Nový PEUGEOT 208

Vo všeobecnosti segment B smeruje k väčšej uniformite na úkor radosti a mladého ducha. Značka PEUGEOT v snahe zmeniť túto tendenciu

prichádza so štýlovým PEUGEOT 208.

Automobilový priemysel sa veľmi mení a zmeny v oblasti energií sú skutočnou príležitosťou. Nový PEUGEOT 208 je od uvedenia na trh k dispozícii s tromi druhmi energií: elektrický, benzínový a dieselový. Výber karosérie nediktuje spôsob používania.

Táto nová generácia PEUGEOTu 208 je dokonalou súčasťou modelového radu značky PEUGEOT. Upúta výrazným dizajnom, mladým výrazom a energiou.

Nový PEUGEOT 208Nový PEUGEOT 208 je inovatívny svojím charakteristickým štýlom.
Inováciou je aj nová generácia PEUGEOT i-Cockpit©  s 3D head-up displejom s celým radom asistentov riadenia z vyšších segmentov.

Svet sa mení a budúcnosť sa pýta. Nové výzvy si vyžadujú nové odpovede aj v automobiloch. Vďaka svojej 208-ročnej histórii,  značka PEUGEOT pokojne a s istotou vstupuje do éry prechodu energií tým, že ponúka svoju víziu budúcnosti: #UNBORINGTHEFUTURE

Nový PEUGEOT 208 je novým prvkom tejto vízie budúcnosti, potvrdzuje svoju mladosť tým, že komunikuje svoju energiu, svoju spontánnosť a hodnoty značky PEUGEOT: náročnosť, postoj a emócie. Jeho atletický štýl evokuje osviežujúceho a usmiateho športového ducha so sľubným potenciálom. Jeho elegantný a kvalitný dizajn prináša špičkový charakter, ktorý dokonale ladí s modelovým radom značky PEUGEOT.

Nový PEUGEOT 208 tvorí jadro segmentu B tým, že prináša to, čo dnes tvorí úspech značky PEUGEOT: výrazný dizajn a diferenciáciu prostredníctvom inovácií a technológií.

„Naša značka pokračuje v skvelom príbehu posledných rokov. S novým modelom PEUGEOT 208 sa opäť staviame na stranu radosti a jednoduchosti. Takže si vyberte verziu Vašej 208, vyberte si typ motora – spaľovací alebo elektrický a urobte si radosť! Jedným slovom: užívajte si!“ Jean-Philippe IMPARATO, CEO  PEUGEOT

Nový PEUGEOT 208

POWER OF CHOICE

CMP/e-CMP : flexibilná a efektívna platforma

Nový PEUGEOT 208 je postavený na platforme poslednej generácie spoločnosti PSA Group: CMP (Common Modular Platform). Táto nová základňa je vyhradená pre segmenty B a C a dopĺňa platformu EMP2 (Efficient Modular Plateform).

Ako naznačuje jeho názov, platforma CMP je modulárna z hľadiska rozmerov a motorov.

Multi-energy : budúcim zákazníkom umožňuje vybrať si typ pohonu: spaľovací (benzín / diesel) alebo elektrický.

Účinnosť bola nosnou témou počas vývoja vozidla. Táto nová platforma prispieva k zníženiu emisií CO2  nového modelu PEUGEOT  208 vďaka:

 • zníženej hmotnosti (o 30 kg menej v porovnaní s platformou PF1),
 • zlepšeniu aerodynamiky (hladkosť podvozku a používanie riadených prívodov vzduchu),
 • zníženie valivého odporu (pneumatiky triedy A a zníženie mechanického trenia náprav),
 • optimalizácia hnacej jednotky (zlepšenie účinnosti spaľovania, zmenšenie rozmerov, zníženie mechanického trenia, predĺženie prevodu a použitiu systému Stop&Start).

Platforma CMP tiež ponúka zvýšenú úroveň komfortu a bezpečnosti:

 • zlepšenie akustického a tepelného komfortu na palube, zníženie vibrácií,
 • dostupnosť asistentov riadenia z vyšších segmentov, čo je v segmente B revolučné.

Nový  PEUGEOT e-208 : e-motion

Nový PEUGEOT e-208 je k dispozícii od uvedenia na trh a ponúka svižnosť a stimulujúci pôžitok z jazdy vďaka svojej 100% elektrickej motorizácii:

 • motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h) pre okamžitú reaktivitu, ticho počas jazdy, neprítomnosť vibrácií,
 • technologické animácie na centrálnom displeji (zobrazenie funkcie hnacej jednotky vreálnom čase).

Nový PEUGEOT e-208 ponúka tri jazdné režimy:

 • eco: optimalizácia autonómie,
 • normal: optimálny komfort pre každodenné použitie,
 • sport: priorita výkonu a pocitov, maximálny výkon a krútiaci moment na maxime (0 až 100km/h za 8,1 s).

Dva režimy brzdenia sú rovnako dostupné cez radiacu páku s vhodnými typmi regenerácie akumulátora:

 • mierne, pre pocity pripomínajúce vozidlo so spaľovacím motorom,
 • zvýšené, pre spomalenie ovládané pedálom akcelerátora.

Nový PEUGEOT e-208 predstavuje tepelný komfort na najlepšej úrovni v porovnaní s konkurenciou vďaka:

 • odporová vykurovacia jednotka s vysokým výkonom (5 kW), poháňaná vysokonapäťovou batériou,
 • tepelné čerpadlo a automatické ovládanie teploty priestoru pre cestujúcich, ktoré poskytujú rovnakú úroveň pohodlia ako vozidlá so spaľovacím motorom. Autonómia je zachovaná vďaka vyššej energetickej účinnosti v porovnaní s klimatizáciou alebo tradičným vykurovaním,
 • vyhrievané sedadlá (v závislosti od verzie),
 • programovateľná tepelná predkonfigurácia na dotykovej obrazovke alebo diaľkovo cez aplikáciu MyPeugeot® v smartfóne. Okrem pohodlia táto funkcia umožňuje optimalizovať autonómiu (rýchlejšia konvergencia požadovanej teploty počas fázy štartovania) a rýchlejšie dosiahnutie optimálnej prevádzkovej teploty batérie.

 Priestrannosť a objem batožinového priestoru sú totožné s verziou so spaľovacím motorom. Objem batožinového priestoru nového modelu PEUGEOT 208 je 220 l. Batérie sú rozmiestnené pod podlahou.

Know-how značky PEUGEOT zaväzuje. Podvozok nového PEUGEOT e-208 má špecifické nastavenie a technické riešenia (optimálne rozloženie hmotnosti). Toto umožňuje dosiahnuť porovnateľné dynamické vlastnosti s verziami so spaľovacím motorom nového modelu  PEUGEOT 208.

Nový  PEUGEOT e-208 je vybavený veľkokapacitnou 50 kWh batériou, ktorá umožňuje dosiahnuť autonómiu až 340 km podľa homologizačného protokolu  WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) a 450 km podľa NEDC (New European Driving Cycle). Pripojená je k tepelnej jednotke v priestore pre cestujúcich, tepelná regulácia cirkuláciou kvapaliny umožňuje rýchle nabíjanie, optimalizovanú autonómiu a dlhšiu životnosť. Na túto batériu sa vzťahuje 8-ročná garancia alebo 160 000 km na 70% jej  kapacity nabitia.

Spôsoby nabíjania sú flexibilné a prispôsobené rôznym situáciám každodennej prevádzky. Tri možné spôsoby nabíjania sú k dispozícii :

 • cez štandardnú zásuvku v domácnosti, alebo pre úplné nabitie za 16 hodín, cez zosilnenú zásuvku Green Up™ Legrand® s dodávaným nabíjacím káblom,
 • cez Wall Box: umožňuje úplné nabitie za 5 hodín 15 minút v trojfázovej (11 kW), alebo za 8 hodín v jednofázovej (7,4 kW),
 • cez špecializovaný verejný terminál: tepelná regulácia batérie umožňuje použitie 100 kW nabíjačky a dosiahnuť 80% nabitia za 30 minút.

Nový PEUGEOT e-208 ponúka programovateľné oneskorené nabíjanie: cez displej on-line navigácie alebo cez aplikáciu MyPeugeot® v smartfóne. Tento systém tiež umožňuje kedykoľvek spustiť alebo zastaviť nabíjanie a zistiť stav nabitia.

S cieľom podporiť svojich zákazníkov pri zmene energie vo vozidlách značka PEUGEOT

spúšťa súčasne s komercializáciou nového modelu PEUGEOT e-208 novú ponuku služieb založenú na troch pilieroch:

Easy-Charge alebo ako uľahčiť našim zákazníkom prístup k rôznym riešeniam nabíjania:

 • možnosť nabíjania v domácnosti alebo v kancelárii cez širokú ponuku zariadení (zosilnená zásuvka, Wallbox, Smart Wallbox,….), diagnostika na posúdenie elektrickej inštalácie a najlepšie riešenie nabíjania, ako aj konečná inštalácia,
 • možnosť verejného nabíjania prostredníctvom služby Free2Move Services, vrátane poplatku umožňujúceho prístup do siete s viac ako 85 000 terminálmi v Európe: predvoľba terminálov podľa vzdialenosti, rýchlosti a ceny dobíjania. On-line navigácia vás privedie ku zvolenému terminálu,

Easy-Move  alebo ako zabezpečiť mobilitu našich zákazníkov za akýchkoľvek okolností:

 • Trip planner: nástroj na plánovanie a organizovanie dlhých ciest prostredníctvom služby Free2Move Services; návrh najlepších ciest pri zohľadnení zostatkovej autonómie a umiestnenia nabíjacích staníc na ceste. Preposlanie do on-line navigácie umožňuje nájsť túto trasu vo vozidle,
 • Mobility Pass: rozšírená mobilita a garancia prostredníctvom paušálu, ktorý je zahrnutý v cene prenájmu vozidla a ktorý umožňuje prenajímať si vozidlo kedykoľvek podľa svojich potrieb.
 • E-coaching: nástroj v aplikácii MyPeugeot, ktorý umožňuje prijímať rady za účelom optimalizácie riadenia a autonómie nového e-208.

Serenity alebo ako ubezpečiť našich zákazníkov v ich procese spoznávania vozidla a umožniť im v pokoji využívať výhody vozidla:

 • nové simulátory a digitálne kurzy, ktoré pomôžu spoznať elektrické vozidlo na webových stránkach značky PEUGEOT,
 • adaptované servisné zmluvy a zmluvy o asistenčných službách, ktoré môžu byť zahrnuté do jedného financovania, aby si zákazník mohol kľudne užívať výhody vozidla,
 • certifikát o kapacite batérie, ktorý uľahčí ďalší predaj vozidla tým, že garantuje úroveň kapacity batérie vozidla.

Nový PEUGEOT e-208 jasne ponúka prístup k novej mobilite so slobodou pohybu v meste a tiež aj v zelenej zóne s obmedzenou dopravou.

Nový PEUGEOT 208: spĺňa emisné normy EURO 6.d 

Nový PEUGEOT 208 je v ponuke s celým radom spaľovacích motorov poslednej generácie, ktoré spĺňajú emisnú normu EURO 6.d pre benzínové motory a EURO 6.d-temp pre dieselové motory. Jedinečná ponuka v segmente B, motory PureTech 100 k a 130 k sú k dispozícii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Benzínové 3-valcové motory s objemom 1,2 litra:

 • PureTech 75 S&S BVM5,
 • PureTech 100 S&S BVM6 alebo EAT8,
 • PureTech 130 S&S EAT8.

Dieselový 4-valcový motor s objemom 1,5 litra:

 • BlueHDi 100 S&S BVM6

Pre krajiny, kde sú požiadavky na znižovanie emisií menej prísne, sú v ponuke aj motory s manuálnou prevodovkou (BVM6) alebo s automatickou prevodovkou (EAT6).

NEODOLATEĽNÝ

Nový PEUGEOT 208: výrazný a žiadúci dizajn  

 Nový PEUGEOT 208 má výrazný štýl exteriéru, ktorý je dostatočne dominantný, že nepotrebuje zdôrazňovať  chrómovými detailmi : sila expresívneho dizajnu a homogénnych rozmerov. Je jadrom modelového radu značky PEUGEOT.

 Dlhší, širší a nižší ako aktuálny PEUGEOT 208, s výraznou  karosériou , evokuje športového ducha s priamymi a čistými líniami. Šírka blatníkov a reliéf karosérie jej dodávajú mimoriadnu zmyselnosť. Jemná rovnováha je medzi napätím a jemnosťou.

Pri pohľade z boku má nový PEUGEOT 208 odsunuté čelné sklo, čo umožnilo implementáciu dlhšej skulptúrnej kapoty.

Znakom dynamiky je malé zadné okno s veľkým sklonom a dokonale v línii s oblúkom zadného kolesa.

Vo verzii GT Line alebo GT sú oblúky kolies ozdobené lakovanými čiernymi lemami blatníkov: silueta  karosérie je výrazná a priemer kolies je viditeľne zväčšený. Na týchto prémiových verziách sú 17“ ráfiky kolies zdobené skrutkami a sú personalizovateľné: dosahujú  lepšiu aerodynamiku a nižšiu neodpruženú hmotnosť (-3,6 kg na vozidlo).

Vozidlo je rozpoznateľné na prvý pohľad. Predná časť dokonale evokuje   svoj  vizuálny podpis s novým PEUGEOT-om  508 v spodnej časti a svetelného podpisu s Full LED svetlometmi a s 3 pazúrmi (v závislosti od verzie). Predný nárazník tvorí jedna línia a v strede má umiestnenú mriežku chladiča. Tá je dokonale integrovaná a v jej strede je monogram Leva značky PEUGEOT. V strede kapoty je nápis 208.

Rovnako, ako na modeloch PEUGEOT 3008/5008/508, zadná časť nového PEUGEOTu 208 je charakteristická čiernym pásom, ktorý prechádza po celej šírke dverí batožinového priestoru a spája svetlomety s 3 pazúrmi (rozsvietené cez deň aj v noci). Línie sú presné, tvary sú plynulé. Zadný difúzor je k dispozícii v čiernej lakovanej povrchovej úprave a v závislosti od motora môže byť vylepšený chrómovými koncovkami výfuku.

Okrem štandardných farieb karosérie a strechy Black Diamond, je nový PEUGEOT 208 v ponuke s farebnou paletou, ktorá odzrkadľuje jeho sviežeho a vitálneho ducha:

 • žltá Moutarde (Faro) metalická,
 • modrá Quasar (Vertigo) perleťová,
 • červená Elixir s perleťovým lakom: tento proces zvyšuje hĺbku a farebnosť odtieňa.

Tieto farby ideálne zvýrazňujú tvary karosérie.

Nový PEUGEOT e-208 na prvý pohľad rozoznateľné vonkajšie znaky:

 • mriežka chladiča rovnakej farby ako karoséria,
 • dvojfarebný znak Leva (ktorý mení farbu podľa uhla pohľadu),
 • monogram „e-208“ na zadnej strane a písmeno „e“ na zadných blatníkoch.

Nový PEUGEOT 208

Nový PEUGEOT 208: high-tech, high-touch

Inšpirovaný konceptom PEUGEOT FRACTAL, nový PEUGEOT 208 predstavuje novú a revolučnú generáciu PEUGEOT i-Cockpit®, neoddeliteľnú súčasť DNA značky PEUGEOT s viac ako 5 miliónmi presvedčených vodičov.

PEUGEOT i-Cockpit® nového PEUGEOTu 208 používa rovnaké trojúrovňové rozloženie ako ostatné modely značky PEUGEOT, čo zabezpečuje bezchybnú ergonómiu.

Oko: informácie sú rozumne umiestnené v zornom poli vodiča. V závislosti od verzie prístrojová doska PEUGEOT i-Cockpit® 3D poskytuje informácie na 2 úrovniach. Na vyvýšenom digitálnom paneli sa informácie zobrazujú ako hologram. Tieto údaje sú dynamické, k oku sa približujú na základe stupňa ich dôležitosti alebo naliehavosti, reaktivita je tým zvýšená o cca pol sekundy. V centrálnej časti je nad pákovými prepínačmi dotykový displej dostupný s 5, 7 alebo 10 palcovou uhlopriečkou v závislosti od verzie alebo zvolených doplnkov výbavy.

Ruky: Materiály sú príjemné na dotyk, prechody plynulé, dotykové alebo fyzické ovládače sú rozumne rozmiestnené. Od výbavovej úrovne Active (v závislosti od krajiny) je palubná doska mäkčená a v jej strede je dekoratívny prvok „karbónového“ typu. Kompaktný volant je zdedený z modelov vyšších segmentov. Ovládanie prevodovky EAT8 Shift and Park by wire  je intuitívne a ergonomické. Páčky na volante umožňujú manuálne radenie rýchlostných stupňov a pritom sa nestratí funkcia automatickej prevodovky .

Telo: priestor pre cestujúcich tvorí interiér obklopujúci pasažierov. Predné sedadlá poskytujú vynikajúci komfort, zdvojnásobený dokonalou oporou.

 Architektúre a  objemu úložných priestorov  nového modelu  PEUGEOT 208 sa venovala špeciálna pozornosť. Okrem úložných priestorov v dverách  a v skrinke pred spolujazdcom, sú naviac k dispozícii 3 zóny v strede vozidla ( podľa verzie ):

 • široký úložný priestor pod lakťovou opierkou medzi prednými sedadlami,
 • odkladacia zóna pred radiacou pákou je ľahko prístupná,
 • dômyselný úložný priestor na stredovej konzole je zatvárací a umožňuje bezdrôtové indukčné nabíjanie smartfónu ukrytého pred zrakom ostatných. Zadná strana dvierok je prepracovaná, aby bolo možné umiestniť smartfón v otvorenej polohe.

Nový PEUGEOT 208 : inteligentný modelový rad  

Nový PEUGEOT 208 sa bude ponúkať v  5 úrovniach  výbavy : Acces , Active ,Allure , GT Line a GT .

Verzie GT line a GT sa odlišujú výraznými štylistickými prvkami:

 • Full LED svetlomety so svetelným podpisom s 3 pazúrmi,
 • ozdobné kryty lemov kolies a čierne lakované rámy okien,
 • 17“ hliníkové kolesá s diamantovým brúsením,
 • interiér so starostlivo spracovanými detailmi: čierne obloženie stropu, prešívanie vo farbe Adamite, na výber z 8 farebných možností pre náladové osvetlenie interiéru, dynamické sedadlá, hliníkové pedále.

Vyhradené pre model PEUGEOT e-208 je verzia GT a tá sa ešte viac odlišuje:

 • exkluzívny poťah alcantara© / sivý Gréval v kombinácii s 3D technikou stehu,
 • 17″ kolesá so špecifickými prvkami.

Nový PEUGEOT 208 : ultra-bezpečný

S novým systémom Drive Assist otvára nový PEUGEOT 208 cestu pre polo-autonómnu jazdu s najmodernejšími prvkami asistentov riadenia na najlepšej úrovni v segmente:

 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go s automatickou prevodovkou EAT8 (alebo Automatic Cruise Control Stop&Go) s nastaviteľnou žiadanou hodnotou vzdialenosti medzi vozidlami. Pri sledovaní trasy sa vozidlo automaticky reštartuje, ak bolo zastavenie kratšie ako 3 sekundy. V opačnom prípade sa funkcia reštartuje jednoduchým stlačením pedálu akcelerátora alebo tlačidlom na konci páčky pod volantom. Funkcia je dostupná od 0 km/h. Systém s pomocou funkcie 30 km/h je dostupný s manuálnou prevodovkou, kde sa po brzdení na zníženie rýchlosti vozidla pod 30 km/h tempomat zastaví, vodič musí prevziať riadenie, zošliapnuť spojku a brzdiť až kým vozidlo nezastaví.
 • systém udržania pozície v jazdnom pruhu, vodič si zvolí pozíciu v jazdnom pruhu (prepojený s ACC Stop&Go),
 • Full Park Assist s novou funkciou Flankguard (s automatickou prevodovkou EAT8). Systém automaticky riadi riadenie, zrýchlenie a brzdenie pre vjazd a výjazd z parkovacieho miesta,
 • automatické núdzové brzdenie poslednej generácie (detekuje chodcov a cyklistov, počas dňa aj v noci, od 5 km/h do 140 km/h) a upozorní na riziko kolízie,
 • aktívne upozornenie na neúmyselné vybočenie z jazdného pruhu (alebo krajnice) s korekciou trajektórie od 65 km/h,
 • upozornenie na zníženú pozornosť vodiča, zisťuje bdelosť vodiča na dlhých trasách a pri rýchlosti vyššej ako 65 km/h a to prostredníctvom analýzy mikro pohybov volantu,
 • automatické prepínanie diaľkových svetiel
 • čítanie značiek s odporúčanou maximálnou rýchlosťou
 • rozšírené rozpoznávanie značiek (stop, zákaz vjazdu),
 • aktívny systém sledovania mŕtveho uhla (s korekciou trajektórie).Táto funkcia je k dispozícii od rýchlosti vyššej ako 12 km/h,
 • elektrická parkovacia brzda.

Nový PEUGEOT 208 : ultra-pripojený

Keďže smartfón je neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života funkcia Mirror Screen v novom PEUGEOT 208 je kompatibilná s protokolmi MirrorLink™, Apple CarPlay™ a Android Auto™. Indukčné nabíjanie je pohodlne umiestnené do úložného priestoru na stredovej konzole a môžu byťk dispozícii až štyri USB zásuvky (vrátane typu C).

Nový PEUGEOT 208 sa začne predávať na jeseň roku 2019 a vo svetovej premiére bude predstavený na nadchádzajúcom Ženevskom autosalóne. Bude sa dať okamžite on-line rezervovať prostredníctvom vyhradenej internetovej stránky (verzie so spaľovacími a elektrickými motormi). Zákazníci budú mať po úhrade zálohy príležitosť stať sa prvými, ktorí si vozidlo objednajú a budú ho riadiť. Budú si môcť vybrať miesto predaja, dokončiť svoju konfiguráciu a podpísať objednávku na svoj nový PEUGEOT 208.

Tlačová správa