BenQ SW321C

32-palcový 4K UHD monitor s 99% pokrytím AdobeRGB

Eindhoven, Holandsko 30. 01. 2020 – Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a expert na profesionálne monitory, uvádza na trh model BenQ SW321C. 32-palcový profesionálny monitor určený fotografom ponúka 4K UHD rozlíšenie a technológiu Paper Color Sync a AQCOLOR.

BenQ SW321C

Novinka prináša rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov, jas 250 cd/m2, kontrastný pomer 1000 : 1 a podporu formátov HDR10 a HLG. Na precízne zobrazenie využíva špeciálny 10-bitový IPS panel redukujúci odrazy svetla, ktorý spoločne s Paper Color Sync funkciou vytvára takmer totožný obraz ako pri tlači na papier.

 „Profesionálni fotografi príp. videoeditori sa vyjadrujú vizuálne prostredníctvom fotografie a videa,“ hovorí Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodáva: „BenQ SW321C poskytuje vysoký farebný výkon, ktorý tvorcovia potrebujú k práci vrátane vynikajúcej simulácie obrazu veľmi sa blížiacej skutočnej tlačenej fotografii.“

Vlajková loď spoločnosti BenQ na prácu s fotografiou disponuje tiež technológiou AQCOLOR zaručujúcou presnosť farieb, resp. garantuje ich individuálnu kalibráciu. BenQ SW321C pokrýva 99 % farebného priestoru Adobe RGB, 95 % DCI-P3 / Display P3 a 100 % sRGB. Kvalitná reprodukcia farieb je ďalej podporená využitím 16-bitovej 3D LUT tabuľky a hodnotou Delta E menšou než 2. Použitá technológia BenQ uniformity zaisťuje autentické a konzistentné zobrazenie na celej ploche. Farebný výkon monitora tak dokladá prestížna certifikácia spoločností CalMAN a Pantone.

K dispozícii je tiež špeciálny režim BenQ GamutDuo, umožňujúci zobraziť rovnaký obrázok v dvoch farebných priestoroch alebo Black & White mód. Každý z týchto a ďalších režimov je ľahko dostupný prostredníctvom ovládača Hotkey Puck G2. Podobne ako ďalšie modely produktovej rady PhotoVue kladie BenQ SW321C vysoký dôraz i na ergonómiu v podobe flexibilného stojana odnímateľnej tieniacej clony.

BenQ SW321C

Bohatú konektivitu reprezentujú dva HDMI porty (v2.0), DisplayPort (v1.4), čítačka kariet a USB hub s tromi USB 3.1 konektormi. Vysokorýchlostný prenos dát a audio/video obsahu cez jediný kábel, spolu s napájaním, zaisťuje najnovšie rozhranie USB-C.

BenQ SW321C PhotoVue bude lokálne k dispozícii v priebehu marca 2020 za doporučenú koncovú cenu 46 990 Kč s DPH v Českej republike a 1 829 Eur s DPH na Slovensku.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here