PEUGEOT 208

Nový PEUGEOT e-208  získal titul „Elektrické auto roku“. Udelil mu ho portugalský magazín Exame Informática v rámci slávnostného vyhlásenia cien “Najlepšie technológie”

Nový PEUGEOT e-208, prvý stopercentne elektrický automobil značky PEUGEOT, získal v Portugalsku ďalšiu významnú cenu, do zoznamu svojich úspechov pridal titul  “Elektrické auto roku”. Ten mu na svojom každoročnom slávnostnom vyhlasovaní cien „Najlepšie technológie” udelil Exame Informática, najprestížnejší portugalský magazín, venujúci sa inováciám, vede a novým technológiám.

Redakcia mesačníku Exame Informática ocenila nový PEUGEOT e-208 za jeho odvážny dizajn, jazdné vlastnosti, komfort a v neposlednom rade aj za nové technológie. To sú prvky s vysokou pridanou hodnotou, ocenené v automobile, vynikajúcom aj svojou kvalitou, inováciami a spoľahlivosťou.

Tieto ocenenia sú určené vedcom, ktorých práca ešte nie je širokej verejnosti známa a nápadom, testovaným univerzitami a spoločnosťami, sústreďujúcimi svoju pozornosť vo väčšej miere aj na životné prostredie a udržateľný rozvoj. Taktiež sú v rôznych kategóriách, napríklad Ľudia, Inovácie, Trvalo udržateľný rozvoj, Aplikácia / Platforma, Národná značka, Smartfóny, Počítače a Produkt roka, oceňované najlepšie produkty a poprední výrobcovia. V predchádzajúcich ročníkoch boli ocenené produkty a riešenia od spoločností ako Farfetch, Huawei, Tesla, Google alebo WeDo Technologies.

V aktuálnom ročníku bol nový PEUGEOT e-208 jediným autom, ktoré sa medzi ocenené produkty dostalo a stalo sa pre rok 2020 najlepším elektrickým automobilom.

Pokiaľ ide o ďalšie kategórie, tak napríklad cenu za inovácie získal systém Breast 4.0. Ten slúži na 3D vizualizáciu tumorov a lézií s využitím rozšírenej reality. Vyvinuli ho chirurgovia z Nadácie Champalimaud, ktorá je jedným z najrešpektovanejších vedeckých centier v oblasti biomedicíny, neurovedy a výskumu a liečby rakoviny. “Osobnosťou roka” sa stala Maria Helena Bragová, profesorka a vedkyňa zo Strojníckej fakulty najväčšej portugalskej university Universidade do Porto, patriaca k popredným odborníkom v oblasti výskumu a vývoja batérií s pevným elektrolytom.

Vrátane najnovšej ceny, udelenej práve teraz v Portugalsku, stúpol celkový počet rôznych ocenení získaných modelmi PEUGEOT 208 a e-208 v Európe celkovo už na 18. Patrí k nim aj prestížny titul európskeho “Auta roka 2020”. Táto trofej vydláždila cestu pre sériu ocenení v Portugalsku, ktoré toto mestské auto získalo:

·        Titul „Najlepšie mestské auto“ v  ankete „Carro do Ano 2020”.
·        Ocenenie „Najlepšie mestské auto roku“ udelenú motoristickým magazínom Turbo,
·         Ocenenie „Najlepšie auto s cenou pod 20 000 eur“ udelenú časopisom l’Observador.

PEUGEOT e-208

Nový PEUGEOT e-208 využíva batériu s kapacitou 50 kWh a elektromotor s výkonom 100 kW (136 k). Podľa testovacej procedúry WLTP má dojazd až 340 km. Batériu možno veľmi rýchlo, už za 30 minút, nabiť na 80 % jej kapacity s využitím 100 kW verejnej nabíjacej stanice. Nový PEUGEOT 208 sa vyznačuje  osobitým a zároveň inovatívnym štýlom, ktorý umocňuje nová generácia systému PEUGEOT i-Cockpit © s 3D head-up displejom a celou sériou pokročilých jazdných asistentov, aké poznáme  hlavne z vozidiel vyšších tried.

Sérgio Magno, riaditeľ magazínu Exame Informática: „Odhaľovanie nových talentov, ktoré naďalej zostávajú pod dohľadom trhu a médií, je jednou zo základných súčastí našej DNA. Je to zároveň aj jedným z hlavných cieľov “Os Melhores do Portugal Tecnológico”: Rozširovanie vedomostí a vytváranie nového spoločného technologického bohatstva. V oblasti automobilovej a predovšetkým elektrickej mobility bol ocenený PEUGEOT e-208, model, o ktorom je magazín Exame Informática presvedčený, že je skutočným „elektrickým automobilom roka“. Dizajn, jazdné vlastnosti a technológie patria k najsilnejším stránkam nového modelu PEUGEOT. Je to automobil, ktorý názorne ukazuje, že pri prechode k elektrine nie sú potrebné žiadne kompromisy. „

Jorge Tomé, riaditeľ spoločnosti PEUGEOT Portugal: „Nový PEUGEOT e-208 je prvým modelom z novej generácie našich elektromobilov.  Je skvelé vidieť, akú pozornosť okamžite vyvolal u našich zákazníkov a aj predstaviteľov médií. Ocenenie „Os Melhores do Portugal Tecnológico“ priznané novému modelu PEUGEOT e-208 magazínom Exame Informática je pre nás mimoriadne dôležité, pretože je udelené porotou, ktorá venuje obzvlášť veľkú pozornosť  prenikaniu vedy a nových technológií do nášho každodenného života. Toto ocenenie z technologického hľadiska radí elektromobil 208 na roveň tomu najlepšiemu v prienikových sektoroch spoločnosti, ovplyvňovaných novými technológiami.

Či už pri elektromobile, alebo verziách so spaľovacími motormi nemusia zákazníci robiť žiadne kompromisy   žiadne kompromisy, pokiaľ ide o štýl, praktickosť alebo vnútorný priestor. To stelesňuje aj slogan „Power of Choice“.

Na záver by som sa chcel poďakovať redakčnému tímu magazínu Exame Informática a ešte raz zopakovať náš záväzok, smerujúci k postupnej elektrifikácii vozidiel. Naďalej si budeme snažiť utvrdiť dobré renomé, obzvlášť s našou novou značkou PEUGEOT SPORT ENGINEERED, ktorá pripravuje pôdu pre novú éru, v ktorej je kilowatt kráľom a v ktorej sa budeme môcť pochváliť modelmi s výkonom a krútiacim momentom, aké sme nikdy doteraz v sériových autách PEUGEOT neponúkali. „

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here