Magic Screen
Nová funkcia umožňuje prezentovať svetoznáme umelecké diela aj personalizovaný obsah.

Bratislava, 8. apríla 2019 – Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že jej modelový rad QLED televízorov pre rok 2019 ponúkne úplne novú verziu režimu Ambient, ktorý umožňuje aj na vypnutom televízore zobrazovať na obrazovke obľúbené fotografie, dekoratívne zátišie alebo praktický režim hodín. Spoločnosť Samsung taktiež nadviazala spoluprácu s renomovanými umelcami, ako sú Tali Lennox či Scholten & Baijings, ktorých jedinečné umelecké diela budú rovnako sprístupnené na televízoroch QLED prostredníctvom režimu Ambient.

Nový režim Ambient, ktorý je už teraz k dispozícii, bol navrhnutý s cieľom skvalitniť každodenný život spotrebiteľom a poskytnúť im jedinečnú možnosť zobrazenia obsahu aj na vypnutom prístroji.

Magic Screen

„Sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť režim Ambient, ktorý nielenže pridáva novú hodnotu, ale umožňuje televíznu obrazovku využiť, aj pokiaľ je prístroj vypnutý, a prekračuje tak hranice tradičného využitia televízora,“ uviedol Jongsuk Choo, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „V priebehu nasledujúcich rokov hodláme obsah dostupný v režime Ambient aj naďalej rozširovať na základe spolupráce s mladými talentovanými umelcami, aby sme tak našim zákazníkom ponúkli ďalšie užitočné spôsoby, ako si svoj televízor QLED ešte lepšie vychutnať.“

Pri príprave nového režimu Ambient a jeho uvedení na trh spolupracovala spoločnosť Samsung s talentovanými umelcami, vďaka ktorým získajú spotrebitelia príležitosť ešte viac zútulniť a skultivovať svoje domácnosti. V rámci nového režimu Ambient spojila so spoločnosťou Samsung svoje sily napríklad Tali Lennoxová, modelka a umelkyňa, ktorá sa presadila najmä v módnom priemysle, ale preslávila sa aj svojimi abstraktnými olejomaľbami. Režim Ambient ponúkne aj diela holandskej umeleckej dvojice Scholten & Baijings, ktorá vytvorila zbierku rôznych domácich umeleckých predmetov, ktoré zahŕňajú napríklad výrobky z porcelánu či textilu v elegantných farbách a vzoroch.

Tlačová správa