• Xperia smartfón
  • Dva nové modely v novej sérii X; vlajkový model Xperia XZ (5.2” displej) a prémiová Xperia X Compact (4.6”displej)
  • Zdokonalený zážitok z fotoaparátu s inovatívnou technológiou trojitého obrazového snímania – zábery urobíte bez rozmazania aj pri pohybujúcich sa objektoch a v nádherných reálnych farbách v každej situácii
  • Zjednotený dizajn s oblúkovitým povrchom pre skvelý pocit uchopenia v ruke
  • Oba smartfóny sú optimalizované vďaka poznaniu a prispôsobeniu sa užívateľským zvykom, aby poskytli dokonalejší užívateľský zážitok
 • Type-C™ USB pre jednoduché nabíjanie bez potreby otáčať kábel
 • Produkty Xperia Smart
  • Xperia Ear, hands-free smart Sony produkt do ucha, ktorý prináša nový spôsob komunikácie, bude možné kúpiť od novembra 2016.
  • Xperia Projector a Xperia Agent sa spojili so službou od Yahoo Japan a Nestlé Japan, aby umožnili nazrieť na užívateľské zážitky.

 Bratislava, 1. september 2016 Spoločnosť Sony Mobile dnes uviedla dva úžasné prírastky do svojej novej série smartfónov X. Pokračujúc v uskutočňovaní vízie, ktorá bola nastavená na februárovom MWC kongrese, vlajková loď Xperia XZ a prémiová Xperia X Compact ponúkajú ešte inteligentnejšie zážitky prispôsobené užívateľovi.

„So sériou Xperia vám chceme byť nápomocní v čase a tam, kde na tom najviac záleží, aby bol váš každodenný život pohodlnejší, menej komplikovaný a spontánnejší,” povedal Hideyuki Furumi, výkonný viceprezident, Global Sales and Marketing, Sony Mobile Communications. „So smartfónmi Xperia XZ a Xperia X Compact môžete zachytiť každý moment tak, ako ho vidíte, so zábermi bez rozmazania vo dne i v noci a v skutočnej farebnej škále, vďaka našej novej technológii trojitého obrazového snímania.”

Zachyťte dianie laserovou rýchlosťou a v skutočných farbách

Nový vlajkový smartfón spoločnosti Sony, Xperia XZ, a prémiová Xperia X Compact prinášajú novú a zdokonalenú kamerovú technológiu, ktorá vám zabezpečí doteraz najlepšie fotky od Xperia. Srší z nich dokonalosť fotoaparátu, ktorý využíva dedičstvo Sony v oblasti kamerových technológií a vďaka spolupráci s našimi inžiniermi z oblasti digitálneho snímania tieto nové modely prinášajú jeden z najpokrokovejších fotoaparátov v smartfóne. Maximalizovali sme oceňovaný Sony obrazový senzor a pridali dva dodatočné pomocné senzory, vďaka čomu teraz prinášame Sony technológiu trojitého obrazového snímania. Toto vám umožňuje robiť nádherné zábery v pohybe, v skutočných farbách a prakticky v akýchkoľvek podmienkach. Táto technológia pozostáva s originálneho Sony obrazového snímača Exmor RS™ pre mobilné zariadenia, ktorý poskytuje silnú kombináciu vysokokvalitného obrazu a rýchlosti automatického zaostrovania (AF), v spojení s prediktívnym hybridným AF, aby mohol inteligentne predpovedať a sledovať fotené objekty v pohybe a zabezpečiť zábery bez rozmazania. K tomu sa pridáva aj laserový AF senzor s technológiou vnímania vzdialenosti, ktorý zachytí krásne fotky bez šmúh aj v náročných podmienkach so slabým osvetlením. A čo viac, budete si môcť vychutnať skvelé reálne farby vďaka senzoru RGBC-IR[i] s technológiou snímania farieb, ktorý presne prispôsobí vyváženie bielej farby na základe zdroja svetla v okolitom prostredí.

23MP hlavný fotoaparát vám poskytuje nielen čisté zábery, ale aj superrýchle spustenie fotoaparátu, pričom z pohotovostného režimu sa prepnete na fotenie len za 0.6 sekundy[ii] stisnutím samostatného tlačidla spúšte, vďaka čomu ste pripravený zachytiť ten správny moment, kedykoľvek sa naskytne príležitosť.

Pre tých, ktorí chcú väčšiu flexibilitu pri manuálnom nastavení, sme pridali pokročilejšie funkcie, aby sme ešte viac vylepšili zážitok z fotenia aj kreatívne možnosti, ako napríklad rýchlosť spúšte a ovládače zaostrovania.

Videá sú stále obľúbenejšie na zachytávanie a zdieľanie jedinečných momentov na sociálnych sieťach a oba nové modely prinášajú výrazné vylepšenia v rámci vývoja obrazovej stabilizácie, ktoré sa kultivovali pri Sony videokamerách Handycam®, s funkciou SteadyShot™ od Sony s inteligentných aktívnym režimom pre nahrávanie vynikajúcich video záznamov. Teraz môžete s 5-osovou stabilizáciou robiť ešte plynulejšie videá[iii] aj pri chôdzi alebo nahrávaní extrémne detailných záberov[iv].

Xperia XZ prináša 13MP predný fotoaparát pre perfekcionistov v selfie záberoch, ktorý vďaka super vysokej citlivosti až ISO6400 a 22mm/90-stupňovej šošovke urobí ten najlepší možný záber vašej pózy aj pri slabom osvetlení alebo skupinovom selfie zábere. Xperia XZ taktiež ponúka nahrávanie v najvyššej kvalite 4k, takže získate ostré, čisté záznamy plné detailov.

Prémiový dizajn, ktorý vám skvele zapadne do života

Vďaka očarujúcemu dizajnu s oblúkovým povrchom sa 5.2” sklenený displej a kovová zadná časť Xperia XZ spájajú do jednoliateho celku, ktorý tak dokonale sadne do ruky a poskytne vám nádherný pocit na dotyk. Oblúkovitý povrch je inšpirovaný monolitickou formou, zatiaľ čo ALKALEIDO™ kov s vysoký jasom a rýdzosťou zaisťuje lesk a pocit hĺbky a oba tieto faktory ešte vylepšujú tento prémiový dizajn. Xperia XZ je dostupná v úplne novej modrej farbe, inšpirovanej krásou prírody – lesná modrá – ako aj v štýlových klasických farbách minerálnej čiernej a platinovej.

Sériu X sme doplnili aj o obľúbenú Sony veľkosť v podobe Xperia X Compact, ktorá prináša silné technológie zabalené v malom tele. Má 4.6” displej a vďaka dizajnu so zaobleným povrchom sa extra pohodlne drží a je ideálny pre ovládanie len jednou rukou. Prémiový dizajn smartfónu Xperia X Compact je jasne viditeľný vďaka vysokolesklej povrchovej úprave a pocitu pevnosti pri držaní. Tiež sa drží našej novej charakteristickej modrej škály, nakoľko prichádza v hmlisto modrom odtieni, ale samozrejme aj v nadčasovej vesmírnej modrej a štýlovej bielej farbe.

Odborné znalosti spoločnosti Sony v oblasti funkčného dizajnu sa preniesli aj na Xperia XZ v podobe vodeodolného[v] dizajnu, vďaka čomu sa odbúrajú obavy z malého ošpliechania vodou, takže sa nemusíte stresovať z náhleho vyliatia vody alebo nečakanej prehánky. Rozpozná vás jednoducho tak, že ho chytíte do ruky. Snímač odtlačku prsta na hlavnom tlačidle[vi] smartfónov  Xperia XZ a Xperia X Compact je intuitívne umiestnený na bočnej strane telefónu, takže ho môžete jednoducho vziať do ruky a bezpečne odomknúť jediným pohybom, a to ešte zvyšuje pohodlné držanie v ruke.

 Spozná vaše zvyky a ešte zlepší váš užívateľský zážitok

Na výkone záleží

Xperia XZ pracuje na procesore Qualcomm® Snapdragon™ 820, ktorý zabezpečuje plynulé fungovanie a neprerušované zážitky s vaším telefónom. Ako jeden z najšpičkovejších mobilných procesorov, ktoré boli kedy vyvinuté, procesor Snapdragon 820 s X12 LTE podporuje to najlepšie v oblasti pripojenia, grafiky, fotografie, výkonu a efektivity batérie.

Sony naďalej skúma neobmedzené možnosti produktovej inovácie v oblasti komunikácie a robíme pokroky v oblasti Smart produktov, aby sme vám umožnili komunikovať dôvernejšími, ľudskejšími spôsobmi. Xperia Ear, hands-free smart produkt do ucha od Sony, ktorý prináša nový spôsob komunikácie, bude možné kúpiť od novembra, spočiatku len na vybraných trhoch. Xperia Ear reaguje na verbálne povely s intuitívnymi operáciami a cez bezdrôtové pripojenie s vašim smartfónom vám poskytuje informácie a pomoc formou prirodzenej, autentickej hlasovej komunikácie. Vybavená technológiou Sony Agent a senzorom blízkosti vám poskytuje užitočné informácie, ako napríklad váš denný program a ďalšie personalizované aktuálne informácie, pričom ju stačí vložiť do ucha, vďaka čomu sa môžete pozerať vpred a konať. Sony na podujatí IFA tiež predvedie koncepty Xperia Projector a Xperia Agent, v spojení so službami od Yahoo Japan a Nestlé Japan, aby ste mohli nazrieť na užívateľské zážitky, ktoré Smart produkty ponúkajú.

[i] RGBC-IR znamená červená, zelená, modrá, čistá a infračervená

[ii] Na základe interného protokolu, definovaného spoločnosťou Sony Mobile Communications

[iii] Funkcia 5-osovej stabilizácie je dostupná len pri Full HD video rozlíšení

[iv] 5-osová stabilizácia sa aktivuje len keď kamera rozpozná makro video. Ostatné situácie sa budú nahrávať len ako 3-osové (poloha/vychýlenie/nahrávanie)

[v] Xperia XZ je vode odolná a chránená pred vniknutím prachu, takže sa nemusíte obávať, ak vás zastihne dážď alebo chcete zmyť špinu pod tečúcou vodou, ale nezabudnite, že všetky vstupy a pripojené kryty musia byť pevne zatvorené. Zariadenie by ste nemali celkom ponárať pod vodu ani ho vystavovať vplyvom morskej vody, slanej vody, chlórovanej vody alebo tekutín ako sú nápoje. Nesprávne alebo nevhodné zaobchádzanie so zariadením je porušením záruky. Zariadenie bolo testované podľa noriem odolnosti Ingress Protection IP65/68. Upozorňujeme , že Xperia™ PP30 má USB vstup bez krytu na pripájanie a nabíjanie. USB vstup musí byť pred nabíjaním úplne suchý.

[vi] Snímač odtlačkov prstov nie je dostupný na všetkých trhoch.

[vii] Battery Care nie je dostupná na všetkých trhoch.

[viii] Qnovo adaptívne nabíjanie je súčasťou všetkých modelov radu X series. 2x životnosť batérie sa vzťahuje na Xperia X a Xperia X Performance s povolením Qnovo pri porovnaní s Xperia Z2. Počas laboratórneho testovania retenčného cyklu kapacity batérie, ktorý realizovali spoločnosti Sony Mobile Communications a Qnovo Incorporated, batéria použitá v Xperia Z2 dosiahla až dvojnásobne dlhšiu životnosť s Qnovo. Výsledky môžu byť rôzne v závislosti od podmienok a prostredia.

[ix] Dostupnosť môže byť na jednotlivých trhoch odlišná, prosím, overte si dostupnosť u svojho miestneho operátora alebo predajcov

[x] Dostupnosť môže byť na jednotlivých trhoch odlišná.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here