novinka motorola one action

Motorola predstavila ďalší model z úspešnej rady „one“.

Pred pár týždňami sme boli pri predstavení telefónu, ktorý je lídrom v strednej triede v nočnom fotografovaní. Išlo konkrétne o model motorola one vision. Recenziu na tento model si môžete prečítať tu.

Teraz spoločne s Lenovom vám predstavíme a priblížime prvé pocity z novinky motorola one ACTION.

Ako napovedá názov telefónu, ide o rozšírenie modelového radu one o ďalší zaujímavý kúsok. Zariadenie si dizajn, displej, procesor, RAM-ku a batériu ponechalo z modelu VISION. Motorola one ACTION sa bude na Slovensku predávať v dvoch farebných prevedeniach, a to v modrej farbe denim blue a v bielom prevedení pearl white.

farebné prevedenie motorola one action

Pri pohľade na zadnú stranu telefónu si hneď všimneme trojicu šošoviek. Dva snímače využíva telefón na zhotovovanie fotografií a štandardného videa. Posledná tretia kamera je určená pre video v špeciálnom režime, ktorý si v telefóne aktivujeme pomocou funkcie ACTION CAM. Kamera ACTION CAM nahráva video v zábere až 117°. Tento širokouhlý záber sa blíži k pozorovaciemu uhlu nášho oka, ktorý je 120°. Vďaka tomu nasnímané video je takmer totožné s tým, čo práve vidíme pri nahrávaní videa.

action cam motorola one action

Ďalšou vychytávkou je nahrávanie videa vo zvislej polohe telefónu a výsledné prehrávané video bude v horizontálnom režime vo formáte 21:9, ktoré sa zobrazí na 6,3“ Full HD+ Cinema Vision displeji.

display motorola one action

Marek Tóth zo spoločnosti Lenovo predstavuje novinku telefón motorola one ACTION

Prekvapením a skvelou správou pre záujemcov o tento telefón je, že jeho obstarávacia cena je 269 €.

cena motorola one action

Telefón okrem pokrokového snímania videa v režime ACTION CAM ponúka ďalšie vychytávky v nastavení, ako sú moto gestá či podpora NFC a bluetooth 5 technológia. Zariadenie beží na operačnom systéme android 9. Disponuje procesorom Exynos 9609, 4 GB RAM, 128 GB úložného priestoru, ktorý si je možné rozšíriť až do hodnoty 512 GB pomocou SD karty. Nabíjanie 3500 mAh batérie je zabezpečené pomocou USB-C portu 10W rýchlonabíjačkou. Novinka motorola one ACTION podporuje technológiu dual SIM.

Viac o novinke motorola one ACTION sa dozviete v našej recenzii tu.

Martin Morávek