SONY WH-1000XM5

12.05.2022 – Ponorte sa do svojej obľúbenej hudby a nenechajte sa ničím vyrušovať, a to vďaka špičkovému potlačeniu okolitého hluku [i] nového modelu slúchadiel WH-1000XM5 s ôsmimi mikrofónmi a funkciou Auto NC Optimizer

  • Zažite výnimočnú kvalitu zvuku a špičkovú kvalitu hovorov [ii], ktorú si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb
  • Užite si mimoriadne pohodlné nosenie a celodenné počúvanie vďaka novému dizajnu a až 30-hodinovej výdrži batérie

Spoločnosť Sony predstavila najnovší prírastok svojho oceňovaného radu 1000X – bezdrôtové slúchadlá WH-1000XM5 s funkciou potlačenia okolitého hluku. Nový model prináša svojim užívateľom prevratný zážitok z pohlcujúceho zvuku bez rušivých okolitých vplyvov. Vďaka implementácii nových technológií povyšujú už tak špičkové potlačenie okolitého hluku a kvalitu zvuku modelu WH-1000XM4 na úplne novú úroveň.

SONY WH-1000XM5

Najdokonalejšie potlačenie okolitého hluku je teraz ešte lepšie

Slúchadlá WH-1000XM5 boli vybavené doposiaľ najsofistikovanejšou technológiou potlačenia okolitého hluku od spoločnosti Sony s dvoma procesormi ovládajúcimi osem mikrofónov, ktoré výrazne obmedzujú okolitý hluk najmä v oblasti stredných a vysokých frekvencií. Model ďalej disponuje funkciou Auto NC Optimizer, ktorá automaticky optimalizuje potlačenie okolitého hluku v závislosti od prostredia. Či už sa snažíte sústrediť na prácu v rušnej kaviarni, alebo sa chystáte relaxovať počas hektického ranného cestovania do práce, slúchadlá WH-1000XM5 vytvoria prostredie na počúvanie, ktoré vás úplne pohltí.

Vďaka integrovanému procesoru V1 využívajú slúchadlá WH-1000XM5 plný potenciál procesora Sony QN1 na potlačenie hluku HD, zatiaľ čo špeciálne navrhnutý 30 mm menič zlepšuje potlačenie hluku. Tieto funkcie zlepšujú čistotu zvuku a reprodukciu basov, vytvárajú neporovnateľne lepšie potlačenie hluku a umožnia vám úplne vytesniť okolitý svet.

Výnimočný zvuk vyladený k dokonalosti

Slúchadlá WH-1000XM5 nastavujú nový štandard na vysoko kvalitný zvuk. Vďaka tomu, že spoločnosť Sony starostlivo vyberá materiály a kladie veľký dôraz na ich spracovanie, si môžete naplno vychutnať svoje obľúbené skladby.

Špeciálne navrhnutá 30 mm jednotka meniča s ľahkou a tuhou ozvučnicou využíva kompozitný materiál z uhlíkových vlákien, ktorý zlepšuje citlivosť na vysoké frekvencie a zabezpečuje prirodzenejšiu kvalitu zvuku. Jedinečné technológie spoločnosti Sony zahŕňajú aj prvotriednu bezolovnatú spájku obsahujúcu zlato pre vynikajúce spojenie a optimalizované obvody, ktoré zabezpečujú čistý a konzistentný zvuk každej skladby.

Teraz si môžete vychutnať špičkový zvuk vo vysokom rozlíšení, a to ako pri počúvaní s káblovým pripojením, tak bezdrôtovo, zásluhou technológie kódovania zvuku LDAC [iii], ktorá sa stala štandardom v tomto odvetví. Nový model vylepší všetku vašu hudbu na zvuk so širokým rozsahom pomocou technológie DSEE Extreme™ [iv], ktorá upscaluje digitálne hudobné súbory v reálnom čase. To vám umožní oceniť všetky jemné detaily, ktoré umelec vložil do vašich najobľúbenejších skladieb.

Tieto nové slúchadlá majú certifikáciu 360 Reality Audio, ktorá vám umožní vychutnať si personalizovaný pohlcujúci hudobný zážitok s možnosťou individuálneho nastavenia [v].

slúchadlá SONY WH-1000XM5

Špičková kvalita hovorov

So slúchadlami WH-1000XM5 nie je žiadne miesto na prijímanie hovorov stratené. Precízna technológia Sony Voice Pickup využíva štyri mikrofóny s lúčovitým usporiadaním a štruktúrou na potlačenie okolitého hluku. Je založená na umelej inteligencii, ktorá dokonale presne izoluje váš hlas, zatiaľ čo novo vyvinutá štruktúra na potlačenie šumu vetra minimalizuje hluk vetra počas hovorov. Rušná ulica alebo hlučné pracovné prostredie sa tak teraz môže stáť ideálnym miestom na rýchly hovor s priateľmi alebo kolegami.

Úplne nový dizajn s vyšším komfortom nosenia

Pre tých, ktorí poznajú ikonický dizajn radu WH-1000X, predstavuje WH-1000XM5 ďalší krok vo vývoji štýlu tohto radu. Bezhlučný dizajn náušníkov je dokonale zhmotnený v novom type mäkkej kože s plynulým posuvníkom. Nový materiál zo syntetickej kože Soft Fit zase tesne prilieha k hlave, čím znižuje tlak na uši a blokuje prístup vonkajšieho hluku, takže môžete počúvať celý deň bez nepríjemných pocitov nepohodlia.

Slúchadlá s jednoduchým ovládaním

Spoločnosť Sony vie, že sa svetom pohybujete v rýchlom tempe, takže keď skončíte náročný pracovný deň a dorazíte do pokoja svojho domova, slúchadlá WH-1000XM5 zabezpečia pomocou funkcie Adaptive Sound Control, aby bol tento prechod plynulý. Táto funkcia rozpozná miesta, kde sa najčastejšie pohybujete a podľa toho automaticky upraví nastavenie okolitého zvuku.

Slúchadlá WH-1000XM5 majú integrovaný rýchly prístup, takže ich môžete nakonfigurovať tak, aby ste obnovili prehrávanie v službe Spotify dvoma alebo tromi klepnutiami bez toho, aby ste sa museli dotknúť chytrého telefónu [vi].

Spoločnosť Sony vám tiež pomáha bezpečne počúvať hudbu pomocou aplikácie Sony Headphones Connect, ktorá porovnáva údaje o akustickom tlaku zaznamenané slúchadlami s pokynmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). V prípade príliš vysokej hlasitosti dostanete okamžité upozornenie operačného systému.

Model WH-1000XM5 je vybavený chytrými funkciami, ktoré vám pomôžu ľahko preplávať každým dňom. Vďaka funkcii Speak-to-Chat [vii] sa môžete zastaviť na krátku konverzáciu – slúchadlá automaticky zastavia hudbu a pustia k vám okolitý zvuk. Hneď ako ukončíte rozhovor, prehrávanie hudby sa znovu spustí. Slúchadlá okamžite prerušia prehrávanie vášho osobného soundtracku, akonáhle si slúchadlá zložíte.

Slúchadlá WH-1000XM5 sú tiež kompatibilné s aplikáciami Google Assistant a Alexa, ktoré vám pomôžu s každodennými úlohami a podržia vás na cestách. Môžete sa spojiť s priateľmi a rodinou, získavať informácie, počúvať hudbu, nastavovať pripomienky a ďalšie funkcie, stačí povedať „Ok Google“ alebo „Alexa“ a aktivovať preferovaného hlasového asistenta [viii].

slúchadlá SONY WH-1000XM5

Jednoduché párovanie

Zostať v spojení nebolo nikdy jednoduchšie, pretože tieto slúchadlá s technológiou Bluetooth môžete spárovať s dvoma zariadeniami naraz. Pri prichádzajúcom hovore slúchadlá poznajú, z akého zariadenia volanie prichádza a okamžite vás pripoja k tomu správnemu. Medzi zariadeniami môžete tiež rýchlo prepínať jednoduchým stlačením tlačidla.

Slúchadlá WH-1000XM5 podporujú novú užitočnú funkciu rýchleho spárovania od spoločnosti Google, ktorá umožňuje ľahké spárovanie so zariadeniami, ktoré používajú systém Android. Umožní vám tiež zistiť, kde ste slúchadlá naposledy nechali. Funkcia Swift Pair zabezpečí rýchle a jednoduché spárovanie slúchadiel s notebookom, stolným počítačom alebo tabletom so systémom Windows 11 alebo Windows 10.

Vyrobené s ohľadom na životné prostredie

Spoločnosť Sony navrhla tieto slúchadlá s ohľadom na životné prostredie. Obal slúchadiel WH-1000XM5 neobsahuje žiadny plast [ix]. Obal je navrhnutý na základe princípov dizajnu s nízkou toxicitou a podľa filozofie „Made to be Remade“, ktorá je sociálne zodpovednejšia. Krabička produktu je vyrobená z recyklovaných a udržateľných materiálov vyvinutých špeciálne pre spoločnosť Sony. Model WH-1000XM5 využíva tiež recyklované plastové materiály z automobilových dielov [x].

Celodenný výkon a prenosnosť

Spoločnosť Sony si želá, aby ste si mohli prehrávať svojich obľúbených interpretov dlhé hodiny a aby vám nič nebránilo v počúvaní. Slúchadlá WH-1000XM5 sú vybavené batériou s pôsobivou 30-hodinovou výdržou (pri zapnutom ANC), takže si môžete vychutnať špičkový zvuk aj na dlhých cestách a ak sa ponáhľate, môžete ich teraz pomocou rozhrania USB Power Delivery (PD) nabiť na pozoruhodné 3 hodiny len za 3 minúty [xi].

Slúchadlá WH-1000XM5 sa dodávajú s praktickým skladacím puzdrom, ktoré je možné zmenšiť pre ľahké skladovanie, takže si slúchadlá môžete vziať so sebou kamkoľvek na cesty.

SONY WH-1000XM5

Partnerstvo s celosvetovo známou superstar Khalidom

V súvislosti s uvedením slúchadiel WH-1000XM5 na trh spolupracovala spoločnosť Sony s globálnou superhviezdou a umelcom spoločnosti Sony Music Entertainment Khalidom na rozprávaní príbehov o tom, ako slúchadlá WH-1000XM5 umožňujú prvotriedne počúvanie hudby.

„Ako pre umelca a hudobného fanúšika je pre mňa dôležité kvalitné počúvanie a nové slúchadlá Sony WH-1000XM5 prinášajú kvalitné hudobné zážitky vo veľkom štýle,“ hovorí Khalid. „Vďaka potlačeniu okolitého hluku sa cítite naozaj bližšie k hudbe a počujete všetky detaily v skladbe, čo vás prenesie do iného sveta. A presne tak ja rád vnímam hudbu.“

Cena a dostupnosť

Slúchadlá WH-1000XM5 budú k dispozícii v čiernej a platinovo-striebornej farbe za cenu 419 EUR a budú v predaji od konca mája 2022.

[i] Od 1. januára 2022. Podľa prieskumu spoločnosti Sony Corporation, meraného podľa smerníc JEITA v štýle náhlavných bezdrôtových slúchadiel s potlačením hluku na trhu.
[ii] Od 1. januára 2022, merané podľa pokynov ETSI, trh bezdrôtových slúchadiel s náhlavnou súpravou s mikrofónom alebo USB kľúčom. Kvalita hovoru nezahŕňa prekážky súvisiace s mobilným zariadením, poskytovateľmi služieb tretích strán, internetom, sieťovým pripojením alebo podmienkami prostredia.
[iii]Pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect je potrebné nastaviť funkciu „Priorita kvality zvuku“. Bude potrebné kompatibilné zariadenie podporujúce LDAC.
[iv] Aktivácia DSEE Extreme™ z aplikácie Sony | Headphones Connect.
[vi] Nainštalujte aplikáciu Spotify a nastavte ju pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect. Služba Spotify nemusí byť v niektorých krajinách/oblastiach dostupná.
[viii] Funkcie slúchadiel Google Assistant, vrátane detekcie funkčných slov „OK Google“, sú k dispozícii iba po pripojení k podporovanému zariadeniu Android™. Google a Android sú ochranné známky spoločnosti Google LLC. Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo ich pridružených spoločností. Asistent Google a Alexa nie sú k dispozícii vo všetkých jazykoch a krajinách/oblastiach. Nainštalujte aplikáciu Google a nastavte ju pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect. Pre Amazon Alexa nainštalujte aplikáciu Amazon Alexa a nastavte ju pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect.
[ix] V závislosti od regiónu. Okrem náterových a lepiacich materiálov.
[x] Recyklovaný plast sa môže zmeniť.
2[xi] Adaptér nie je súčasťou balenia WH-1000XM5.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here