NFS

Už od roku 1994 nás vo svete počítačových hier sprevádza kultová hra Need for Speed. Po obrovskom úspechu, ktorý hra zožala, prišlo celkom 24 rôznych verzií, ktoré sa samozrejme presúvali na herné konzoly, otvárali sa možnosti multi-playera, on-line hrania a podobne. Aj samotní hráči a recenzenti však boli mierne sklamaní verziou „Payback,“ uvedenou v roku 2017. Našťastie, ukázalo sa, že Need for Speed je stále kult a najnovšia veria „Heat“ z roku 2019 naznačuje, že táto hra je opäť na správnej ceste. A to je pre milovníkov kvalitného pretekania a akcie len dobre.

V čom je verzia Heat lepšia?

Need for Speed má stále svoj lesk, čo sa určite nezmenilo ani nie práve kladne prijatou verziou Payback z 2017. Skalní fanúšikovia hry, ale aj ojedinelí hráči, sa zamýšľali, čo bude s touto sériou ďalej. Ak ste aj vy boli sklamaní z tejto verzie, tak si skúste najnovšiu verziu Heat z roku 2019. Je správnym krokom vpred prakticky vo všetkom – v grafike, mape, hrateľnosti, zábave, akcii. Kým predchádzajúca verzia bola aj z pohľadu hrateľnosti prekomplikovaná a nie tak zábavná, aktuálna sa vracia k podstate Need for Speed, ktorou je skvelá akcia a predovšetkým zábava.

O čom je verzia Heat?

Vo verzii Need for Speed Heat sa dostávate do fiktívneho Palm City, ktoré je však podobné s obľúbeným Miami. Herná mapa je síce rozlohovo menšia než v predchádzajúcej verzii, na druhej strane je oveľa kompaktnejšia a pestrejšia. V praxi – na menšom priestore narazíte na viac zaujímavých miest. Vaše úlohy v hre sú rovnaké ako doteraz, veď o tom je hlavná idea Need for Speed, ktorá sa rokmi či novými verziami nemôže meniť. Vo verzii Heat však výborne funguje prepínanie medzi dňom a nocou a lákavý je nočný režim. V noci si vylepšujete reputáciu a unikáte pred políciou. Ak sa vám to podarí, získavate body a rastie vaše meno v Palm City, ak nie, môžete prísť o všetko.

Ešte tu s nami bude

Kuvičie hlasy o ústupe či nebodaj utlmení Need for Speed sa ukázali ako falošné. Táto kultová hra je na trhu už viac než 25 rokov a neexistuje žiaden dôvod, prečo by mala končiť. Naopak, verzia Heat ukázala ďalší potenciál do budúcna a všetci fanúšikovia veria, že ďalšie verzie budú len lepšie a potvrdia, že táto kultová hra nastúpila opäť na správnu cestu.

Zdroj obrázku: bez_bretelky / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here