ASUS Vivobook 15 OLED

Vďaka spoločnosti ASUS sme mali v našej redakcii techvia.sk možnosť bližšie sa pozrieť na notebook Vivobook 15 s kompletným typovým označením ASUS Vivobook 15 OLED K513EA-OLED262T. Boli sme naň veľmi zvedaví, keďže sa jedná o výkonný notebook s veľmi tenkým profilom a zaujímavým celkovým spracovaním.

ASUS Vivobook 15

Dizajn

Vivobook 15 na prvý pohľad budí dojem, že je vyrobený z hliníka. Pravdou však je, že jeho telo je plastové a vďaka nemu je jeho hmotnosť cca len 1,7 kg, čo je veľkou výhodou pri prenose.

notebook ASUS Vivobook 15

Ďalšou zaujímavosťou notebooku je žltou farbou zvýraznený kláves „enter“ či vsadenie displeja do dvoch tenších bočných rámikov a širšieho vrchného a spodného rámika, čo vytvára optický dojem väčšej obrazovky. Na bokoch sa nachádzajú porty pre 3xUSB-A, USB-C, 3,5mm audio jack, HDMI a čítačka pamäťových kariet.

kláves enter notebook ASUS Vivobook 15

Displej

Notebook ASUS Vivobook 15 OLED poskytuje skutočne vynikajúci obrazový zážitok vďaka 15,6-palcovému NanoEdge Full HD OLED displeju s rozlíšením 1920×1080 pixelov,  ktorý ponúka veľký rozsah farieb. Malou chybičkou krásy je odrážanie obrazovky, keďže notebook nie je vybavený antireflexnou vrstvou. Vo vrchnom rámiku sa nachádza webkamera.

displej notebook ASUS Vivobook 15 Klávesnica

Klávesnica ASUS Vivobook 15 OLEDposkytuje dobrý rozostup klávesov, ako aj ich dobrú odozvu.  Nechýba ani praktické podsvietenie klávesnice. Čerešničkou na torte je odlíšenie klávesu „enter“ pomocou orámovania žltou farbou. Okrem klasickej klávesnice je k dispozícii aj numerická časť. Touchpad sa nachádza pod klávesnicou, je pomerne veľký a klikateľný po celej svojej ploche.

klávesnica notebook ASUS Vivobook 15

Audio

ASUS Vivobook 15 disponuje vcelku kvalitným zvukom  vďaka prítomnosti reproduktoru  Harman/Kardon, ktorý dosahuje  vyvážené výšky aj basy. Pre fanúšikov slúchadiel či externých reproduktorov  je možnosť ich pripojenia pomocou spomínaného 3,5mm audio jacku alebo funkcie Bluetooth.

audio notebook ASUS Vivobook 15

Softvér & Hardvér

Vnútri notebooku sa okrem iného nachádza aj štvorjadrový procesor Intel Core i7 11-tej generácie spolu s grafickou kartou Intel Iris Xe, a je potrebné povedať, že svojej úlohy sa zhostili veľmi dobre. K čo najlepšiemu výkonu im napomáha RAM-ka s veľkosťou 16 GB a 512GB SSD disk.

procesor ASUS Vivobook 15

Po softvérovej stránke je ASUS Vivobook 15 vybavený operačným systémom Windows 10, pričom je pripravený na aktualizáciu verzie  Windows 11 zadarmo. Taktiež je v zariadení nainštalovaná aplikácia MyASUS slúžiaca na personalizáciu Vivobooku.

systém Asus Vivobook 15

Počas nášho redakčného testu pracoval Notebook Asus Vivobook 15 bez zaváhania. Okrem bežných úloh sme ani tentokrát nezabudli urobiť cinema bench testy, ktorých výsledky si v prípade záujmu môžete pozrieť v galérii.

najvyšší výkon bez napájania el. siete
najvyšší výkon bez napájania el. siete

Batéria

Batéria  s kapacitou 42 Wh  má vynikajúcu výdrž, na klasické kancelárske použitie vydrží po celú vašu pracovnú dobu, a to aj vďaka možnosti vybrať režim výkonnosti a šetrenia batérie. Nabíjačka dodaná s týmto notebookom má výkon 65 W.

adaptér ASUS Vivobook 15

Záver

ASUS Vivobook 15 OLED je skutočne zaujímavý model. Jeho prijateľná váha vhodná na častý prenos, dizajn s čistými líniami, kvalitný obrazový a zvukový výstup, dlhá výdrž batérie či  slušný výkon s inovovaným chladením sú všetko plusy, ktoré mnohí z nás ocenia. V redakcii sa nám so zariadením pracovalo dobre, ASUS Vivobook 15 pracoval plynule bez zaváhaní, skôr nám len prekážal výraznejší odraz svetla.

OLED displej notebook ASUS Vivobook 15

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here