PEUGEOT 3008

SUV PEUGEOT 3008 je s viac ako 800 000 predanými vozidlami od svojho uvedenia v roku 2016 lídrom v triede kompaktných SUV.

Z komerčného hľadiska dosiahol mimoriadny úspech nielen na európskom, ale aj na ďalších trhoch. Tento úspech bol zdôraznený aj ziskom titulu Auto roka 2017.

Značka PEUGEOT s hrdosťou predstavuje nové  SUV PEUGEOT 3008.

PEUGEOT 3008

Prichádza s inovatívnym a inšpiratívnym dizajnom, predznamenávajúcim nové chápanie modernosti, s ešte väčším dôrazom na eleganciu s  prepracovanou prednou maskou, novými full-led zadnými svetlami, novými farbami karosérie a novým balíkom doplnkového príslušenstva  „Black Pack“.

SUV PEUGEOT 3008 dokonale stelesňuje myšlienku slobody voľby pri výbere pohonu,  ktorú značka považuje za kľúčovú. Preto prichádza aj s dobíjateľným  (plug-in) hybridným motorom, s jednou alebo oboma  poháňanými nápravami, benzínovými aj naftovými motormi, a to všetko s dôrazom na radosť z jazdy a úspornosť.

Bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti inteligentných technológií prichádza nové SUV PEUGEOT 3008 nielen s  jazdnými asistentmi najnovšej generácie, ale aj s vylepšeným systémom PEUGEOT i-Cockpit®, novým vysoko kvalitným displejom a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením.

Celkový dojem zvýrazňuje nová štruktúra výbavy, s ktorou sa premiérovo predstavil už PEUGEOT 308.

PEUGEOT 3008

Konkrétne bude SUV PEUGEOT 3008 dostupný v troch úrovniach výbavy, pričom pre každú z nich je naviac k dispozícii nadštandardný balík doplnkovej výbavy, označovaný ako „pack“.

V závislosti od krajiny,  bude možné nové SUV PEUGEOT 3008 kúpiť aj prostredníctvom online obchodu „PEUGEOT STORE”, v ktorom je celý proces od nákupu, cez financovanie, až po voľbu doručenia  plne digitalizovaný.

Inšpiratívny dizajn

So zámerom udávať tón v oblasti dizajnu bola celá predná maska  nového SUV PEUGEOT 3008 prepracovaná tak, aby ešte viac vynikol jeho jedinečný a nezameniteľný charakter. Tento inšpiratívny dizajn je krokom smerom k novému chápaniu modernosti s dôrazom na kultivovanosť a dynamiku.

Nová bezrámová mriežka chladiča podčiarkuje jeho moderný a čistý štýl. Slovami dizajnéra možno povedať, že prirodzeným spôsobom prepája všetky dizajnové prvky prednej časti do jedného celku. Tak, ako aj pri ostatných modeloch značky PEUGEOT, sa na hrane prednej kapoty nachádza jeho monogram.

Pre zvýraznenie športového ducha auta je už súčasťou základnej výbavy ochranné čierne oplastovanie a ochranná lišta hrany kufra.

PEUGEOT 3008

Verzie GT / GT Pack sa môžu pochváliť špecifickou maskou chladiča, zvýrazňujúcou ich exkluzivitu.

Predné svetlá majú taktiež prepracovaný dizajn tak, aby auto spredu pôsobilo agresívnejšie  a bolo ľahšie odlíšiteľné od svojho predchodcu.

 Ich súčasťou je už od základného stupňa výbavy  technológia LED a špecifické denné svetlá v tvare levích zubov s chrómovým dekorom. Tento svetelný podpis je typický pre aktuálny štýl značky PEUGEOT a umožňuje na prvý pohľad ľahko identifikovať auto.

Verzie GT / GT Pack majú vpredu Full LED svetlá, ktoré spolu s rozšíreným svetelným podpisom a funkciou osvetľovania zákrut (EVS),  aktívnou až do rýchlosti  90 km/h, prepožičiavajú auto nezameniteľný hi-tech vzhľad.

 Za zmienku určite stojí aj nová funkcia „Foggy Mode“, nahrádzajúca svetlá do hmly. Tá je súčasťou Full LED svetiel a pri aktivácii zadnej hmlovky prepne predné stretávacie svetlá do režimu s nižšou intenzitou.

PEUGEOT 3008

Ešte lepší zážitok z nového systému i-Cockpit®

Za svoj úspech vďačí PEUGEOT 3008 taktiež výnimočnému interiéru. V novom SUV PEUGEOT 3008 bol PEUGEOT i-Cockpit® vylepšený tak, aby pôsobil modernejšie a luxusnejšie:

 • Súčasťou 12.3-palcového digitálneho prístrojového panelu, ktorý je plne prispôsobiteľný a konfigurovateľný, je aj technológia Normally Black“ pre kvalitnejšie zobrazovanie s lepšou čitateľnosťou a kontrastom.
 • Nový stredový displej má uhlopriečku 10 palcov. Má vysoké rozlíšenie a je vybavený sériou siedmych elegantných klávesov, respektíve  – “páčkových prepínačov” – umožňujúcich jednoduchý a priamy prístup k najdôležitejším funkciám: rádiu, klimatizácii, 3D online navigácii s hlasovým ovládaním, základným nastaveniam vozidla, telefónu, mobilným aplikáciám, a varovným svetlám. Dobíjateľné hybridné verzie majú navyše špeciálne tlačidlo, sprístupňujúce menu pre elektrické funkcie.

PEUGEOT 3008

Inteligentná technológia

Nové SUV PEUGEOT 3008 prichádza s najnovšou generáciou jazdných asistentov,  ktorá je súčasťou jeho technologickej palubnej výbavy :

 • Nočné videnie, jedinečné v segmente kompaktných SUV, deteguje pred vozidlom v noci alebo pri zníženej viditeľnosti živé bytosti (chodcov/zvieratá). Dosah systému je približne do vzdialenosti 200 – 250 metrov za „dosvitom“ diaľkových svetiel, pričom infračervený obraz prekážky sa zobrazí na prístrojovom štíte pred vodičom, teda priamo v jeho zornom poli.
 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go (automatická prevodovka EAT8), umožňuje opätovné automatické naštartovanie auta, ak zastavenie trvalo menej ako 3 sekundy. V ostatných prípadoch stačí pre reštart jednoduché zošliapnutie plynového pedálu alebo ľahký dotyk ovládača pod volantom. Funkcia je dostupná od rýchlosti 0 km/h. Je súčasťou balíku Drive Assist Plus.
 • Asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu (prepojený s adaptívnym tempomatom Stop and Go), umožňuje vodičovi zvoliť si pozíciu v jazdnom pruhu a udržiava ju. Vyžaduje pritom od neho, aby mal neustále ruky na volante. Je dostupný ako súčasť balíka Drive Assist Plus.
 • Najnovšia generácia systému pre automatické núdzové brzdenie (deteguje chodcov aj cyklistov, cez deň aj v noci, pri rýchlostiach od 5 km/h do 140 km/h – v závislosti od verzie) s „predkolíznym“ varovaním.
 • Rozšírené rozpoznávanie dopravných značiek (stop, „jednosmerka“, zákaz predbiehania a pod.).

PEUGEOT 3008

Motorizácia

Dobíjateľné hybridné motory sú neodmysliteľnými symbolmi filozofie značky vyzdvihujúcej  slobodu pri voľbe pohonu, a preto prichádza aj nové SUV PEUGEOT 3008 s 2 dobíjateľnými hybridnými motormi:

 • HYBRID4 300 e-EAT8 / 4×4 / emisie od 29g/C02 na km a čisto elektrický dojazd až 59 km (podľa certifikačného protokolu WLTP),
 • HYBRID 225 e-EAT8 / 4×2 / emisie od 30g/C02 na km a čisto elektrický dojazd až 56 km (podľa certifikačného protokolu WLTP).

Pozoruhodne úsporná a výkonná verzia HYBRID4 300 e-EAT8 bola vytvorená kombináciou motoru PureTech 200k (resp. 147 kW) s dvomi elektromotormi: jeden je vpredu spojený s automatickou prevodovkou e-EAT8 a má výkon 110k (resp.  81 kW), druhý s výkonom 112k (resp. 83 kW) je umiestnený na zadnej náprave.

Režim 4×4, ktorý je dostupný aj v čisto elektrickom móde ponúka zlepšenú trakciu na cestách a aj v náročnejšom teréne. Výsledkom je dokonalá priľnavosť: na mokrých, zasnežených, zablatených a aj veterných cestách  je hnacia sila elektronicky rozdeľovaná podľa potreby medzi všetky štyri kolesá vozidla.

Hybridná verzia s jednou poháňanou nápravou a výkonom 225k (resp. 165k W) kombinuje motor PureTech s výkonom 180k (resp. 132 kW) so 110-koňovým (80 kW) elektrickým motorom, pripojeným na automatickú prevodovku e-EAT8.

Obe verzie využívajú modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) v kombinácii so zadnou nápravou typu multi-link, čo je spojenie, predstavujúce  ideálnu rovnováhu medzi komfortom  a dynamickými jazdnými vlastnosťami. A to všetko bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na vnútorný priestor a batožinový priestor nad podlahou.

Li-ion batéria má kapacitu 13.2 kWh, pričom sú k dispozícii dva typy palubných nabíjačiek, ktoré uspokoja všetky potreby zákazníkov a umožňujú využiť rôzne možnosti nabíjania – 3,7 kW jednofázová nabíjačka v základe, voliteľnou je taktiež jednofázová, avšak 7.4 kW nabíjačka.

Približné nabíjacie časy sú:

 • s využitím 7,4 kW wall-box: nabitie do plna trvá 1h a 45 minút s využitím jednofázovej (7,4 kW) palubnej nabíjačky,
 • s využitím zosilnenej zásuvky (16A): nabitie do plna trvá 4 hodiny s jednofázovou (3.7kW) palubnou nabíjačkou,
 • s využitím štandardnej zásuvky (8A): nabitie do plna trvá 7 hodiny s jednofázovou (3.7kW) palubnou nabíjačkou.

PEUGEOT 3008

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here