CoreBPM

⦁ Withings rozširuje svoj záväzok prinášať pokročilé zariadenia z oblasti srdcového zdravia a prináša na trh úplne nový tlakomer s EKG a stetoskopom Withings BPM Core a prvé analógové hodinky s EKG na svete Withings Move ECG.

⦁ BPM Core je najvyspelejším domácim tlakomerom na svete, ktorý má za cieľ prinášať detailné informácie o srdcovej kondícii a predchádzať možným rizikám.

⦁ BPM Move ECG prináša funkcie pre zdravie, ako sú monitorovanie športových aktivít, sledovanie kvality spánku a záznam EKG v štíhlom tele s analógovým ciferníkom.

8. novembra – Praha – Spoločnosť Withings, priekopník v oblasti domácich zdravotníckych zariadení, rozšírila svoje portfólio o sofistikovaný tlakomer Withings BPM Core a analógové hodinky Withings Move ECG so záznamom EKG a výdržou batérie až jeden rok. Withings BPM Core je prvým voľne predajným zariadením s funkciou merania tlaku, EKG a digitálnym stetoskopom, ktorý počúva srdečné abnormality. Vďaka tomu je možné detekovať vážne ohrozenie v podobe fibrilácie komôr alebo ochorenia srdcových chlopní. Withings Move ECG sú prvé hodinky s analógovým ciferníkom na svete s EKG. Okrem toho ponúknu výdrž batérie až jeden rok, rozpoznanie športových aktivít a sledovanie kvality spánku.

BPM Core: Najpokročilejší domáci kardiovaskulárny monitoring na svete

CoreBPM

Withings BPM Core je najpokročilejším zariadením spoločnosti Withings, ktoré kombinuje štýlový dizajn s lekárskymi funkciami, ktoré sú tradične dostupné len v klinickom prostredí. Spolu s monitorovaním krvného tlaku a srdcovej aktivity zaznamenáva tiež EKG na identifikáciu fibrilácie komôr, čo je najčastejšie ustálenou poruchou srdcového rytmu a hlavným faktorom vzniku mŕtvice.

Okrem toho ponúkne digitálny stetoskop, ktorý počúva srdcové abnormality, aby včas detekoval ochorenie srdcových chlopní. Toto ochorenie je charakteristické poškodením jednej zo štyroch srdcových chlopní, pri ktorom môže byť vyžadovaný chirurgický zásah.

Ľudia s vysokým tlakom bývajú viac ohrození rizikom poškodenia chlopní a fibrilácie komôr, pričom niekoľko klinických štúdií preukázalo silnú koreláciu medzi týmito tromi stavmi. Fibrilácia komôr však býva často nedostatočne diagnostikovaná, pretože symptómy nie sú kontinuálne a môžu byť ľahko prehliadnuté počas návštevy u lekára. Ochorenia srdcových chlopní tak bývajú asymptomatické na samotnom počiatku. Možnosť sledovať všetky tieto tri podmienky súčasne úplne mení pravidlá hry.

Počas púhych 90 sekúnd môže Withings BPM Core previesť všetky tieto merania. Srdcový tep, krvný tlak a zaznamenávanie EKG sú zobrazované na LED displeji a zároveň prenášané do aplikácie Health Mate v telefóne. EKG hodnoty a záznamy zo stetoskopu sú vyobrazené v aplikácii spolu s kvalitou EKG signálu (normálny sínusový rytmus, fibrilácia komôr alebo nepresvedčivé) a potenciálnu detekciu ochorenia srdcových chlopní. Všetky dáta, merania, grafy a stetoskopické záznamy môžu byť okamžite zdieľané s osobným kardiológom a lekárom.

Withings Move ECG: Záznam EKG pomocou analógových hodiniek

MoveECG

Spoločnosť Withings si kladie za cieľ vytvárať dizajnové produkty, ktoré pomôžu ľuďom k lepšiemu zdraviu a splniť kondičné ciele. Hodinky Withings Move ECG stelesňujú tento záväzok kombináciou medicínskych technológií a analógovým dizajnom s úžasnou výdržou batérie až jeden rok.

Withings Move ECG obsahuje tri elektródy, z nich dve sú diskrétne integrované do tela hodiniek. Tretia elektróda sa skrýva v oceľovom puzdre hodiniek. Pokiaľ užívatelia zaznamenajú príznaky ako je palpitácia, stačí jednoducho stlačiť postranné tlačidlo, dotknúť sa oboch strán hodiniek po obvodu rámčeka a zaznamenávanie EKG môže začať kedykoľvek a na akomkoľvek mieste. Po 30 sekundách bude užívateľ informovaný vibráciami o úspešnom meraní. EKG výstup je následne analyzovaný pomocou proprietárneho algoritmu, na ktorého vývoji sa podieľali odborníci z oblasti kardiológie.

Hodinky sa automaticky synchronizujú s aplikáciou Health Mate, ktorá okamžite klasifikuje srdcový rytmus. Počas merania môžu užívatelia naživo sledovať svoj elektrokardiogram v aplikácii, ale meranie je tiež možné bez prítomnosti telefónu. Dáta sa uložia do pamäti hodiniek a synchronizujú sa do telefónu, hneď ako to bude možné. Namerané dáta môžu byť vygenerované do PDF súboru a následne zdieľané s lekárom, ktorý môže včas pomôcť s diagnózou a prevenciou.

Medzi funkciami nechýba ani zaznamenávanie spálených kalórií, prejdené vzdialenosti a rozpoznanie športovej aktivity. Sofistikované sledovanie spánku potom analyzuje dĺžku, hĺbku a kvalitu spánku.

MoveECG

Dostupnosť

Withings BPM Core je dostupný u vybraných predajcov za odporúčanú cenu 6 590 Kč / 249,95 EUR. Withings Move ECG je možné u vybraných predajcov zakúpiť za odporúčanú cenu 3 390 Kč / 129,95 EUR v čiernom farebnom prevedení s čiernym silikónovým remienkom a bielom farebnom prevedení s modrým silikónovým remienkom.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here