Praha 29. 11. 2016 – ZOWIE by BenQ, značka produktov pre eSport, uvádza na trh nový 24,5palcový monitor XL2540. Ponúka prirodzenú obnovovaciu frekvenciu 240 Hz, Full HD rozlíšenie a špeciálne herné technológie ako sú Black eQualizer či Color Vibrance.

Novinka je postavená na zabehnutom, populárnom a účelnom čierno-červenom ergonomickom dizajne. Na pevnú základňu nadväzuje otočná noha s otvorom slúžiacim ako zväzovač káblov, niekoľkými posuvníkmi  pre označenie individuálnej konfigurácie, napríklad výšky, a madlo pre bezpečné prenášanie. Monitor je ďalej vybavený nastaviteľnou odnímateľnou tieniacou clonou, USB hubom a zaťahovacím háčikom na uloženie slúchadiel.

Oproti svojim predchodcom vylepšuje ZOWIE by BenQ XL2540 výrazne plynulosť obrazu. Využíva technológie umožňujúce prirodzenú obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz a rýchly herný displej s odozvou 1 ms.

Najvyšší štandard je zachovaný i v rámci ďalších špecifických herných funkcií a vylepšení. K dispozícii je tak napríklad Black eQualizer optimalizujúci podsvietenie a kontrast pre zlepšenie viditeľnosti v tmavých miestach hry bez presvetlenia svetlých oblastí či Color Vibrance s 20 prednastavenými úrovňami sýtosti farieb podľa konkrétnych užívateľských preferencií. Tieto a ďalšie funkcie a herné módy sú navyše ľahko dostupné prostredníctvom ovládača S-Switch v intuitívnom OSD menu.

Nechýbajú ani tradičné technológie na ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light, ktoré zabraňujú blikaniu na pozadí, resp. redukujú vyžarované škodlivé modré svetlo.

ZOWIE by BenQ XL2540 je k dispozícii za doporučenú koncovú cenu 14 990 Kč s DPH v Českej republike a 549 euro s DPH na Slovensku.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ