nová aplikácia Meteo Adriatic - Vremenska Prognoza
Aplikácia je určená pre všetkých návštevníkov Chorvátska a Jadranského mora.

Hoci aplikácia nie je primárne určená pre jachtárov, aj jachtári v nej nájdu veľa užitočných informácií. Appka zahŕňa cca 100 miest a regiónov v Chorvátsku. Údaje zobrazujúce sa v aplikácii sú založené na modeli WRF-ARW – matematický výpočet na základe numerického atmosférického modelu a dlhoročných skúseností numerického modelovania atmosféry v danej oblasti.

Počasie v aplikácii je zobrazované v rôznych režimoch nastavenia. Počasie s predpoveďou rozdelené na jednu hodinu s meteorologickou predpoveďou na 5 nasledujúcich dní vopred.

Čo sa týka predpovede pre jachtára, tak určite využije možnosti zobrazenia predpovede vo forme tabuliek a grafov s rôznym nastavením zobrazovaných veličín už v spomínanom rozdelení po jednej hodine. V grafoch sa môžeme dozvedieť údaje aj o nestabilite ovzdušia v atmosfére, čo mnohé appky neponúkajú.

Špecifickú časť atmosférickej predpovede využije znalec a pozorovateľ meteorológie pri svojej profesnej činnosti alebo pri športe súvisiacom s počasím.

Takže všetci milovníci surfingu,  windsurfingu, kitingu či jachtingu a samozrejme dovolenkári majú možnosť túto bezplatnú aplikáciu si stiahnuť na Google Play, a tak si naplánovať svoje dni strávené pri Jadranskom mori.

text Martin Morávek