kvalitné sedenie

Ak patríte medzi tých, ktorí väčšinu svojho pracovného života trávia pripútaní ku kancelárskej stoličke, vedzte, že ste práve tomuto, zdanlivo nepodstatnému kusu nábytku mali venovať mimoriadnu pozornosť. Práve on totiž do veľkej miery ovplyvňuje vaše zdravie.

Kľúčový je správny výber

Než urobíte definitívne rozhodnutie, dobre zvážte niekoľko faktorov:

  • čas strávený sedením
  • nosnosť
  • materiál
  • prevedenie

Najpodstatnejším parametrom je čas, ktorý budete tráviť sedením. Ak je to viac než štyri hodiny, rozhodne na sebe nešetrite a doprajte si kvalitu. V opačnom prípade vám to vaša chrbtica zanedlho spočíta i s úrokom.

Na detailoch záleží

Pozornosť smerujte na ergonomické kancelárske kreslá, ktoré sú vyladené podstatne lepšie než obyčajné točiace stoličky. Dôležité je, aby malo vaše telo po celý čas správnu oporu hlavne v oblasti bedier. Človek má pri sedení tendenciu hrbiť san, preto rozhodne siahnite po kresle s nastaviteľnou bedrovou opierkou. Ak je vaša práca skutočne úmorná a dlhodobá, iste oceníte aj opierku hlavy a pohodlné podrúčky. A v prípade, že v kresle trávite viac než osem hodín, neváhajte investovať do kresla s dynamickou mechanikou, vďaka ktorej môžete počas dňa kritickým partiám uľavovať.

Skúsenosť je nezameniteľná

Aj napriek záplave kresiel v e-shopoch je osobné vyskúšanie si v tomto prípade nenahraditeľné. Zvlášť pokiaľ hodláte utratiť za kreslo väčšiu sumu peňazí. Váš komfort totiž môže narušovať aj najmenší detail, ktorý bez osobnej skúsenosti nemáte šancu odhaliť. A iste by vám neurobilo radosť ste po náročnej montáži museli kreslo zase demontovať.

Ak sa predsa len rozhodnete uprednostniť online nákup, neváhajte sa predajcu spýtať na všetky podrobnosti. Výrazne tak znížite riziko, že si vyberiete nesprávny produkt.

Zdroj obrázka: wavebreakmedia / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ