Acer Swift-5
  • Ultratenký a ultraľahký notebook, ktorý sa snaží dostať čo najviac výkonu a energie do ultraprenosného tela
  • Je vybavený procesormi Intel® Core novej generácie s výkonnou integrovanou grafikou založenou na novej architektúre Intel Xe a voliteľným GPU[i] NVIDIA® GeForce® MX350
  • Dotykový displej prekrytý antimikrobiálnym sklom Corning® Gorilla® Glass[ii] je obklopený štyrmi ultratenkými rámčekmi, aby ponúkol podmanivý 90% pomer veľkosti obrazovky k telu notebooku. Okrem toho majú užívatelia možnosť opatriť antimikrobiálnym roztokom i ďalšie exponované povrchy[iii]
  • Batéria s celodennou výdržou, ktorú je možné rýchlo nabiť, keď práca nepočká – 30-minútové nabíjanie poskytne štyri hodiny používania

Spoločnosť Acer predstavila nový notebook Swift 5, ktorý ponúka nový pohľad na produktivitu. Je dostatočne výkonný, a pritom tak ľahký, že je ho možné prenášať po celý deň. Toto ultraprenosné zariadenie je na vrchole ako designu, tak výkonu a môže sa pochváliť profesionálnym vzhľadom, ktorý je podložený pôsobivou funkcionalitou. Tohtoročný model má veľmi úzke rámčeky, ktoré umožňujú dosiahnuť 90 % pomeru veľkosti obrazovky k telu a nechýba mu ani dotykový displej s antimikrobiálnym sklom Corning® Gorilla® Glass a nové farebné varianty, ako je napríklad zelená (mist green).

„Nový Swift 5 posúva hranice v tom, ako tenké a ľahké môžu notebooky byť,“ povedal James Lin, generálny riaditeľ divízie Notebooks, IT Products Business, spoločnosť Acer Inc. „Swift 5, produktívny výkonný stroj v elegantnom a ultraprenosnom tele, je vynikajúcou voľbou pre profesionálov, ktorí sú neustále v pohybe a hľadajú zariadenie, ktoré s nimi dokáže udržať krok.“

Pod 1 kg1: Urobte viac s menej

Acer Swift 5 je ultratenký a ultraľahký notebook, ktorý sa nachádza presne na priesečníku štýlového vzhľadu, vysokého výkonu a ľahkej prenositeľnosti. Jeho telo s hrúbkou 14,95 mm je vyrobené z prvotriednych  zliatin lítia, horčíka a hliníka, čo mu umožňuje osadenie  procesorom Intel® Core novej generácie s výkonnou integrovanou grafikou založenou na novej architektúre Intel Xe a voliteľným GPU NVIDIA® GeForce® MX350 GPU, zatiaľ čo jeho hmotnosť zostáva pod 1 kg1. Taký výkon umožňuje bezproblémové spustenie viac aplikácií naraz a vysokorýchlostné 1TB PCIe úložisko s až 16 GB LPDDR4 zaisťuje rýchle načítanie aplikácií. Navyše tí, ktorí pracujú v kancelárii alebo sú na konferenčnom hovore, ocenia schopnosť ovládať rýchlosť otáčok ventilátora, a to voľbou medzi troma režimami chladenia: tichý, normálny alebo výkon.

notebook Acer Swift5

Štíhly profil a ohromujúci obraz

Swift 5 sa môže pochváliť elegantným designom v dvoch farebných prevedeniach: zelenom (mist green) alebo zlatom (safari gold), oba sú so zlatými akcentmi. Celokovové telo notebooku je definované sebavedome ostrými uhlami a minimalistickým profilom, vďaka ktorému je vynikajúcou voľbou pre profesionálov, ktorým záleží na obraze. Ako už bolo povedané, design Swift 5 nie je len o vzhľade. Tohtoročný model je vybavený špeciálne navrhnutými pántmi, ktoré pri otvorení obrazovky mierne zdvíhajú základňu, čo umožňuje ergonomickejšie písanie, lepšie chladenie, a predovšetkým zvýrazní krásny displej notebooku.

Otvorenie notebooku odhalí veľkoryso veľký trackpad a 14″ Full HD IPS[iv] dotykový displej, oba podporujú gestá pre viac prstov a ponúkajú neuveriteľne intuitívne zážitky. Displej sa môže pochváliť jasom 300 nitov1, pokrýva 72 % farebného priestoru NTSC a je obklopený mimoriadne úzkymi rámčekmi na všetkých štyroch stranách, ktoré umožňujú dosiahnuť až 90 % pomeru obrazovky k telu notebooku pre živé a pohlcujúce zážitky zo sledovania obrazu. Vďaka tomu je Swift 5 ideálny na sledovanie filmov a odpočinok po práci.

Antimikrobiálne sklo Corning® Gorilla® Glass

Dotykový displej notebooku Swift 5 kryje antimikrobiálne sklo Corning® Gorilla® Glass2 s vrstvou, ktorá bola špeciálne navrhnutá na zníženie miery rastu pachov a mikroorganizmov spôsobujúcich škvrny na dotykovom displeji.

Užívatelia majú navyše možnosť pridať antimikrobiálny roztok[v] na touchpad, klávesnicu a všetky kryty zariadenia.

Kompletná konektivita a celodenná výdrž na batériu

Swift 5 je vybavený veľkou 56Wh1 batériou, ktorá mu poskytuje celodennú výdrž a môže byť nabitá behom pár okamihov, keď mu 30-minútové nabíjanie zaistí štyri hodiny používania[vi]. Mnoho možností pripojenia, ako sú porty USB-C, Thunderbolt™ a USB 3.2 Gen2, alebo dvojpásmová Intel® Wi-Fi 6 (GIG+) a rozhranie Bluetooth 5.0 z tohoto notebooku robia vynikajúcu voľbu pre profesionálov a užívateľov, ktorí potrebujú pracovať na cestách. Na pohodlie a zabezpečenie je Swift 5 tiež vybavený vstavanou čítačkou odtlačkov prstov pre Windows Hello. Podporuje tiež funkciu Wake on Voice, ktorá užívateľom umožňuje aktivovať a dotazovať Windows 10, i keď je obrazovka vypnutá.

Cena a dostupnosť

Acer Swift 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za cenu od 1 099 €.

[i] Špecifikácie sa môžu líšiť v závislosti na konkrétnom modeli a krajine predaja.
[ii] Antimikrobiálne sklo Corning® Gorilla® Glass nijak nechráni užívateľa ani neposkytuje žiadny priamy alebo predpokladaný prínos pre zdravie.
[iii] „Iné exponované povrchy“ zahŕňajú touchpad, klávesnicu, vrchný a spodný kryt
[iv] Všetky tu uvedené značky a názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností a používajú sa výhradne k popisu alebo identifikácii produktov.
[v]  Antimikrobiálne riešenie nechráni užívateľa ani neposkytuje žiadny priamy alebo predpokladaný prínos pre zdravie.
[vi] „Používanie“ označuje prehrávanie videa a „doba nabíjania“ sa vzťahuje k dobe, kedy je počas nabíjania notebook vypnutý.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here