Prvá z novej generácie smartfónov spoločnosti Nokia, ktorý bude disponovať optikou ZEISS.
Povedzte obe strany príbehu so streamovaním v reálnom čase s využitím funkcie Dual-Sight a priestorového 360° zvuku Nokia OZO.

Spoločnosť HMD Global, domov telefónov Nokia, dnes predstavila Nokiu 8, výkonný smartfón so starostlivo vyhotoveným remeselným spracovaním. Telefón je navrhnutý pre všetkých, ktorí radi tvoria obsah. Nokia 8 bude mať tiež vo svete smartfónov tri technologické prvenstvá, medzi ktoré patrí, okrem iného, unikátna spolupráca s ZEISS na optike. S vysokým výkonom, čistým Androidom a takisto s precíznym celohliníkovým telom reprezentuje Nokia 8 všetko, čo si je možné predstaviť pod pojmom vlajková loď spoločnosti Nokia.

Menej selfie, viac bothie: Nokia 8 ako prvá na svete umožňuje streamovať Dual-Sight video natívne a v reálnom čase na sociálne siete, ako napr. Facebook alebo YouTube. Dual-Sight simultánne využíva predný aj zadný fotoaparát na zobrazenie videí aj fotografií z oboch zdrojov zároveň na rozdelenej obrazovke. Všetci, ktorí radi zaznamenávajú a zdieľajú unikátne spomienky, tak vďaka tomuto svetovému prvenstvu dostávajú možnosť ich živo streamovať jediným dotykom.

Nokia 8 je tiež prvý smartfón s funkciou Nokia OZO Audio, ktorý prináša exkluzívnu hollywoodsku technológiu do vašich dlaní. OZO priestorové 360° audio prináša pohlcujúci audio zážitok, ktorý doplňuje vaše 4K video. Špičková technológia 360° záznamu zvuku zaisťuje, že si pri prehrávaní videa budete môcť svoje spomienky naozaj znovu prežiť.

Telo jednoliatej Nokie 8 je 4,6 mm tenké na okrajoch a 7,3 mm v priemere. Je precízne vyfrézované z jediného bloku hliníka série 6000 a jeho čistý dizajn je zaistený výrobným procesom so 40 krokmi, ktorý pozostáva z obrábania, eloxovania a leštenia. Vybrané modely majú leštenú povrchovú úpravu, ktorej bezchybné zhotovenie zabralo 20 hodín. Telefón disponuje výkonnou mobilnou platformou SnapdragonTM 835 a spolu s čistým, bezpečným a vždy aktuálnym systémom Android zaistí špičkový výkon celého zariadenia.

Menej selfie, viac bothie
Každý príbeh má dve strany a funkcia Dual-Sight, ktorú Nokia 8 prináša, vám pomôže ho zdieľať celý. Predné aj zadné fotoaparáty telefónu Nokia 8 boli vyrobené v spolupráci so spoločnosťou ZEISS Optics pre optimálne celkové vlastnosti. Každý, kto rád zhotovuje fotografie a videá, môže natívne vysielať svoje unikátne #Bothie príbehy prostredníctvom sociálnych sietí vďaka funkcii Dual-Sight zabudovanej v aplikácii fotoaparátu. Fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na neobmedzené[i] nahrávanie fotografií aj videí na Google Photos.

Nová dimenzia zvuku s OZO Audio
Technológia OZO Audio využíva v telefóne Nokia 8 trojicu mikrofónov s exkluzívnymi akustickými algoritmami spoločnosti Nokia na verné zachytenie 360° priestorového zvuku. Zdieľajte svoje 4K videá so zvukom zachyteným pomocou OZO Audio kdekoľvek – binaurálne kodeky umožňujú veľmi vernú reprodukciu aj na zariadeniach, ktoré funkciou OZO Audio nedisponujú.

Inovatívny a precízne navrhnutý
Vďaka mobilnej platforme Qualcomm® SnapdragonTM 835 nemusí Nokia 8 robiť žiadne kompromisy vo výkone.

Telefón Nokia 8 je navrhnutý od samotných základov s ohľadom na používateľa, ktorému ponúkne pohodlné a neobvyklé možnosti, ako zachytiť a následne zdieľať obsah. To všetko vyžaduje starostlivý návrh tak komponentov ukrytých vnútri telefónu, ako aj jeho vonkajška. Dizajnérske, inovačné a inžinierske tímy ruka v ruke projektovali zariadenie, ktoré pracuje s väčším výkonom a dlhšie. Výsledkom je medená a grafitom tienená chladiaca tepelná trubica (heatpipe) s dlhou životnosťou, ktorá rozptýli teplo generované vysokým výkonom zariadenia po celej jeho dĺžke a šírke. Nokia 8 teda zostáva chladnejšia aj v tých najnáročnejších situáciách.

Nokia 8 podporuje Qualcomm® Quick ChargeTM 3.0, čo znamená, že aj v prípadoch, keď je vaša batéria takmer vybitá, môžete zariadenie rýchlo nabiť a byť skôr pripravení zaznamenávať dôležité okamihy.

Juho Sarvikas, produktový riaditeľ HMD Global, uvádza:
Vieme, že fanúšikovia vytvárajú a zdieľajú živý obsah omnoho viac než kedysi a zdieľajú milióny fotiek a videí na sociálnych sieťach každú minútu. Ľudia sú inšpirovaní obsahom, ktorý odoberajú a hľadajú nové spôsoby, ako vytvárať obsah vlastný. Sú to práve títo ľudia, ktorí nás inšpirovali k vytvoreniu vlajkovej lodi našich smartfónov, ktorá dokonale vyvažuje špičkový dizajn, mimoriadne príjemné používanie a vysoký výkon.

Vždy čistý Android
Smartfóny Nokia ponúkajú vždy čistý Android bez zbytočných aplikácií, ktoré by spomaľovali výkon zariadení. Nokia 8 ponúka čistý Android, ktorý v kombinácii inováciami plne využíva potenciál procesorov SnapdragonTM 835. S každomesačnými bezpečnostnými aktualizáciami bude Nokia 8 vždy bezpečný a aktuálny telefón. Zariadenie je navyše zabezpečené biometrickou čítačkou odtlačkov prstov.

Príslušenstvo
K zariadeniu Nokia 8 je dostupný celý rad príslušenstva dokonale prispôsobený aktívnemu životnému štýlu. Telefón skvele spolupracuje s Nokia Active Wirelles Headset – ľahkými špičkovými slúchadlami odolnými proti vode, potu a prachu. Sú vyrobené z hliníka pre dokonalé zladenie s vizážou telefónu. Kompletné portfólio príslušenstva pre telefóny Nokia zahŕňa niekoľko variantov slúchadiel, prenosných reproduktorov, nabíjačiek do auta, puzdier a variantov ochrany proti poškriabaniu displeja.

O dostupnosti jednotlivých variant telefónu a ich cenách budeme informovať.

Technické špecifikácie Nokia 8[ii]

 • Siete:
  • GSM: 850/900/1800/1900
  • WCDMA: 1, 2, 5, 8
  • TDS-CDMA: 34, 39
  • LTE:1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 39, 40, 41
 • Rýchlosť siete: LTE Cat. 9, 3CA, 450 Mbps DL/50 Mbps UL
 • Dostupnosť tak v single SIM, ako aj v dual SIM verzii
 • OS: Android Nougat 7.1.1
 • Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 835
  • MSM8998 (4-jadrový 2,45 GHz Qualcomm® Kryo™ + 4* 1,8 GHz Kryo)
 • RAM: 4 GB
 • Úložisko: 64 GB[iii] internej pamäte s možnosťou rozšírenia o MicroSD kartu (Až 256 GB)
 • Stupeň krytia: IP54 odolnosť proti striekajúcej vode
 • Displej: 5,3″ IPS LCD QHD 2 560 × 1 440, 700 nts svietivosť displeja, Corning® Gorilla® Glass 5, 2,5D krycie sklo
 • Fotoaparát s optikou ZEISS:
  • Hlavná kamera: 13 MP (Farebná + OIS) + 13 MP (Mono), 1,12 um, f/2,0, 76,9˚, PDAF, laserové zaostrovanie, duálny blesk
  • Predná kamera: 13 MP PDAF, 1,12 um, f/2,0, 78,4˚, prisvetľovanie displejom
 • Konektivita a senzory: USB Type C, USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps), 3,5 mm slúchadlový konektor, senzor jasu, senzor priblíženia, akcelerometer, E-kompas, gyroskop, čítačka odtlačkov prstov, Hallov senzor, barometer, 802.11 a/b/g/n/ac (MIMO), BT 5.0, GPS/AGPS + GLONASS + BDS, NFC, ANT+
 • Batéria: Integrovaná 3 090 mAh batéria[iv] s podporou Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 (18 W, 5 V/2,5 A, 9 V/2 A, 12 V/1,5 A)
 • Audio: MP3, M4A, AAC, OGG, WAV, AMR, AWB (AMR-WB), FLAC, MIDI (MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA)
 • Video: MP4, 3GP, 3G2, AVI, MKV, WEBM
 • Rozmery: 151,5 × 73,7 × 7,9 mm (vystupovanie kamery 0,4 mm)
 • Hmotnosť: 160 g

[i] Pre snímky pod 16 MP (ako je to pri telefóne Nokia 8)
[ii] Všetky špecifikácie, funkcie a ďalšie produktové informácie sa môžu meniť bez predchádzajúceho upozornenia
[iii] Predinštalovaný systémový softvér a aplikácie využívajú signifikantné miesto v pamäti telefónu.
[iv] Batéria má limitovaný počet nabíjacích cyklov a kapacita batérie môže postupom času klesať. Eventuálne môže byť žiaduca výmena batérie.

Tlačová správa