.

Beats by Dr. Dre Solo3

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radšej väčšie slúchadlá, Beats by Dr. Dre Solo3 je pre vás to pravé. Minimalistický dizajn, niekoľko farebných prevedení a skvelá kvalita zvuku je len úlomkom všetkého, čo ponúkajú. Na jedno nabitie vydržia vďaka úspornému čipu Apple W1 hrať až 40 hodín.

V prípade cestovania slúchadlá jednoducho zložíte a dáte do cestovného puzdra. Ich rozmery sú po zložení kompaktné. Nikde vám nebudú zavadzať. Pripojenie cez bluetooth je plynulé dokonca aj vtedy, keď nemáte Apple zariadenie. O všetko sa stará čip W1.

Beats by Dr. Dre Solo3 nájdete v cene od 125 €.

Bose QuietComfort 35 II

Druhým typom väčších slúchadiel sú Bose QuietComfort 35 II. Ich silnou stránkou je 20 hodinová výdrž batérie a zabudovaný systém Google Assistant a Amazon Alex. Netreba však zabúdať ani na obľúbenú funkciu potláčania okolitého hluku.

Slúchadlá si viete prispôsobiť presne podľa vášho štýlu. Na trhu ich nájdete v niekoľkých farebných prevedeniach.

Slúchadlá Bose QuietComfort 35 II môžete kúpiť od 239 €.

Zhrnutie

Bezdrôtové slúchadlá patria medzi najobľúbenejšie na trhu. Poskytujú kvalitný zvuk a štýlový dizajn. Okrem štyroch spomenutých modelov nájdete desiatky ďalších. Vyskúšajte jedny aj vy a uvidíte, že iné slúchadlá už nebudete chcieť.

Zdroje:

  1. Informácie o funkcii redukcie hluku nájdete na oficiálnej webstránke Apple: Apple.com
  2. Akcie na Apple AirPods Pro, ako aj na ďalšie slúchadlá, si môžete pozrieť tu: Letakomat.sk
  3. Všetky informácie o mikrofónoch slúchadiel Samsung nájdete tu: Samsung.com

Zdroj obrázkov: sergey causelove / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here