NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Pohľad na trh a jeho e-volúciu

Segment kompaktných vanov v Európe predstavuje vyše 750 000 každoročne predaných nových áut a podiel modelu PEUGEOT Expert na ňom už od jeho uvedenia v roku 2016 neustále narastá.

S dojazdom, prispôsobeným nárokom profesionálov a vyhovujúci prísnym štandardom Euro 6D normy prichádza PEUGEOT Expert v 100% elektrickej verzii, v ktorej sa mení na PEUGEOT e-Expert.

Vzhľadom na fakt, že 80 % úžitkových vozidiel denne najazdí v priemere menej než 200 km, sa elektrická verzia kompaktného vanu PEUGEOT Expert stáva logickou voľbou. Jeho veľkou prednosťou je možnosť voľného vjazdu do stále horšie prístupných centier miest, pričom do niektorých sa už s iným autom, než elektromobilom ani nedostanete. Novinka sa môže pochváliť všetkými výhodami modelu PEUEGOT Expert, vrátane verzie Compact, ktorá je v tomto segmente jedinečná a ideálna do úzkych uličiek v preplnených mestských centrách.

PEUGEOT e-Expert dokáže vyhovieť akýmkoľvek nárokom klientov

Remeselníkom (kvetinárom, inštalatérom, elektrikároma pod.) pre ktorých dokáže byť každodenným partnerom.
Spoločnostiam, zakladajúcich si na ekologickom prístupe (zásobovanie).
Verejnej správe (nemocnice, samosprávy, a pod.) hľadajúcej vozidlo s nulovými emisiami na prepravu tovaru a vlastného vybavenia.
Pre špecifické účely existuje aj vo verzii podvozkovej platformy, ktorú možno upraviť pomocou rôznych prestavieb (chladiarenské vozidlo, zdvíhacie plošiny…).

PEUGEOT e-EXPERT

Najnovší e-van PEUGEOT: Výrazný a nezameniteľný štýl

V duchu filozofie značky, ktorá chce svojim zákazníkom priniesť slobodu voľby pohonu je aj nový e-Expert navrhnutý tak, aby bol rovnako výkonný a odolný ako verzie so spaľovacím motorom, od ktorých ho odlišuje len niekoľko špecifických vylepšení.

EXTERIÉR:

Dichroické logo Leva (meniace farbu v závislosti od uhlu pohľadu) vpredu aj vzadu, ktoré je súčasťou balíku „Look“
El. konektor nad ľavým predným kolesom
Originálna mriežka chladiča
Označenie „e-Expert“ vzadu

INTERIÉR :

Analógové prístroje s farebným displejom a ukazovateľmi pre elektromobil.
Prispôsobená grafika stredového dotykového displeja s na internet pripojenou TomTom Traffic 3D navigáciou, zobrazujúcou aj dobíjacie miesta a dojazd v závislosti od aktuálnej kapacity batérie.
Nový páčkový ovládač automatickej prevodovky „e-Toggle“
Volič jazdných režimov, umožňujúci prepínať medzi módmi Eco, Normal a Power
Elektrická parkovacia brzda

PEUGEOT e-EXPERT

E-volúcia v kabíne

Z pohľadu vodiča je prepracovaná stredová konzola tak, aby obsahovala :
Nový, dokonale ergonomicky umiestnený páčkový ovládač automatickej prevodovky „eToggle“ s možnosťami voľby medzi funkciami Parkovanie / Spiatočka / Neutrál / Jazda a Brzdenie.

Volič 3 jazdných režimov
Odkladací priestor v hornej časti.

Nový PEUGEOT e-Expert ponúka volič jazdných režimov s 3 nastaveniami

Eco (60 kW, 180 Nm) : pre maximalizáciu dojazdu
Normal (80 kW, 210 Nm) : ideálny pre bežné jazdenie
Power (100 kW, 260 Nm) : zlepšujúci výkon pri prevoze ťažšieho nákladu

Na výber sú dva režimy brzdenia s rôznou schopnosťou dobíjať batériu

Štandardný, pocitovo blízky brzdeniu v autách so spaľovacím motorom. Rozšírený (dostupný pomocou tlačidla „B“ – „Brzdenie„ – umiestneného na ovládači automatickej prevodovky), pre intenzívnejšie spomaľovanie po uvoľnení plynového pedálu.
Súčasťou všetkých verzií nového modelu PEUGEOT e-Expert je elektrická parkovacia brzda, ktorá je v tomto modeli novinkou. Jej využitím sa nielen uvoľní priestor na podlahe, ale predstavuje aj väčší komfort pri každodennom jazdení a vďaka nej pribudol aj ďalší sieťový odkladací priestor.

Prístrojová doska  pred vodičom  obsahuje ukazovatele, zobrazujúce všetky dôležité údaje pre bezpečné  ovládanie elektromobilu

Ukazovateľ štýlu jazdy, informujúci o aktuálnej spotrebe energie: ECO, optimalizovaný, dynamický (POWER), plný výkon, alebo nabíjanie (CHARGE). Ukazovateľ el. spotreby príslušenstva (kúrenie, klimatizácia).

Úroveň nabitia batérie

Farebný displej, zobrazujúci tok energie, stav nabíjania (prebiehajúce alebo odložené), údaje z palubného počítača a dojazd.

V hornej často stredovej konzoly je dotykový displej s 3D TomTom navigáciou vrátane služby TomTom Traffic (doprava), a s „elektrickým“ menu, ktoré možno aktivovať špeciálnym tlačidlom, sprístupňujúcim tri ďalšie položky:
– „Flow‘ (Tok): zobrazujúce v reálnom čase energetický tok
– „Statistics„ (Štatistika): zobrazujúce údaje o spotrebe
– „Charge„ (Nabíjanie): umožňujúce naprogramovať nabíjanie

Okrem toho zobrazuje dostupné nabíjacie miesta, dojazd na základe stavu batérie a spotreby a možnosť preprogramovania kúrenia/klimatizácie .

Najnovší e-van: 100% elektrická technológia, efektivita a úspornosť

PEUGEOT e-Expert je vytvorený na modulárnej platforme EMP2 (Efficient Modular Platform), navrhnutej pre rôzne typy pohonu a je vybavený čisto elektrickým motorom s maximálnym výkonom 100 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm, dostupným okamžite po štarte, je bez vibrácií, hluku, potreby radenia, zápachu a samozrejme neprodukuje ani žiadne emisie CO2.

Elektrický pohon je podobný ako v nových modeloch PEUGEOT e-208 a SUV PEUGEOT e-2008, výraznejšia zmena sa týka prevodovky, ktorá je kvôli obmedzeniam, súvisiacim so zaťažením úžitkových áut kratšia.

Základné technické údaje v režime POWER (predbežné hodnoty)

Maximálna rýchlosť: 130 km/h  Zrýchlenie z 0 to 100 km/h: 13,1 s. 1000 m s pevným štartom: 35,8 s. Zrýchlenie z 80 na 120 km/h: 12,1 s.

Nový PEUGEOT e-Expert je vôbec prvý PEUGEOT ponúkajúci, v závislosti od požiadaviek zákazníkov dve úrovne elektrického dojazdu, kapacita lítium-iónovej batérie môže byť buď 50 kWh alebo 75 kWh.

Verzie (Compact, Standard a Long) vybavené batériami s kapacitou 50 kWh majú podľa certifikačného protokolu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) dojazd až 230 km.
Verzie Standard a Long môžu byť vybavené aj batériami s kapacitou 75 kWh a majú dojazd až 330 km, taktiež podľa certifikačného protokolu WLTP.
Batérie, pripojené k vnútornému vyhrievaciemu okruhu majú tepelnú reguláciu, ktorá umožňuje rýchle dobíjanie, predlžuje ich životnosť a optimalizuje dojazd.
Aby si každý zákazník mohol vybrať optimálne nabíjacie riešenie, dostupné sú dva druhy palubných nabíjačiek, štandardom je 7.4 kW jednofázová nabíjačka, voliteľným príslušenstvom je 11 kW trojfázová nabíjačka.

Auto sa dá nabíjať rôznymi spôsobmi, v závislosti od dostupných možností. Uvádzame niekoľko príkladov

– Z bežnej zásuvky (8 A): úplne sa dobije za 31 h (50 kWh batéria) alebo 47 h (75 kWh batéria)
– Zo zosilnenej zásuvky (16 A): úplne sa dobije za 15 h (50 kWh batéria) alebo 23 h (75 kWh batéria)
– Z wallboxu s výkonom 7.4 kW: úplne sa dobije za 7 h 30 min. (50 kWh batéria) alebo 11 h 20 min. (75 kWh batéria) s jednofázovou palubnou nabíjačkou (7.4 kW)
– Z wallboxu s výkonom 11 kW: úplne sa dobije za 5 h (50 kWh batéria) alebo 7 h 30 min. (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou (11 kW)
– Z verejnej dobíjacej stanice: tepelná regulácia batérie umožňuje využívanie 100 kW nabíjačiek, v ktorých sa na 80 % dobije za 30 min. (50 kWh batéria) alebo 45 min. (75 kWh batéria).

PEUGEOT e-EXPERT

Nový PEUGEOT e-Expert umožňuje aj programovanie nabíjania: prostredníctvom displeja v navigačnom menu alebo cez smartfón a aplikáciu MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Tento systém umožňuje taktiež kedykoľvek nabíjanie zahájiť, prerušiť, alebo skontrolovať jeho stav.

Nový PEUGEOT e- Expert poskytuje pasažierom aj maximálny teplotný komfort vďaka

Vysokovýkonnému vykurovaciemu rezistoru (5 kW)
Vyhrievaným sedadlám (v závislosti od verzie),

Možnosti programovateľného predhriatia alebo vychladenia kabíny: prostredníctvom dotykového displeja (v závislosti od verzie) alebo diaľkovo prostredníctvom mobilnej aplikácie MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Pokiaľ je vozidlo pripojené, tak pre zvýšenie komfortu táto funkcia umožňuje optimalizáciu dojazdu (rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty v úvodnej fáze jazdy) a taktiež umožňuje rýchlejšie dosiahnutie optimálnej teploty batérie.

Ekosystém PEUGEOT

Aby PEUGEOT svojim zákazníkom zjednodušil prechod na nový typ pohonu, prináša celú škálu nových služieb, založených na troch pilieroch:

Easy-Charge alebo zjednodušenie prístupu pre našich zákazníkov k rôznym možnostiam nabíjania

Ponuka viacerých typov nabíjacích staníc pre dom aj kanceláriu (zosilnené zásuvky, wallbox, smart wallbox, …), a posúdenie vašej elektrickej inštalácie, na základe ktorého nielen odporučíme optimálne nabíjacie riešenie, ale ho aj nainštalujeme

Možnosť využitia verejných nabíjačiek prostredníctvom služby Free2Move Services, vrátane nabíjacej karty, umožňujúcej prístup k vyše 150 000 nabíjacím staniciam v celej Európe: možnosť voľby konkrétnej nabíjacej stanice na základe vzdialenosti, rýchlosti a ceny dobíjania. Navigačný systém, zdieľajúci tieto dáta, užívateľa k zvolenej nabíjačke automaticky nasmeruje.

Easy-Move alebo Zaistenie mobility našich zákazníkov za každých okolností

Plánovač jázd: nástroj na plánovanie a organizovanie dlhších ciest prostredníctvom mobilnej aplikácie Free2Move Services; ponúkne ideálnu trasu so zohľadním dojazdu a rozmiestnenia nabíjacích staníc. Tú pošle do, na internet pripojeného, navigačného systému auta, kam sa uloží,

Mobility Pass: neobmedzená a garantovaná mobilita vďaka paušálnym cenám v autopožičovniach, vďaka ktorým môžete mať vozidlo k dispozícii kedykoľvek ho potrebujete.

Zodpovednosť alebo ako sa postaráme o zákazníkov počas doby, keď sa s novým autom budú ešte len zoznamovať, aby sa pritom cítili absolútne komfortne

Nové simulátory a digitálne cesty ktoré pomôžu pri zoznamovaní sa s elektromobilitou na weboch spoločnosti PEUGEOT.
Upravené servisné zmluvy a cestná asistencia, ktoré môže byť obsiahnuté v predajnej zmluve a môžete si vďaka nim užívať vaše nové auto úplne bez starostí.
Osvedčenie o batérii vydávané počas servisných prehliadok, ktoré vám uľahčí prípadný následný odpredaj vozidla, pretože bude garantovaťaktuálnu a presnú kapacitu batérie.
Na batériu je poskytovaná záruka 8 rokov alebo do najazdenia 160-tisíc kilometrov, pričom je garantovaných 70 % jej pôvodnej nabíjacej kapacity.

PEUGEOT e-EXPERT

Nový PEUGEOT e-Expert v sebe spája kompaktné vonkajšie rozmery a maximálnou kapacitou nákladného priestoru. Batérie sú umiestnené pod podlahou a nijako neovplyvňujú celkový objem nákladného priestoru.
Ich umiestnenie navyše vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti zlepšuje tuhosť a umožňuje rovnako komfortnú a príjemnú jazdu ako vo verziách so spaľovacím motorom.
Upravené tlmiče a pružiny zaisťujú nielen komfortnú jazdu, ale aj optimálne jazdné vlastnosti bez ohľadu na to, či je auto naložené alebo prázdne.

PEUGEOT e-Expert môže vodič vďaka špeciálne pre tento model kalibrovanému posilňovaču riadenia vo všetkých situáciách ovládať veľmi jednoducho, navyše má priemer otáčanie len 11,3 metra (verzia Compact, medzi obrubníkmi) a výšku maximálne 1.90 m (v závislosti od verzie), ktorá mu umožňuje vjazd do väčšiny krytých a podzemných garáží.

Aby vyhovel všetkým požiadavkám, je nový PEUGEOT e-Expert dostupný v rovnakých verziách, ako modely so spaľovacími motormi:

Furgon (3 dĺžky: Compact 4,6 m, Standard 4,95 m a Long 5,30 m)
Predĺžená kabína (5 alebo 6 sedadiel, pevných alebo sklopiteľných, v štandardnej alebo predĺženej verzii)
Podvozková platforma (pre rôzne úpravy, štandardná dĺžka)

Z hľadiska modularity patrí vo svojej triede k špičke aj vďaka 3-miestnej lavici so systémom Moduwork, dostupnosti nákladného priestoru z kabíny a sklápateľnému bočnému sedadlu. Táto kombinácia umožňuje:
Odviezť na predných sedadlách troch ľudí. To je medzi profesionálmi, ktorí často potrebujú zamestnancov efektívne prepraviť medzi dvomi pracoviskami, veľmi vyhľadávaná funkcia.
Vytvoriť pre náklad rovnú podlahu s použiteľnou dĺžkou zväčšenou o 1,16 m alebo vytvoriť dodatočný priestor pre náklad vpredu, pričom sa odvezú dvaja ľudia.
Vytvoriť mobilnú kanceláriu vďaka otočnému stolíku, zabudovanému do operadla sedadla v strede. Využiť odkladací priestor pod stredovým sedadlom. Ťažná kapacita je zachovaná, auto je schopné ťahať náklad s hmotnosťou do 1000 kg.
Objem nákladného priestoru je vo všetkých verziách úplne rovnaký ako vo verziách so spaľovacími motormi a úžitková hmotnosť je prispôsobená elektrickému pohonu, môže byť až 1 275 kg.

Nový PEUGEOT e-Expert je dokonalou odpoveďou na stále rastúce nároky užívateľov a bude dostupný aj v prevedeniach PRO a PREMIUM a taktiež aj v zákazníkom „na mieru ušitých“ verziách ASPHALT (pre medzimestskú prepravu a dlhšie trasy) a URBAN (pre použitie hlavne v meste).

NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Pre maximálnu bezpečnosť a komfort využívajú plne elektrické verzie nasledujúce technológie a asistenčné systémy

Elektrické posuvné bočné dvere
Bezkľúčový prístup a štartovanie
Head-up displej
Grip Control
Asistent pre rozjazd do kopca
Visiopark 1
Obmedzovač rýchlosti
Upozornenie pri vybočení z jazdného pruhu
Predkolízne varovanie
Automatické núdzové brzdenie
Monitoring únavy vodiča
Automatické prepínanie svetiel
Rozpoznávanie dopravných značiek
Rozšírenie rozpoznávanie značiek (stop, zákaz vjazdu)
Monitoring mŕtveho uhla

NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Tak, ako sú smartfóny neoddeliteľnou súčasťou vášho každodenného života, sú aj neoddeliteľnou súčasťou nového modelu PEUGEOT e-Expert. Informácie z nich sú vďaka funkcii Mirror Screen a kompatibilite s Apple CarPlay™ a Android Auto™ dostupné priamo na stredovom displeji.

Pre zvýšenie bezpečnosti chodcov auto v mestách do rýchlosti do 30 km/h vydáva pri jazde vpred aj pri cúvaní varovný zvuk, upozorňujúci na jeho prítomnosť.
Tento model dokonale stelesňuje zámer značky PEUGEOT poskytnúť zákazníkom možnosť voľby pohonu a predstavuje pre ňu ďalší krok smerom k elektrifikácii modelového portfólia.

Nový PEUGEOT e-Expert sa opiera o tri základné piliere

Ústretovosť: Úplná elektrifikácia portfólia úžitkových modelov PEUGEOT do konca roku 2021
Radosť z jazdy: Nekompromisný dôraz na výkon a radosť z jazdy ako súčasť DNA značky PEUGEOT
Starostlivosť: Podpora klientov pri nákupe a aj ďalšom užívaní vozidla.

Nový PEUGEOT e-Expert sa začne v Európe predávať v druhej polovici roku 2020, vyrábať sa bude vo Francúzsku, v továrni blízko Valenciennes.

NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Tlačová správa