Produktivita Lenova stále neprestáva prekvapovať. Tak je to aj tentokrát s novou érou Lenovo Yoga Book, ktorý predstavuje tablet 2 v 1, ako ste to ešte nevideli. Písanie na dotykovej Halo klávesnici s možnosťou jej vypnutia a následného kreslenia vám ponúka nové kreatívne možnosti a to so systémom Android. Je nastaviteľný na 360°, takže ho môžete používať kdekoľvek a kedykoľvek.

Na boku pod logom Lenovo sa nachádza pripojenie pre HDMI kábel , nabíjanie micro USB, slot pre micro SD karty a reproduktor, ten sa nachádza aj na opačnej strane s tlačidlom pre zapnutie, hlasitosť a jack slot. Tablety sú prepojené troma pántmi kužeľovitého tvaru spojeného maticami na dvoch častiach. Otvára sa až do 360° s využiteľnosťou v 4 režimoch. 1. Na plocho 180°: na písanie poznámok(perom) alebo kreslenie. 2. Režim prehliadania 360° ako klasický tablet. 3. Režim na sledovanie filmov pri 270°. 4. Notebook na písanie prostredníctvom Halo klávesnice.

Otváranie je náročnejšie, ale aspoň máte istotu, že sa nebude ľubovoľne pohybovať, aj keď ho roztvoríte v uhle 180° a budete držať vo vzduchu.

Zmestí sa všade s jeho 10,1 palcovým displejom s FullHD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov.  Android 6.0.1 Marshmallow poskytuje v tomto prípade užívateľovi aj možnosť využívania viacerých okien naraz, ako pri Windowse, čo je pri práci veľkou výhodou. Srdcom zariadenia je štvorjadrový procesor Intel Atom x5-Z8550 s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 400. Operačná pamäť má veľkosť 4 GB a vnútorná pamäť je vo veľkosti 60 GB, ktorá je rozšíriteľná o micro SD kartu do veľkosti 128 GB. Ponúka 1x micro USB, 1x micro HDMI, Bluetooth a Wi-Fi. Vďaka batérii s kapacitou 8500 mAh zariadenie vydrží až 15 hodín bežného užívania. Odomykanie obrazovky je klasické – potiahnutie obrazovky prstom smerom nahor. Samozrejme môžete si zvoliť heslo, odtlačok prsta sa v tomto zariadení nenachádza. Po odomknutí možno vidieť, že na dolnej časti obrazovky sa ako pri Windowse nachádzajú aplikácie, ktoré sú práve spustené.

Dotyková klávesnica je skvelá vychytávka Yogi, hoci niekto by si možno pomyslel, že na to sa zvyknúť nedá, ale samozrejme opak je pravdou, aj na dotykové telefóny sme si všetci zvykli veľmi rýchlo. Klávesnica pri dotyku vibruje, takže sa tu osvedčí aj normálny prstoklad, na ktorý sme zvyknutí. Klávesnica nie je slovenská, užívateľ si musí zvyknúť na slovenské tlačidlá po pamäti, ale aj to je iba otázkou krátkeho času.

Tablet je vybavený dvoma kamerami a to na každej z častí. Jedna sa nachádza v strede nad obrazovkou a druhá pri kontakte na prepínanie klávesnice (nad Back Space) s 8MP rozšírením. Závisí od spôsobu, ako chcete fotiť. Či si vyberiete fotenie prednou kamerou ako pri notebooku alebo ako pri tablete. Ale stále máte zaručené zachytenie momentky, viď fotky z ohňostroja 😉 Je možné natáčať videá a fotiť aj panorámy.

V balení je nabíjačka, podložka na kreslenie s papiermi, pero so 4 tuhami (3 atramentové, 1 klasická) a kľúčik na otváranie slotu pre micro SD.
Výmena tuhy je jednoduchá, stačí pero s tuhou vložiť do vrchnáku od pera z druhej strany, kde sa nachádza malá dierka. Potom pero nakloniť do cca 15° a silnejšie, ale pomaly potiahnuť.

Na zapnutie režimu kreslenie je nutné podržať tlačidlo v pravom hornom rohu nad klávesnicou (pero), na základe čoho sa klávesnica vypne a vy môžete priložiť podložku a kresliť, či si robiť poznámky.

Doska ja priložená aj s papiermi. Tie, keď miniete môžete nahradiť ľubovoľným papierom. Alebo písať či kresliť s tuhou bez atramentu. Na kreslenie je k dispozícii aplikácia ArtRage, kde je možné si zvoliť rôzne druhy kreslenia, napríklad ceruzkou, temperami, vodovými farbami, sprejom a pod.

Robenie si poznámok nebolo nikdy také ľahké.
Yoga ponúka možnosť robenia si poznámok prostredníctvom písania na papier a to rovno na tablete prostredníctvom písacej dosky. Môžete písať na papier a to atramentovým perom, alebo vymeníte tuhu a bude sa to len premietať na obrazovke. To už závisí od toho, komu čo viac vyhovuje. Najmä sa nepomýliť a nepísať atramentovým perom čisto na dosku. To už potom môžete nastriekať trošku voňavky a čistiť :D. V režime tabletu je stále možnosť využívania Android klávesnice.

Pozeranie filmov, počúvanie hudby či hranie hier prebieha plynulo, môže vám byť spoločníkom pri oddychu každý deň.

Základné parametre

Uhlopriečka displeja: 10,1”
Poskytovaný OS: Android
Vnútorná kapacita: 64GB
3G: Nie
4GLTE: Nie
Frekvencia procesoru: 1,44 Ghz
Kategória Značka Lenovo
Video Uhlopriečka displeja: 10,1”
Obrazovaka Rozlíšenie displeja: 1920 x 1200
Pomer strán: 16:10
LED podsvietenie: Áno
Typ panelu: IPS
Zvuk Vstavané reproduktory: Áno
Zabudovaný mikrofón Áno
Operačný systém Poskytovaný OS: Android
Výkon GPS: Áno
Gyroskop: Áno
Dizajn Farba: Sivá
Hmotnosť a rozmery Šírka: 256,6 mm
Hĺbka: 9,6 mm
Výška: 170,8 mm
Hmotnosť: 690 g
Dátové úložisko Kompatibilné pamäťové karty: Micro SD
Vnútorná kapacita pre ukladanie: 64GB
Integrovaná čítačka kariet: Áno
Slot pre pamäťovú kartu: Áno
Batéria Kapacita batérie: 8500 mAh
Výdrž: 15 hod.
Pamäť: Vnútorná pamäť RAM: 4 GB
Maximálna veľkosť pamäťovej karty: 128 GB
Fotoaparát Zabudovaná kamera: Áno
Rozlíšenie zadnej kamery: 8 MP
Nahrávanie videa: Áno
Zadná kamera: Áno

text & foto Andrea Horváthová

ZDIEĽAŤ