fotoaparát FUJIFILM X-T2

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) ohlasuje, že v novembri 2017 rozšíri ponuku objektívov o nový makroobjektív FUJINON XF80mm F2.8 R LM OIS WR. Objektív má ohniskovú vzdialenosť zodpovedajúcu 122 mm (vo formáte 35 mm), maximálnu clonu F2,8 a faktor zväčšenia 1,0 x. Svojou ostrosťou a krásnym bokehom je tento objektív optimálny pre fotografovanie kvetov a prírody.

Objektív FUJINON XF80mm F2.8 R LM OIS WR je stredný teleobjektív s optickou konštrukciou 16 prvkov v 12 skupinách, vrátane jedného asférického člena, jedného člena Super ED a troch ED šošoviek.
objektív FUJIFILM podporuje fotografovanie z rukyNový objektív podporuje fotografovanie “z ruky” vďaka výkonnému systému optického stabilizátora obrazu. Objektív má rýchly a tichý systém automatického zaostrovania a používa lineárne motory. Jeho dizajn je luxusný a zároveň robustný. Je tiež odolný proti poveternostným vplyvom a prachu a môže pracovať pri teplotách nižších ako -10 ° C, takže je vhodný na použitie v širokom rozsahu vonkajších podmienok snímania. Fluorinová ochranná vrstva na prednej šošovke pomáha odpudzovať vodu a nečistoty.
Objektív využíva novo vyvinutý „ložiskový posuvný systém“, kedy sa riadí pohyb šošoviek pomocou keramických guličiek pozdĺž vodiacej lišty. Tento systém umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu obrazu od stredu k okraju tým, že potláča akýkoľvek sklon dvoch skupín zaostrovacích šošoviek a udržuje svoju pohyblivosť ale zároveň vysokú presnosť.

Optická sústava sa pohybuje v tele objektívu, čo znamená, že dĺžka objektívu sa nemení. Preto sa nemusíte obávať náhodného dotyku objektu, ktorý fotografujete.
Objektív je možné využívať aj v kombinácii s telekonvertormi XF1.4x TC WR a 2.0x XF2x TC WR

Hlavná špecifikácia 

Model FUJINON LENS XF80mmF2.8 R LM OISWR Macro
Konštrukcia 16 optických členov v 12 skupinách
(vrátane 1 asférického , 3 ED a 1 super ED člena)
Ohnisková vzdial. (35mm ekvivalent) f=80mm (122mm)
Uhol pohľadu 20.1°
Min. clona F2.8
Max. clona F22
Riadenie clony
Počet lamiel
Veľkosť kroku
9(zaoblených lamiel)
1/3EV (19 krokov)
Ostriaci rozsah 25cm~∞
Max. priblíženie 1x
Rozmery: priemer x dĺžka Φ80mm x 130mm
Hmotnosť 750g
Priemer filtrov Φ62mm
Ptríslušenstvo v balení Krytka FLCP-62Ⅱ
Zadná krytka RLCP-001
Slnečná clona
Ochranné vrecko

Pre kompatibilitu automatického zaostrovania nového objektívu s fotoaparátmi je potrebné aktualizovať firmvér v aparátoch, nová aktualizácia je naplánovaná na november 2017. Pozrite si webovú stránku spoločnosti Fujifilm a skontrolujte verziu firmvéru a potrebné aktualizácie.
Modely : X-Pro1/X-E1/X-M1/X-A1/X-A2/X-E2/X-E2S/X-T1/X-T10/X-A3/X-A10
Webstránka: http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/fw_table.html

Tlačová správa